Отговори на тема  [ 131 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Давайте идея за избор на банка. 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Аз пък като физическо лице съм доволен от Raiffeisen. Като бях ученик, дойдоха ангети в училище да ми направят безплатна карта, която спира да бъде безплатна (0 лв такса за обслужване 0лв минимално салдо 0 лв теглене от банкомат на райфайзен и тогава беше 0 лв теглене от гише) когато навърша 26 години. Даже последните 2 години от авантата имах и безплатни смс известявания за постъпления или извлечения чрез картата. Мина се време, надхвърлих 26-така и ме бутнаха на някакъв ниаккъв план, същите г/д условия, ама ми взимаха по около 5-6 лева на месец за обслужването на сметката/картата. Обаче един ден видях, че имаха продукт - "Сметка за всеки ден" 5 лева на месец (май нямаше и толкова) и получавах абсолютно същото, което получавах и до преди това + 3 безплатни тегления от чужд банкомат на месец + безплатни преводи от сметка на райфайзен към сметка на райфайзен + безплатни преводи към други български сметки, на банки различни от райфайзен, ако го направя през мобилното банкиране. Сега с това мобилно банкиране орязаха смс-ите при постъпване на сума, но пък и таксата падна някъде на около 4,50 лв/месец. Иначе проблеми с банката не съм имал, нито някакви скрити/покрити неща.


Пон Ное 30, 2020 4:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Аз пък да споделя скорошно добро впечатление от ПИБ - имам там една сметка с карта дето я държа само за резерва. Да де ама от година и половина е на "минус" заради такси. Някакви лихвички, ама от по някакви 3-4 стотинки. Преди месец изведнъж гледам - сметката от минус, станала 0 - брех, викам кво стана тука - а те тия минуси само от такси - прехвърлили всички такси в отделно перо и лихвите опростени - дължими само таксите. Прехвърлих малко да има - дръпнаха си таксите, ново извлечение за всичките и така. Казвам го това щото някой се оплакваше от натрупани някакви брутални суми за такси и проблеми със закриване на сметка. Е аз нямам намерение да я закривам поне засега - такса от 2.50 на месец не е нещо кой знае какво.


Пон Ное 30, 2020 8:18 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Споко, пак в Пиб имам едни сметки неизползвани от години, доларова и еврова, тия дни гледам едни 6-700 лв изчезнаха от левовата, оказа се че са си покрили такси по поддържане :) ама не им се сърдя, такъв е живота.


Вто Дек 01, 2020 4:15 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 307
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
В ПИБ годишния разход за подръжка фирмена сметка е 120лв независимо каква е валутата. От години -5-10г., та и повече може би.

_________________
phone: +359 2 8664724
mobile: +359 887 519959
Skype:stefanstefa
E-mail:stesys@abv.bg
http://stesys.eu/
1164 София


Вто Дек 01, 2020 1:09 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Бе не знам колко е и кога го удържат но ... те това виждам в банкирането. Доста се учудих тъй като тая сметка не обслужва кредитни карти или нещо друго което да погасява задължения. На чата нищо не можаха да ми кажат, било по картова транзакция уж, след писане със съпорта се разбра, че не е картова а е прехвърляне на пари по валутните сметки за да се покрият техните такси за поддръжка.
Значи в ПИБ има нещо което не мога да разбера как работи, не само с фирмената но такова прехвърляне се е случвало и по личната. По личната беше за погасяване задължения по кредитна карта. И като ги питах вие тогава като можете да ги удържате от другата ми сметката защо не ги удържате а чакате аз да ги внасям нещо взеха да ми мрънкат и така и не разбрах кога същност удържат и кога не. Аз понеже съм блейка, имам една кредитна която дори не съществува физически защото не е преиздадена, ама доста време стоеше с някакво задължение от около 2000 лв и само трупаше лихви, чат пат си теглеха но не теглеха цялата сума, не теглеха наказателните лихви, а някакви минимални вноски на неясен за мен принцип.


Прикачени файлове:
fib.jpg
fib.jpg [ 214.23 KiB | Прегледано 836 пъти ]
Вто Дек 01, 2020 4:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Ами като всеки съвестен кредитор цоцат лихви и държат длъжника живичък. Нямат далавера да те източат наведнъж.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Дек 01, 2020 5:00 pm
Профил ICQ
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2007 10:39 am
Мнения: 137
Местоположение: Русе
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Някой ползва ли услугите на Epay. От много време ми обясняват колеги, колко било удобно и понеже днес ми се наложи при определен търговец да платя със системата на Epay реших да си направя регистрация. Шоуто започна в мига в, който трябва да потвърждавам, че банковата карта е моя. Дадох им данните за картата и по регламент си удържат някаква дребна сума. От моя страна трябва да потвърдя код на транзакцията. Нещо, което няма как да бъде потвърдено преди осчетоводяването на транзакацията. Видях, че към момента не може да ми свърши работа тяхната система и затова изтрих създадената карта в акаунта си и реших да не използвам тази глупост... Да но 10 мин. по късно установявам, че са ми взели дължимата такса. Пиша на офиса за моите несгоди и да сторнират таксата при условие, че съм се отказал от използването на тяхната услуга. Отговора ми беше, че поради това, че съм си изтрил картата не могат да сторнират сумата. Пиша им ОК тогава не може ли да се възстанови изтритата карта? Отговора е НЕ. Пиша ако искам да използвам вашите услуги не може ли да си регистрирам картата с някой от вече съществуващите ми кодове (Таксата съм я платил 2 пъти), нужно ли е да Ви плащам отново такса... До момента няма отговор, но по поведението им личи, че са неадекватни от самото начало. Хубавото от цялата ситуация е че в самото начало видях, че са институция на която не може да се разчита. Как да си мисля, че ще ми защитават интересите при плащания, като самите те действат като мутренска организация. Веднъж взети пари забрави да бъдат възтановени...
Какъв е вашия опит с тази организация.


Нед Дек 06, 2020 3:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Не ги ползвам и не знам за конкретния случай, но в тая ситуация нормално не се взимат парите, а само правят преауторизация и ги блокират. До месец-два блокировката пада автоматично, без да правиш каквото и да е, и пак си ги ползваш.


Нед Дек 06, 2020 5:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
the_bull написа:
...Какъв е вашия опит с тази организация.

Ползвам ги от доста време. Нямам спомен да е имало някакви проблеми с тях.


Нед Дек 06, 2020 7:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
the_bull написа:
.....Видях, че към момента не може да ми свърши работа тяхната система и затова изтрих създадената карта в акаунта си и реших да не използвам тази глупост... ......

значи направил си глупост и после се оплакваш, че други са ти виновни...
предполагам че от лоша информираност (да не кажем глупост) си видял че ще ти дръпнат някакви стотинки като такса и ти се е досвидяло, и на юруш си изтрил картата.... обаче се оказало че за да ти въстановят сумата трабвало да не изтриваш картата... сега очакваш да ти ги пратят с пощенски запис преполагам :)
и сега целият свят ти е виновен.

the_bull написа:
...
Какъв е вашия опит с тази организация.


от както е създадена я ползвам и не ми са създвавани ядове , освен с цифровият подпис - ама то си е отделна бира там.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Дек 07, 2020 11:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Въпросната дребна сума не е удръжка за услуга а за тестване на транзакциите в двете посоки и накрая щяха да ти я върнат. Не е трябвало да бързаш да разтуряш калимерата толкова бързо. Сега нещо се е объркало. И аз нямам забележки спрямо услугата. Понякога преведените ми суми стоят известно време "on hold" преди да пристигнат в сметката ми, но това е мярка за защита на потребителите.

Единствено комисионната им ми се струва малко височка.

PS:

Горното се отнася за paypal. Извинявам се за недоглеждането.


Вто Дек 08, 2020 10:01 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 131 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни