Отговори на тема  [ 131 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Давайте идея за избор на банка. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Зависи за какво ти е. Posbank (+Пиреус), примерно са скъпарска банка, но лихвите им за ипотеки са реално най-ниски. Ако ще си купуваш жилище, те са. Иначе за спестяване/разплащане, търсиш тия с най-ниски такси.


Сря Сеп 16, 2020 6:37 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
ЗА ПИБ! Личната ми банкерка там е яка мацка, блякметълка, даже пием по бири с нея, в почивните дни, през седмица-2. :)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Сря Сеп 16, 2020 7:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3082
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Пусни една снимка...не на бамката.


Сря Сеп 16, 2020 8:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4624
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Ето я :rolleyes:

Прикачени файлове:
zzz.jpg
zzz.jpg [ 13.81 KiB | Прегледано 1164 пъти ]

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Сеп 16, 2020 10:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Н'бабане Гт'муан'га написа:
А, така ли? Аз го писах малко на майтап. Изобщо не знаех че върви в БГ...

Доста популярна е. Аз я ползвам за да изпращам пари на дъщеря ми - след като ми звънне парите са при нея до 1 минута. Без грам такси (стига да не си в определени банки)
Иначе по активно използвам и за мен по удобна е Curve - плащам с часовника през Samsung Pay.


Чет Сеп 17, 2020 7:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
ако е толкова добра услугата, очаквайте скоро ще я забранят.
... от агенцията за борба с градушките, защото имало подозрения, че влияела на менструалния цикъл на кравите в Швейцария...


Чет Сеп 17, 2020 7:33 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
В ПИБ е факт , че са най-красивите служителки. Сякаш всички са избирани с конкурс за красота, да , но пък умствения им капацитет е обратно пропорционален. Преди години ме отказаха с дребните си мушенгии. Два пъти ми се случи едно и също. Закривам си карта, всичко уж точно, подписвам документи и т.н уверения че картата е закрита, но след 2-3 години разбирам че то всъщност не била напълно закрита картата и през годините ми начислявам разни такси за обслужване, наказателни лихви и т.н. Това се случи два последователни пъти и съм сигурен че им е нарочна практика да смъкват допълнително някой лев. От Райфайзен бяха добре, но последната година страшно им падна нивото. В момента от три месеца се опитвам да завърша при тях една банкова гаранция , която по принцип отнема максимум 2-3 седмици. До тук купища объркани документи, нерви, изличши разкарвания до банката, хванах ги и на няколко пъти да мамят нарочно за да смъкват допълнително такси и комисионни. Освен това за други дреболии съм пускал оплаквания и интересното е че никога не съм имал обратен отговор нито от изпращаните ми оплаквания по емайл нито по телефон. Нещо тотално са се заебали. На ПИБ съм им виждал електронното банкиране и е пълна трагедия от към интерфейс. На РББ е много добро , но само заради едно електронно банкиране няма как да ме хванат да остана.

_________________
www.ev-bg.com


Чет Сеп 17, 2020 7:46 am
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 310
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
И аз имах дилема за смяна на банка, но оставам в ПИБ засега - другите които гледах са с по-високи или сходни комисионни за сметките, преводи,....
Неприятните моменти които срещах:
- в началото на Covid-19 в БГ исках заем за ОП - взеха ми 100лв за разглеждане на документи(дадох им необходимите документи които искаха) - явно не дават заем на всеки.
- наложи се да вкарвам $ в сметката във връзка с горното - при вкарване на всеки 2000лв взимаха по 2лв. При изкарването им по тарифата им е 0.5% при заявка и 0.6% без заявка. И при заявка те взимат нещо по средата 0.55% - и там отидоха над 40$.
Положителните моменти писаха колеги по-горе - клона ми е на 100м, но електронното банкиране е предимство.

_________________
phone: +359 2 8664724
mobile: +359 887 519959
Skype:stefanstefa
E-mail:stesys@abv.bg
http://stesys.eu/
1164 София


Чет Сеп 17, 2020 2:11 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
За внасяне не знам да вземат, може да е новост може да е за някакъв конкретен случай. За теглене всички вземат, Пиб си вдигнаха таксите но пак са сравнително прилични. Ако говорим за бизнес, Булбанк бяха може би най-бизнес ориентираните, ама преди 15 години, и тогава и сега са доста скъпи.
А за картата, съмнявам да има нещо нарочно, най-вероятно като си закрива е имало неосчетоводена лихва или такса, която след това се е появила, още по лошо ако е имало неосчетоводена транзакция, не ми се вярва чак такава да е имало но всичко е възможно.


Чет Сеп 17, 2020 3:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4624
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Верно ли бе?? Взимат ти пари за да си вкараш пари в собствената сметка??? 8O
Защо никой не е изпротестирал за това досега а се занимават да протестират за глупости?

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Сеп 17, 2020 3:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1972
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Един лев, ако ходиш на гише. Обясниха ми, че ако си заявя сумата за внасяне електронно няма да има такса. Ще тествам следващия път, когато внасям.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Чет Сеп 17, 2020 3:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Ето моите впечатления като частен клиент:
Полвам ПИБ от 1999 г. с дебитни/кредитни карти (тогава бяха с депозит) После като въведоха е банкирането и всички опeрации бяха безплатни си бях направил няколко сметки ей така да има. По късно започнах да ползвам по активно друга банка и бях забравил за тези сметки докато един ден не видях че по сметките текат такси. Платих всичко и ги закрих и сега имам само кредитна карта от тях с огромен лимит който дори веднъж намалях по моя инициатива. Почти не влизам в банката и ползвам банкирането им с токен устройство. Наскоро обаче ми се наложи да погася една сума в кеш и отидох в the mall където имат банкомат с депозитна функция. Въпреки че клонът е отзад натъпках 6 чисто нови 50-левки и съответно той ги обяви за фалшиви и ги задържа.
Наложи се 2 пъти да ходя в клона докато ми ги преведат по сметката а уж трябваше да е автоматично до 2 дена. Получих обаче извинително писмо по имейл. И винаги когато съм им писал по различни поводи съм получавал бързи и адекватни отговори.
Преди време пък бяха ми дали плика с дебитната карта на колега от счетоводството да ми я предаде. След като им заявих че аз не познавам такъв човек за да видя реакцията викнаха служителката която я беше дала и я изпотих преди да кажа че ще си я търся в офиса. (Сега и Revolut и Curve картите идват хвърлени в пощенската кутия :))
Това е банката с която съм бил най дълго време и до момента.

По същото реме ползвах и за кратко ОББ с кредитна карта. Реших да я закрия и зачаках 1 месец за да приключи отчетния период. Появи се задължение от 1 лев. Платих го и реших че съм приключил. На следващия месец не знам за какво пак минах и пак ново задължение от 1 лев. Третия месец вече сигурен че няма да има нищо отивам и твърдо решен да взема удостоверение че нямам отношения и задължения към тях научавам че имам нов лев задължение. Стана напрегнато и точно в този момент една от служителките реши да ме светне че сигурно не съм знаел но имало вирус който теглел от сметките ?!? Заявявами го сякаш аз съм виновен за това ... след огромния скандал с викане на шефа на клона приключих. Това се случва в офиса в Интерпред.

После за кратко минах през Сосиате с дебитна карта и банкиране, но май не изкарах и година - няма по малоумна банка - за всичко звъняха да питат в централата във Варна. След като приключих с тях продължаваха да ме засипват по телефона със съобщения - няколко пъти ходих и изрично исках да ми изтрият телефона. После станаха ДСК но съобщенията продължават да идват вече с подател Експресбанк. Благодарят ми че съм посетил офиса им, някакви уведомения за суми и кодове - не можах да се преборя и си идват.

Сега най-активно ползвам Райфайзен заради специалните условия без никакви такси, но само с дебитна + банкиране. В офис влизам само за да си получа картата при подновяване.
Това е банката при която ми се случва банкомат да не ми даде сумата която е отчел - два пъти включително и техен. И 3 пъти да ми задържи карта включително и един път на техен. Пълни са обаче с такси - 20 лева ако искаш да си получиш картата в друг офис!!! Добре че договора ми е без никакви такси за нищо.

Имам и една кредитна от Уникредит+ банкиране - тези са най любезни за момента и картата е с някакви специални условия - май затова се навих да я взема. Преди това ми бяха издали дебитна по сметката която имам там но така и не съм я получавал. Заливат ме с някакви "промоции" за кредитни услуги честитят рожденни дни и празници.
Това пък е и единствената банка която няма месечни извлечения за кредитната карта в онлайн банкирането. Отне ми месец обикаляне по клонове да обясня какво искам и никой сякаш не ме разбираше. Имало транзакциите в банкирането и това било достатъчно. Сякаш не бяха чували за месечно извлечение. Най накрая успях да намеря по телефона човек в картовия център който ми каза че тази услуга се наричала зелена поща и можел съм да я активирам в офис. Проведох още един обучителе курс в офис защото и това не знаеха и вече ги получавам по имейл.

Така че избор с препоръка от някой ще направиш трудно - всяка си има кусури някои повече. Ако ще ползваш кредитна карта виж тези размишления и питай банката:
viewtopic.php?f=6&t=4910&p=257343&hilit=%D0%BB%D0%B8%D1%85%D0%B2%D0%B0+%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BE%D0%B4#p257343


Чет Сеп 17, 2020 4:02 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
Ето я в извънработно време:
Прикачени файлове:
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg [ 510.71 KiB | Прегледано 1058 пъти ]

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Чет Сеп 17, 2020 6:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
За какво ви е банка? :?:


Чет Сеп 17, 2020 9:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Давайте идея за избор на банка.
ToHu написа:
За внасяне не знам да вземат, може да е новост може да е за някакъв конкретен случай. За теглене всички вземат, Пиб си вдигнаха таксите но пак са сравнително прилични. Ако говорим за бизнес, Булбанк бяха може би най-бизнес ориентираните, ама преди 15 години, и тогава и сега са доста скъпи.
А за картата, съмнявам да има нещо нарочно, най-вероятно като си закрива е имало неосчетоводена лихва или такса, която след това се е появила, още по лошо ако е имало неосчетоводена транзакция, не ми се вярва чак такава да е имало но всичко е възможно.


На мисълта че е нарочно ме довежда до това, че и двата пъти сред разправии се оказа, че не им дължа нищо, защото по техни думи "колежката" е пропуснала да отбележи и входира правилно всички документите които съм подал за прекратяване. Да бе да... Беше преди години всичката тази драма , но помня че имаше и още нещо нагло което ме издрани и те завинаги влязоха в черния ми списък където са примерно и Мтел- А1 . Ако ще и папата да ме моли на колене в тези две филми вече никога не се връщам.

_________________
www.ev-bg.com


Пет Сеп 18, 2020 8:50 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 131 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни