Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
TUV 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение TUV
Тюв норд, Тюв Австрия, одобредоно от германския институт Тюв. . . Почнаха напоследък поне 3 реклами да "тювкат" от телевизора. :)
. . . Онзи ден в една фейсбук група говориха за някаква комисия технотест за автомобили, дето обикаляла по градовете, отворих сайта на комисията - и те имаха някакъв TUV.
Може ли някой да ми обясни като за непросветен, какво е това ? Една организация, или много фирми които ползват това популярно име ? Имат ли връзка помежду си ? Доколкото разбирам е нещо свързано със стандартизация и качество.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Ное 10, 2020 12:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: TUV
Ами това е акредитирана сертифицираща организация, като правят много неща, тестват в съответствие с ред стандарти, сертифицират системи за управление от тип на iso-9001, одитират, обичават ...има няколко фирми, tuv nord, tuv rheinland, tuv sud и tuv Austria. В България по-популярни май са TUV Nord, но и TUV Rheinland имат офис, другите не знам да и ат. Нямат лаборатории за тестване а се занимават основно с сертифициране на системи и одити. Какво конкретно те интересува ? Ние имаме системи сертифицирани от тях, iso 9001, 14001, 18001, 27000 .


Вто Ное 10, 2020 5:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: TUV
Не просто ми стана любопитно. Като, че ли рекламите се научиха една от друга да го използват това TUV. Утре може да пуснат реклама със одобрено от "TUV бай Иван". Та това ми беше мисълта - може ли бай Иван да си направи фирма и да я кръсти "TUV бай Иван" или няма как да стане, без разрешение от централата да използва тези три букви.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Ное 10, 2020 9:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: TUV
истината е, че има много TUV,
както Тони писа, има северно , западно... и това TUV Rheinland дето е до гробищата на града - там съм ходил два пъти на курсове за functional safety. та там си имаше хале за краш тестове, за некви изтичания на газ, разни разности.
защото особено в германско и трикрако столче е трудно да се купи ако няма стампата на TUV - асансьори, автоматични врати..., та си има TUV по региони и са си отделни компании, различно управление... абе мега бизнес.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Ное 10, 2020 9:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: TUV
TUV е съкращение за сертифижиращия или тестващият орган, тъй като не може да се запази като име всеки може да си го сложи и няма проблем да има TUV baiui... в Германия може би се тества най-много от целия ЕС, но и там това тестване е по скоро нашите да ги пуснем другите първо ще духат...


Вто Ное 10, 2020 10:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: itso.t и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни