Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Пратка от aliexpress, върнати пари… 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Пратка от aliexpress, върнати пари…
Някой запознат ли е какво получава търговеца, ако по някаква причина парите бъдат върнати на купувача, а стоката е изпратена? Дали са им застраховани пратките, или при такава ситуация китайчето "пие една студена вода"?

Казуса е такъв: Поради голямото закъснение на пратките заради корона-кризата периода на "защита на купувача" изтече, и съответно отворих диспут. Търговеца отсреща упорстваше, но бях склонен единствено да удължаваме още срока, което вече не можеше да стане, и съответно по решение на администраторите на системата - ми върнаха парите. Само че месец по-късно пратката все пак пристигна. Не ми се иска да прецаквам коректен търговец отсреща, но ако получават обезщетение по някакви застраховки, да пием по една бира за здраве с колегата, и да не го мислим толкоз… :)

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Вто Авг 04, 2020 7:58 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
едва ли имат застраховка но не го приемай толкова навътре, пий една бира, той ще пие една вода и така ....


Вто Авг 04, 2020 8:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
На мен ми се случи да получа стока на стойност около $20, в срок, но която се оказа, че се разминава с описаното от търговеца. Отворих диспут и поисках да върна стоката и да ми върнат парите. Върнаха ми парите и казаха, че не е необходимо да връщам стоката.

Търговецът пие една студена вода и гледа да не се разчува много и да не му пада рейтингът. От това повече се страхуват, отколкото от това да загубят пари.


Вто Авг 04, 2020 8:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
Два пъти ми се е случвало, но при покупка от ибей.
Вторият път беше в разгара на корона-истерията, с един швейцарец. Стоката се забави, и отворих кейс. Няколко дена след като ми върнаха парите получих стоката.
Писах на продавача. Платих си му стоката както си му е реда.

И в двата случая ми отне известно време докато успея да обясня на търговците, че няма да има изпратя парите ей така, ами трябва да получа искане за плащане в което като основания да е посочено покупката на конкретната стока.

Швейцареца си изтърка клавиатурата да ми благодари. :D
Вероятно преди това са му излезнали пришки на устата от псувни по мой адрес, ама както и да е... :D


Вто Авг 04, 2020 8:44 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
Случвало ми се е да получа фалшива стока, и тогава става страшно… За търговеца де. :)

Но в този случай става въпрос за коректен търговец. Не е виновен за забавянето някъде по трасетата, и не ми се иска да остане прецакан.

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Вто Авг 04, 2020 9:02 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
до твоя преценка си е - ако нещото ти върши работа и е това, което е обещано - редно е да му платиш. това, че е търговец - не означава че не е човек и не си плаща разходите. Още повече, че казваш че е коректен


Вто Авг 04, 2020 9:04 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
Ако толкова държиш да платиш на китаеца, пишеш му, и той ти пуска линк към нещо такова като на снимката със съответната сума. Плащаш и след това отбелязваш, че стоката е получена.
Може да се набуташ два пъти при такова плащане- веднъж заради курса на долара, и втори път- заради банковия курс на долара.


Прикачени файлове:
refund.JPG
refund.JPG [ 9.66 KiB | Прегледано 1150 пъти ]
Сря Авг 05, 2020 8:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
+1

Решението дали ще платиш си е изцяло твое. Последния път като ми се случи пратката дойде буквално 1 ден след парите от рефънда. Писах им на Алито, ама на тях им беше през оная работа. Дословно отговорът им беше "наслаждавай се на живота"... Не било мой проблем, търговецът щял да се оправи някак си. Аз пък бях много доволен от стоката, затова писах и на търговеца и той/тя ми предложи да си поръчам пак от същото и да им пратя номера на поръчката. Така и направих, при което ония ми вкараха същия тракинг номер от истинската поръчка, аз го маркирах като получен и така...


Сря Авг 05, 2020 10:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
Ако ти и той имате paypal, не виждам какъв е проблемът - той пише колко пари иска, ти му ги пращаш и толкова.
Товарителници, митници, банкови преводи... и то за малки суми, това си е цял сапунен сериал.


Сря Авг 05, 2020 10:49 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
Всъщност основния ми въпрос в началото беше дали някой знае какво получава търговеца в такава ситуация. Дали пратките им имат някаква застраховка и получава обезщетение, или всичко му отива на загуба?

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Сря Авг 05, 2020 11:39 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
Няма обезщететния и т.н. Поне с ebay, с които съм продал известно количество неща. Ако нещо се обърка, парите му ги въстановявам през Paypal. Случи се че нещата на клиента закъсняха с 3 месеца, и вече не му трябваха...но аз му казах да ги задържи като подарък. Сумата не беше малка. Случват се тия неща, и според мен е просто и нормално, да се разберете помежду си, а не чрез посредническата платформа - която отсъжда неща при конфликт.


Сря Авг 05, 2020 11:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
miro_atc написа:
+1

Решението дали ще платиш си е изцяло твое. Последния път като ми се случи пратката дойде буквално 1 ден след парите от рефънда. Писах им на Алито, ама на тях им беше през оная работа. Дословно отговорът им беше "наслаждавай се на живота"... Не било мой проблем, търговецът щял да се оправи някак си. Аз пък бях много доволен от стоката, затова писах и на търговеца и той/тя ми предложи да си поръчам пак от същото и да им пратя номера на поръчката. Така и направих, при което ония ми вкараха същия тракинг номер от истинската поръчка, аз го маркирах като получен и така...


И аз така направих, когато ми се беше случило да получа стоката след рефънд. От другата страна каката или тотално не ме разбра, въпреки, че се съгласи веднага или нещо се е объркало при нея, защото просто ми изпрати още един път стоката, която получих при това доста по-бързо. Та, работата при мен не се получи :D


Сря Авг 05, 2020 11:57 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Пратка от aliexpress, върнати пари…
Оправихме се с китайчето. Писах му, той ми прати линк към виртуална стока "Extra Fee for Shipping Cost & Fill Price Difference, etc", и направихме трансакция. Струва ми се, че остана доволен. :)

Случват се такива неща. Важното е да се работи.

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Сря Авг 05, 2020 12:36 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни