Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Интересен казус 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Интересен казус
Въпроса изобщо не е електрически ма все пак мое някой да знае нещинко по въпроса.
Та така, декември 2019 купувам едни плочки за баня от Практикер и лепило за тях, уж добро по препоръка на майстор СМ-12 на Церезит, февруари майстора ги слага и след 10-15 дена плочките отлепени и на дъга, плочките са 60х25 см. Е такова нещо за сефте виждам, плочка с лепило 10-12мм на нея се огънала. Тия дни ходих та купих нови, ся пак дойде момента да ремонтирам ремонтираната баня, и правих рекламация в Практикер но ми искат касова бележка, но аз съответно не я пазя щото нали плочки нямат гаранция пък и от къде да се сетя че мое да ми потрябва. Искам среща с вносителя на плочките да му покажа мостра дъговидна плочка, те били вносителя и въпреки това ми отказват рекламация и всякакво съдействие. Как мое да им лазя по нервите и евентуално да ми върнат едни 450 лв за плочките, айде парите за лепилото и майстора ще ги преглътна, ма са нагли типове, и ей така за спорта искам да се пробвам.


Съб Авг 01, 2020 1:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Интересен казус
Тоест искаш да ги тормозиш документално но си изхвърлил документите? Да?

Що не си купиш от практикер чаша за вода, нахакано да я напълниш (може и с топла вода), и да отпиеш юнашка глътка за да им покажеш кой е шефа...


Съб Авг 01, 2020 7:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Интересен казус
Като купувате най евтините боклуци.
450лв за плочки за цялата баня, кой знае от каква кал за забъркани. На мен ми излязоха около 2000лв на баня, като това не бяха от най скъпите, средна цена на пазара. Нямам нищо криво или паднало година и половина.


Съб Авг 01, 2020 8:52 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Интересен казус
Комисия за защита на потребителя.
Въпросът е да докажеш, че са техни. Ако ги имат още - купи си десетина и пази касовата бележка.
Скъпи-евтини няма значение, не отговарят на етикета "Плочки за баня" :)


Съб Авг 01, 2020 9:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Интересен казус
по някаква екстрена причина (не помня вече) преди години купих стотина чинни от тях.
след няколко десетки измивания в профи миялна машина загубиха гланц, в последствие почнаха да се превръщат в кал.
имах всички документи, дори ги бях накарал да ми дадат сертификат за пригодност по хасап.
в един хубав ден ги натоварих и им ги тръснах, барабар с документацията.
падна едно чесане по костюмирани тикви - ама те не са сертифицирани за професионална употреба, ама вие сте им чукнали в ръбчетата, ама вие не сте ги мили правилно и т.н.
любезно помолих да ми предоставят 'user manual' за чинията, в която ясно и точно да е описано как и с какво се мие, с какви точно препарати е допустимо това и как трябва да се 'работи' с чинията, че да изкара поне 3 месеца.
върнаха ми парите... по банков път :roll: след 3 месеца.

така че идеята на Ицо може да е неприложима - я в ръководството за употреба на чашата за вода вече ще пише, че не можеш да пиеш топла вода от нея (само студена), я че не можеш да го правиш повече от 20 пъти, я че в банята, облепена с техните плочки за баня не можеш да ползваш сапун, да палиш лампата или да си пееш.


Съб Авг 01, 2020 9:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Интересен казус
@pipilica Карай да върви... Живееш в България - рая на покупателната способност*.
Купи си нови плочки и не се занимавай с казуси и глупости.

* според ToHu

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Съб Авг 01, 2020 11:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Интересен казус
Аз ако имам време и ми е гадно няма да ги оставя на мира, аман от пидерунгели!
Що скачат по площадите, пък не виждат по-далеч от носа си?! Като подаде оставка бат'Бойко и плочките ще станат качествени!!!

Дедо, ти сигурен ли си, че някой нe e налял "сапуна" на мястото на "брилянтина"? Щото тогава стават такива ужасии, пък и миялната си заминава.


Съб Авг 01, 2020 3:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Интересен казус
двете туби се различават значително по размер, знаеш.
пък и машината беше само с една помпа.

ако смениш двете се хваща веднага с първата натривка. нито количеството, нито времето за третиране на полировката е по-голямо от сапуня, така че смяната им доведе само до неизмити съдове. рН-то на водата също не е фактор - имаше си филтри и омекотители с обгрижване по график. рН го мерех лично всеки ден със съответния 'лог файл' (тетрадка със спирала).
и накрая - тези чинии бяха една малка част от общо над 1000, които се миеха заедно. на другите нищо им нямаше (преди това) и нищо не им стана (след това)


Съб Авг 01, 2020 7:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Интересен казус
Ако искаш да направиш добро, кажи на кой производител са плочките - да не се излъже някой друг.


Съб Авг 01, 2020 8:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Интересен казус
Веднага казвам кои са плочките, те ги те
https://praktiker.bg/bg/Stenni-plochki- ... E/p/496250 това са едните
https://praktiker.bg/bg/Stenni-plochki- ... E/p/496254 това са другите
Пък и 25 лв на квадрат не са баш от евтините, имат мостра наредени и ми харесаха за това ги взех, не съм избирал по цена.
Ще се пробвам да им пиша на тия от Горенье, въпреки че много ме съмнява нещо да се случи.
А тва дето разправя дедо за чинийте е верно, и аз имам едни дето им се изми шарката, но интересното е че само откъм лицето, от към дъното има някви надписи не е мръднала боята. Ползвам само Somat хапчета и ги пускам на 75 градуса.


Съб Авг 01, 2020 9:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Интересен казус
тия пък и плочки ли правят .... много ми е чудно как тая плочка се е изметнала, не съм си кислил, че плочката може да се изметне.


Съб Авг 01, 2020 9:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Интересен казус
Е и аз това се чудя, даже накиснах и нови и втора употреба в корито с вода и три дена и няма изметнати, може и лепилото да е виновно, с толкова хора говорих и гледаха и всеки се чуди как е станало. Панелата изтъргана намазана с бороконтакт и уж добро флексово лепило СМ-12 и те тека.
Ся новите ги слага с някво Вебер и за сега са си по местата и няма криви вече 15 дена.


Съб Авг 01, 2020 10:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Интересен казус
ToHu написа:
тия пък и плочки ли правят .... много ми е чудно как тая плочка се е изметнала, не съм си кислил, че плочката може да се изметне.

Точно туй се чудех и аз. Може би глината не е доизпечена :-k Керамиката е много твърд материал. Това нещо е по-твърдо от закалена стомана, и би трябвало да се счупи при най-малкият опит за деформация

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Нед Авг 02, 2020 12:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Интересен казус
Ами и керамиката носи на деформация но при нея имаш еластична, след това се чупи. Ако не е допечена може и да може, знам ли. При домакинския порцелан имаш един междинен стадий в който имаш така наречения бискит, той е по-бавно печен, на по-ниска температура и е много порест, ако са останали в някава такава фаза не знам дали могат да абсорбират влага/вода и да се деформират.


Нед Авг 02, 2020 12:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Интересен казус
Намерих едни снимки в компа от зимата като снимах щетите.
Плочката е снимана върху кухненския плот, отгоре е линеала от ръчния циркуляр.


Прикачени файлове:
plo4.jpg
plo4.jpg [ 998.17 KiB | Прегледано 2923 пъти ]
plo3.jpg
plo3.jpg [ 1.12 MiB | Прегледано 2923 пъти ]
plo2.jpg
plo2.jpg [ 998.17 KiB | Прегледано 2923 пъти ]
plo1.jpg
plo1.jpg [ 1.07 MiB | Прегледано 2923 пъти ]
Нед Авг 02, 2020 12:52 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни