Отговори на тема  [ 131 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Давайте идея за избор на банка. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
741 написа:
От миналата година насам таксите за SEPA преводите трябва да са колкото за преводите в местната валута.

което практически доведе не до намаляване на таксите за превод в чужнина, а до вдигане на местните такси.
директивата е спазена, оФцете се стрижат вече И на национално ниво.


Пон Окт 19, 2020 9:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Цецо написа:
Незнам какво не можеш да се оплачеш от ДСК, ама сега им погледнах тарифите (опреснени вчера).
2 лева вътрешнобанков превод!
5 лева изходящ превод към друга банка!
15 лева изходящ към бюджета!

Това е за преводи на хартия. През електронното банкирате цените им са прилични. Което впрочем е нелоша стратегия, одобрявам. Щото веднъж на 1-2 години се налага ходене до офис и дразни да висиш на опашка понеже тези пред теб не щат да ползват банкомат или компютър.


Пон Окт 19, 2020 9:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
741 написа:
Това е за преводи на хартия. През електронното банкирате цените им са прилични. Което впрочем е нелоша стратегия, одобрявам. Щото веднъж на 1-2 години се налага ходене
до офис и дразни да висиш на опашка понеже тези пред теб не щат да ползват банкомат или компютър.


Тъй де. Само, че по традиция, тая банка е любима на бабичките и въобще на хора дето от електронно бъкел не отбират. Скуби яко! Ще кажеш - кат са прости, да ги скубят. Ами може и така да е...

Аз пък съм им клиент по наследство от Експреса, ама хич и не мисля да си вадя електронно, ебал съм ги, кат ми изтекат там сроковете, ще ида да ги напсувам за последно и кой от къде е.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 19, 2020 9:49 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
ДедоБоре написа:
741 написа:
От миналата година насам таксите за SEPA преводите трябва да са колкото за преводите в местната валута.

което практически доведе не до намаляване на таксите за превод в чужнина, а до вдигане на местните такси.
директивата е спазена, оФцете се стрижат вече И на национално ниво.

Банковите такси тръгнаха нагоре от няколко години, а това със SEPA преводите е от по-малко от година. Не е то причината, а ниските лихви. Не могат да се пречупят да начисляват отрицателни лихви, поне не и за физически лица, и затова слагат такси.


Пон Окт 19, 2020 9:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Така е. В момента вече лихварството стана много неизгоден бизнес за банките. Излишъкът от парична маса е меко казано плашещ.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 19, 2020 9:52 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Цецо написа:
Аз пък съм им клиент по наследство от Експреса, ама хич и не мисля да си вадя електронно, ебал съм ги, кат ми изтекат там сроковете, ще ида да ги напсувам за последно и кой от къде е.

И аз така, наследиха ме от Експресбанк. За електронното банкиране, някои от нещата са по-добри в сравнение с Експресбанк. В Експресбанк държах две сметки, да не се иждат всички пари от картата, тук това става с една. Отделно допълнителна виртуална карта без такси за пазаруване в нета. Реално в ДСК таксите ми намаляха в сравнение с преди. За лични сметки става въпрос, не ми трябва кой знае какво.

Издразниха ме само като отидох да закрия втората сметка. Предварително я оставих на 0 през електронното банкиране, обаче на място мацето вика - имате 10 стотинки лихва, ще ви ги прехвърля в другата сметка, ама прехвърлянето ще струва 2 лева. И на каса може, ама е по-скъпо :)
Иначе други ядове засега нямам. Опашките са ясни, ама гледам в офис да се не мяркам.


Пон Окт 19, 2020 10:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Cekins написа:
В Експрес като си правих сметката изрично исках Мастеркард, а тъпите патки от ДСК като ми даваха новата карта ме убеждаваха че Виза Електрон била в пъти по добре ?!?! Щото аз го направих на въпрос "защо новата е Виза Електрон при положение че съм бил с Мастеркард?"

И аз питах като ми пратиха смс в началото на годината да си взема новите карти, защо ми дават виза, като имам мастеркард. Мацето вика на всички е така, като се прехвърли всичко в дск, ще върнете която не я искате и ще си извадите нова, няма да струва нищо.


Пон Окт 19, 2020 10:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Това дето най-ме дразни в ДСК (а то може и в други банки да е така), е че депозита не е нормална сметка и не можеш да си я достъпваш директно през IBAN. А трябва да имаш паралелна разплащателна (за която да плащаш естествено).

Аз все си мисля, че депозитната сметка трябва да просто сметка. В ПИБ е така - теглиш си от нея (естествено лихвите умират, ама те са умрели по дефиниция), вкарваш си по нея - сметка като сметка. В ДСК не можело. За да вкараш в депозитна сметка, трябва да пуснат разплащателна, да заредиш нея, а те вътрешно да прехвърлят парите. А когато става въпрос за някаква по особенна валута (в моя случай франкове) ела гледай какъв потрес настава...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 19, 2020 12:24 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
При сегашните лихви за мен реално единственият смисъл от отделен депозит е в картовата сметка да не се задържат много пари. В ДСК това са го направили без да ти трябва отделна сметка. Казваш каква част от наличното да не се вижда от картата, виртуален депозит май му казват, сега не се сещам за името, и от картата няма достъп до тез пари докато не кажеш. Иначе през банкирането във всеки момент можеш пак да ги направиш видими за картата. Не се плаща допълнително и е направено удобно за работа.


Пон Окт 19, 2020 12:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
741 написа:
.....

Продадеш си апартамента, всичко влиза по сметка, но преди края на годината са ти затрябвали 1000лв и лихвата отива по дяволите. Що?!
Както казах, ДСК е пенсионерска и предварително ти ги разделят на спестовна, разплащателна и виртуална (за интернет) компонента. Можеш да ги управляваш по интернет без да си заредил няк'во специално приложение.
Голям опит нямам, щото спестовната ми е 0лв.


Пон Окт 19, 2020 7:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
bongo_x2 написа:
Продадеш си апартамента, всичко влиза по сметка, но преди края на годината са ти затрябвали 1000лв и лихвата отива по дяволите. Що?!


При годишна лихва 0.4 - 0.5 % то ще е голяма загуба :)


Пон Окт 19, 2020 7:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Мии ако са 100к лв сметни колко са. В същото време някои викаха на 2.30 лв месечно "Много, бе!".


Пон Окт 19, 2020 7:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
bongo_x2 написа:
Мии ако са 100к лв сметни колко са. В същото време някои викаха на 2.30 лв месечно "Много, бе!".


Бонго, нали писах 0.4%. 0.4% са на 100 лева и на 100к лева са пак 0.4%.
При годишна инфлация 3% за 2019 тези 0.4% са ти най-последната грижа.

Айде ще ти го сметна за 100К - значи ще изгубиш 3000 лева от стойността им за да вземеш 400 лева лихва :)


Пон Окт 19, 2020 9:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Бонго, няма да изгубиш много от развалянето, вярвай ми. В тая банка лихвата по депозити в момента е 0.00%.


Пон Окт 19, 2020 9:23 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 20, 2013 4:18 pm
Мнения: 296
Местоположение: България
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Сравнение на банкови сметки.

Всяка сметка има такси.


Пон Ное 02, 2020 4:00 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 131 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни