Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Борба за оцеляване 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Едно време в Шумен имах един който бая пъти скача от 4-тия, айде 2-3 пъти от прозорец под който на 1-вия си бяха направили разширение та имаше покрив, ама поне веднъж е скачал от терасата на хола а там са си чисти 5 етажа, не знам, може би пробваше колко са му животите.
А това сега просто е такова от малко, ако вземеш да го галиш може да изтрае 10-15 сек и след това почва да се бие, като си спи само си мърка, пипнеш ли го скача.. котешка му работа, една мишка играчка и разказва играта :)


Нед Авг 02, 2020 8:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Борба за оцеляване
ToHu написа:
Мдаааа това е красавец, и аз имам в момента едно но е грешка на природата. Няма нищо общо с котките, поне повечето, тоя дзвер не дава да го галиш, не иска да е около хора и определено получава сигнали от някъде защото както си лежи и спи изведнъж хуква напред назад като лудо. Не знам как още не се е пребило, много пъти претърпява челен сблъсък я с врати я с прозорци, я с краката на една маса ... мислех че като порасне ще стане нормално ама единствената разлика е че става по-голямо и по-тежко съответно прави по-големи бели, успя да разпори всички комарници в опит да избяга, да го питаш къде отива, някой ден ще го оставя да се измъкне да го видя какви ще ги върши.

И при тия животинки има "дефектни" - на комшията едното беше така, ама доколкото разбрах като малко попаднало под обувката на някого през нощта...
По-лошото е че понякога подивяват и стават адски агресивни - дали от късо, дали от някакви паразите, незнам. Но в такъв случай само инжекцията е сигурното решение, особено ако има малки хора наоколо...


Нед Авг 02, 2020 8:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Борба за оцеляване
Дъщерята на моята кучка често се ослушваше и гледаше страхливо нагоре, но само в градо. Сега е щастливо дворно куче на село.
А комшийката от четвъртия етаж имаше една котана, често съм я пускал в блока и дори у нас, щото бъркаше етажите. Като попитах защо я пуска навън: "Тя си скача!"...


Пон Авг 03, 2020 1:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Котките са като хората. Колкото котки, толкова характери. Едни са гальовни, други са агресивни, трети са диви егоисти...Кучетата са къде по - ясни и предсказуеми като поведение.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Авг 03, 2020 7:30 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Борба за оцеляване
Нали точно там им е чара на котките. Е сега, моя котарак, всички казват, че не са виждали такъв кротък. Може да го мачкаш колкото си искаш. Е като му дотегне просто си тръгва, но нито хапе нито дращи - просто се измъква и ляга някъде на скрито. Понякога цяла вечер спи с щерката - в леглото завити двамата - като плюшена играчка. 30 минути му трябват на ново място и вече е неговото място. Е като го прибрахме от мацката два дена ни беше сърдит ама без агресия. А е персиец - те обикновено са малко диви и малко агресивни.


Пон Авг 03, 2020 9:17 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
И аз имах такъв, много добър кот, буквално може да го разпориш и няма да направи нищо, най-много да измяуче. По странното че доста време и не мяучеше, не знам кога се научи. Те бяха много котки при нас, все домашни и като пратим някоя на някъде и той почва да я търси. Имаше един друг който му беше батко, то можеше и да му е татко и с него бяха постоянно заедно, та по-дъртия като се спомина тоя много дълго време го търсеше, като сипя храна ходеше да го търси, викаше го ... тоя изрод сегашния е асоциален, като мен :)


Прикачени файлове:
DSC_0004.JPG
DSC_0004.JPG [ 1.27 MiB | Прегледано 1490 пъти ]
Пон Авг 03, 2020 9:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Борба за оцеляване
Като на жената котака никой не е имал! Сиамец, би трябвало да е зъл, ама нъцки. Тя го разнасяше по автобусите като яка на врата и той мръдваше само ако някой познат посегне да го погали.
Най-обичаше да се разхожда по перваза на прозореца, пък там китки. Като му направиш забележка - той на заден ход, стъпка по стъпка.
Събрахме го с двете ми болонки (котка да не видят!), ама той бързо се сприятели с тях. Но най-обичаше да ги подразни, да ги завърти в кръг: стая 1, балкон, стая 2, коридор, по някое време скачаше на фотьойла и като минеше някое куче с лапа му придаваше скорост зад опашката :) Те и кучетата май се кефеха на "гонитбата".

ГолЕмото шоу беше като взех от люпилнята пиленцата на баба, близо 100 бр., а е зима, пътищата затворени. Постлах им в един ъгъл и ги заградих с к'вото имам. Ама котакът като ги видя каза: "За такива играчки съм си мечтал цял живот!". Направих му няколко МНОГО сериозни забележки (само устни) и легнах да зяпам ТВ и заспах. По някое време се прибира жената и що да види: котакът на креслото, но влезе ли куче става на "таралеж". Ако някое пиленце прескочи символичната ми ограда той скача и го шляпва да се връща обратно.

След време на село няк'в помияр сдъвка котака (не се пазеше), но май вече си беше изживял 9-те живота.


Пон Авг 03, 2020 6:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
lcr написа:
Докато светът се тресе от пандемия, икономическа криза и пр. а държавата ни от политически размирици, ето и една доста по-прозаична история, която се разви в следната приблизителна последователност:

1- Неколкочасово нощно котешко мяукане.
2- Локализиране на източника - една електричка, паркирана пред блока.
3- Постявяне на храна и лакомства под, над и около колата с надежда, котето да излезе от убежището си - без успех.
4- Появява се собственичката на колата - млада лекарка, след нощно дежурство. Момичето загърбва умората и желанието си да се прибере вкъщи и се присъединява към всеобщото дело.
5- Няколко мъже, проявяват техническа грамотност и се опитват да извадят животинката с отваряне на капаци, повдигане на крик и частично разглобяване - без успех.
6- След двучасово шугавене следва повикване на пътна помощ.
7- Возиилото е натоварено на рапатрак и откарано в автосервиз.
8- Колата е качена на подемник, разни детайли са демонтирани и животинката е извадена успешно.
..............

Ето я и героинята от горната история (Мисля да я именуваме "Волта" :) ):

Прикачени файлове:
Прикачения файл c1.jpg вече е недостъпен


Прикачени файлове:
c1.jpg
c1.jpg [ 133.96 KiB | Прегледано 1340 пъти ]


3,5 месеца по-късно:

Прикачени файлове:
tr2020-11-18_12-37-51.jpg
tr2020-11-18_12-37-51.jpg [ 209.56 KiB | Прегледано 1344 пъти ]


Има лека промяна.......В предвид нрава на животинчето, я преименувах от Волта на Троцка, защото, ако беше котарак, щеше да се казва Троцки.

Нахална е, като един истински комунист :D


Последна промяна lcr на Сря Ное 18, 2020 1:06 pm, променена общо 1 път



Сря Ное 18, 2020 12:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Борба за оцеляване
Най-добрият приятел нагледно:
Прикачени файлове:
middle-finger-dog-mercy-cat-fight-gif-animation.gif
middle-finger-dog-mercy-cat-fight-gif-animation.gif [ 1.44 MiB | Прегледано 1337 пъти ]
Иначе: от'де се пръкнаха тези дългомуцунестите котки, бе, нашите си бяха с едни къси, симпатични муцуни.


Сря Ное 18, 2020 12:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
lcr написа:
...3,5 месеца по-късно:

Прикачени файлове:
tr2020-11-18_12-37-51.jpg
...

Някаква полза от електромобилите... :D


Сря Ное 18, 2020 1:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
И ние се сдобихме с няколко, едното го намерихме в поле с царевица, след това покрай него и ходенето до котешкия магазин се сдобихме с още две :)


Сря Ное 18, 2020 3:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Борба за оцеляване
Който иска котки - да идва насам! Мааим котешка, що бели ми направиха! Стигнах до там да слагам дребни миши капани (вързани със сезал), хващат се и на другия ден пак. Дори комшията, дето уж обичаше котки, отскоро спря да ги храни и всичките у нас!
На всичко отгоре една неголяма, явно съвсем къщна, от седмица ми се мотае из краката и днес ща - не ща я нахраних.
Пък на тавана мишките правят "лумбур" с орехите!
А мойта кучка ме слуша, но кучешка душа не носи ли?!


Сря Ное 18, 2020 9:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Тук има отговори на някои чудения в темата :D :

> The Meaning Behind 14 Strangest Cat Behaviors | Jaw-Dropping Facts about Cats

> 40 Awesome Cat Facts to Understand Them Better

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Сря Ное 18, 2020 11:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Борба за оцеляване
От личния ми опит с доста домашни котки - ако някой ми каже че котката не се възпитава - да има да взема. Има си начини да научиш животното на доста неща и после да не ти съдава излишни нерви. А на майка ми котката дори се научи да ловува като почнаха да си я вземат на село. Въпреки че като си отидат на село, има къде да ходи свободно и да прави каквото си иска - вечер се прибира и си спи в къщата, а като ходи до тоалетна - винаги се връща да ходи в нейната си тоалетна. Нито една от котките ни не е посягала на човешка храна - това също е нещо на което има начин да се научат. Моя котарак примерно изключително рядко се качва на масата на която се храним.


Чет Ное 19, 2020 9:05 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Кучетата си имат господари, а котките – персонал...


Чет Ное 19, 2020 9:49 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: sss56 и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни