Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Строителство и домашни ремонти - инструменти 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Строителство и домашни ремонти - инструменти
Някой виждал ли е това творение да се предлага в БГ. Ренде за мазилка - изключително удобно би било за сваляне на стара боя и част от мазилката. Ако знаех че съществува, щях да си взема, дори на тая цена, вместо да бъхтя с ъглошлайфа и диамантените дискове/чашки.

link 1

link 2

video


Пон Юни 08, 2020 4:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Строителство и домашни ремонти - инструменти
Да ти кажа не съм виждал, поне в нито еидн от сериозните производители, което само по себе си е интересен факт. На пръв поглед изглежда удобно и полезно, но дали е така не е ясно. От друга страна такъв тип инструменти обикновено тръгват от американските пазари, но там бетон почти няма, та няма и необходимост, може и затова никой от големите да не се е сетил да прави. Ако вземеш и пробваш сподели резултата.


Вто Авг 04, 2020 9:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Строителство и домашни ремонти - инструменти
В Ташев Галвинг попаднах на една като маламашка със зъби, която ми изглеждаше с някакво подобно предназначение, но си е инструмент, не е машина. Даже направих снимка, но не се сетих коя е темата и май я изтрих.
едит: ето я


Прикачени файлове:
IMG_20200620_111636008.jpg
IMG_20200620_111636008.jpg [ 2.91 MiB | Прегледано 2435 пъти ]

_________________
Хайде де!
Вто Авг 04, 2020 10:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Строителство и домашни ремонти - инструменти
Да то ръчни рендета има различни. Тук по европа масово ако се прави нещо такова го правят с флекс и чашка, има си и специални флексове за целта, специалното им май е само в щита на диска.


Вто Авг 04, 2020 3:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Строителство и домашни ремонти - инструменти
Ами вероятно не е само това. Имам съмнения че лагеруването е по-различно, защото усилията са насочени в различна посока. Освен това чашките са много тежки (сравнени с какъвто и да е режещ диск), и поемат и значителни удари и вибрации. Аз успях да скапам два ъглошлайфа (обикновени) докато се гърча с тях.


Чет Авг 06, 2020 1:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Строителство и домашни ремонти - инструменти
Ами ... не знам дали е виновна чашката, до марка си е. От това тук на пазара единствено хилти за сериозна работа, боша заминава за нула време, макитата и тя бързо свършва. Девалт са здрави, но от местните не знам, забелязвам различния. Мен критерия ми е железарска работа. Като се заваряват по едри неща има много търкане. Да направиш фаска на тръба с 8 мм стена е доста търкане с тежки дискове. Използваме 125 мм защото е удобен, с големия става трудно. Сега ако е дълго трасе се реже първо на плазмата и още при среза се прави фаската със шлайфа само се дооформя, ама много често не си струва да я пускаш, или да носиш бутилки за резака и на ръка. Та едни хилти изкарва по година две ежедневна работа.


Чет Авг 06, 2020 5:10 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни