Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка? 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Искам да си пусна заявка за подновяване на СУМПС с КЕП.
На сайта https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/Services/Index изредените услуги никъде не споменават подновяване на шофьорска книжка.
Има за дубликат но при изброени няколко причини.
Естествено посочения телефон за връзка не се вдига.
Местния КАТ вдигат рамене и нямат никаква представа че имало КЕП.
В новини по нета на дълго и широко се тръби че можело а попадам в поредната въртележка на чудене.
Дано някой е минал и знае :)


Чет Сеп 10, 2020 11:40 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Да живее електронната администрация!
След три дена чудене, четене, звънене и питане съм просветен в тази нова технология.
Мога да си извадя лична карта, задграничен паспорт, и дубликат на книжката(ако е открадната, изгубена или унищожена).
Но не мога да я подновя с КЕП ако й изтича срока на валидност...
Всичко можем на приказки..уви.


Пет Сеп 11, 2020 10:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Нормално е да не можеш да я подновиш "онлайн". Нали за целта трябва да представиш медицинско свидетелство и да ти направят актуална снимка.


Пет Сеп 11, 2020 10:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Е щом може лична карта, явно снимката не е проблем. Виж за медицинското е друга работа, макар, че особенно за B категория то е абсолютно проформа във БГ и просто даваш там едни пари на личния лекар да пише 2 минути.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Сеп 11, 2020 11:13 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Добре де, какво става ако си окйоровял(къде е ер малък на клавиатурата бог знае), или луднал междувременно - имаш си КЕП ама ти се е развинтила етажерката
трябва ли да ти преподновят книжката, само защото КАТ нямат връзка със заключението за медицинското ти състояние :?:

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Сеп 11, 2020 11:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
ер малък (ь), в най-общия случай, на фонетичната подредба, е там където стои латинското хикс (х).


Пет Сеп 11, 2020 11:29 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
MYXATA написа:
Добре де, какво става ако си окйоровял(къде е ер малък на клавиатурата бог знае), или луднал междувременно - имаш си КЕП ама ти се е развинтила етажерката
трябва ли да ти преподновят книжката, само защото КАТ нямат връзка със заключението за медицинското ти състояние :?:


Ми става същото както и без КЕП. Отиваш при личния, даваш му там 10-15лв. и той ти дава медицинско. Кьорав, глух, луд - няма значение. За В категория са абсолютно проформа, като техническите прегледи на колите... За професионалните уж било малко по-строго... ама не съвсем. За луд, просто проверяват в една тетрадка, дали се водиш на отчет и ако те няма вътре - значи не си луд.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Сеп 11, 2020 11:39 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Особено за поодъртели шофьори си трябва истинско медицинско. Наш шофьор, иначе добър професионалист, колабира на волана и утрепа себе си и още двама. Не че медицинското ще предотврати много такива инциденти, но все е нещо. За окьоравяването да не говорим.
Не разбирам, защо премахнаха психотехническия тест за любителските категории. За носене на оръжие трябва, пък за кола, не. Да не би кола на пътя да е по-малко опасна от зареден пищов?


Пет Сеп 11, 2020 11:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Много неща трябва да се случват. Но това няма нищо общо с това какво се случва в действителност.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Сеп 11, 2020 12:04 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10355
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Ники написа:
След три дена чудене, четене, звънене и питане съм просветен в тази нова технология.


Надали... Нещата у нас са малко по-сложни. Имаме някакви закони за личните документи и т.н.
Тези закони би трябвало да определят реда... Да, ама не. На практика се стига до определен служите, който трябва да свърши работата. Само, че този служител не е обикновен работник. Той е част от полу-военизирана институция, където всеки се назначава със заповед и не просто работи, а изпълнява заповеди. Тези заповеди ги издава началника на съответна паспортна служба или КАТ и в повечето случаи ги има разпечатани на входа като информация за "клиентите". В заповедта се указва изрично какви документи трябва да бъдат представени и т.н.
Не рядко, заповедите са в пряко противоречие на редица закони. Примерно МВР Добрич изискват при подновяване "дубликат на акт за раждане, издаден през последните 6 месеца". Ако си носиш акт за раждане - не се приема... Не знам колко закона се нарушават в случая. Първо, дубликатът и акта са напълно равностойни документи. Не би трябвало някой да изисква точно едното или другото. Второ, дубликатът е акт, който се издава само ако си изгубил оригиналния. Трето, акт за раждане (или дубликат) може да изисква да се покаже. Евентуално МВР може да си го копира или сканира, но няма право да задържа такъв документ.
Както и да е, да не задълбавам това беше просто пример... Мисълта ми е, че всяко районно си има собствени заповеди и собствен ред на издаване на документи. Това че еди къде си издават по един ред, съвсем не означава че в съседното село е същото... Добре дошли в България!


Пет Сеп 11, 2020 1:02 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
На 46 съм, нося очила, но изобщо не съм окьоравял в смисъла за шофьор.
Ползвам В категория и имам заверено медицинско.
Очаквах че освен браузъра да ти вижда електронния подпис, е добавена възможността да изпратя копие на медицинското подписано с КЕП, там си има печат на личен лекар и дата, който има зор да провери може да го направи.
Едва ли представянето на медицинско в 'оригинален' вид е по-оригинално в случая.
Липсва информация точно каква е причината да няма подновяване за изтекла валидност.
Вече ползвам всички удобства на дистанционното плащане и услуги.
Минимизирал съм чакането по опашки.
Мислех си "е сега с тоА подпис приключих", ама стана като "хоп" преди да съм скочил.
За пореден път съм 'изненадан'.
В МВР 10 минути обяснявм ситуацията и всички ме гледат с поглед "тоя добре ли е".
От там звънят в София за повече подробности, и се оказа че и на тях никой не им вдига телефон.
Електронна администрация през крив макарон.


Пет Сеп 11, 2020 1:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10355
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Ники написа:
В МВР 10 минути обяснявм ситуацията и всички ме гледат с поглед "тоя добре ли е".
От там звънят в София за повече подробности, и се оказа че и на тях никой не им вдига телефон.
Електронна администрация през крив макарон.


Служителите няма да си мръднат пръста, ако процедурата не е включена в заповедта им. А тя най-вероятно не. В тоя случай само началника на съответното МВР може да вземе някакво решение. Никой друг не може, независимо колко му се иска, независимо какво пише в законите.
Редът в случая е влизаш при началника... ако той откаже, тогава жалиш по административен път.


Пет Сеп 11, 2020 1:29 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Миро, разбирам.

Нещата ще си станат по традиционния начин с пътуване и чакане.
В КАТ-София има място и удобства за всички :D


Пет Сеп 11, 2020 1:38 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Въобще не знам за какво е още това медицинско за категория Б. В UK-ско и по голяма част от Европа-та е на селф-асесмънт- заставаш до някоя кола, броиш шест крачки, обръщаш се , слагаш фаровете(ако имаш нужда), трениш се и ако виждаш номера на колата пишеш в бланката -"супер съм" и я пращаш по пощата. Сега-да сравним колко кьорави и луди карат по пътищата в УК и колко кьорави и луди -по пътищата в БГ?
Ники, то и 'електрическия подпис' където има истинска електронна администрация е дососана парлама за пари. Тея от КАТ най-вероятно са недоумявали - тоя пък с неговия електрически подпис ни плаши с по-малка парлама от нас самите :D
В БГ като че ли имаше някакъв дебат в парламента дали да не мине на селф-асесмън, даже си мислех че е станало.


Пет Сеп 11, 2020 4:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Някой ползвал ли е КЕП за шофьорска книжка?
Няма смисъл ни за В ни за С ама как да е ...какво точно казва това медицинско, нали се сещата че ще отиде на дискриминация ако се взема някаква съществена информация, а това дали виждаш, ми ти виждашс очила, ама утре като си без какво че си имал медицинско ....


Нед Сеп 13, 2020 3:11 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни