Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Борба за оцеляване 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване

Това обикновено е мнение на хора които не са имали по-близък контакт с котки. Нещо различно от това да и тегли един шут когато се засечекат в двора де.
А след това мнението се променя...


Чет Ное 19, 2020 10:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
itso.t написа:
Това обикновено е мнение на хора които не са имали по-близък контакт с котки...


Точно.

Личните ми наблюдения сочат, че котката преценява обстановката + човека. Кучето - предимно човека.

Примерно - ако повикам котката в обстановка, която с нещо я притеснява, тя няма да дойде. Кучето ще дойде.

Друго интересно е, че ако повикам котката, тя може и да не дойде. Но ако тя реши, че иска да дойде при мен, а пък аз съм зает с нещо, трудно мога да я откажа от намерението и. Нещо повече - забелязвам, че тя става неспокойна заради това.

Интересни са и наблюденията върху котешка общност. Ясно се забелязват приятества, омраза, зачитане или незачитане на чужда територия, ревност и пр.


Чет Ное 19, 2020 12:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8900
Местоположение: Разград
Мнение Re: Борба за оцеляване
Моя много обича да сяда в мен когато се прибера от работа, взема лаптопа и той ная безцеремонно ми се навира в ръцете... Ама пък иначе е голяма душичка и противно на това дето се привързвали към дома - много лесно свиква с нова обстановка. Това лято ходи на мацка за 1 седмица - за 2 часа и свикнал, после като го вземахме ходихме на гости в брат ми - те пък имат котарак и там - за половин час и вече знаеше кое къде е и почна да си нахалства. На брат ми котарака обаче през цялото време се кри и никакъв опит да си защитава територията... Абе много шарен спектър са котките. Нямам такива впечатления от кучетата - те по презумция си имат някакви черти и нещо странично ще е постигнато само с тренировки.


Чет Ное 19, 2020 12:44 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Кучето ми - порода "коферман" безпогрешно ме разпознава в група хора от разстояние 100 м. Има и отличен слух. Когато си науми някоя магария, се прави, че не ме вижда и чува. Така, докато не го наритам. :D Навън гони котките, като да ги трепе. Вкъщи котките го гонят. Спи на един матрак, заобиколен от няколко котки.


Чет Ное 19, 2020 2:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Борба за оцеляване
моята Зъбла (дворна кучка - 12+г) спи в къщичката си в компанията на 2-3 котета и явно и харесва :)
(има ел. възглавница, иначе под 5гр. трепери от студ). котетата също си имат къщичка с ел. възглавница - но при баба Зъбла явно им е най-приятно :)

когато се хранят, предпочитат купичката на баба Зъбла (макар че, има още няколко купички) - и тя няма нищо против (грухти недоволно ако прекаляват - но никога не е агресивно)


Чет Ное 19, 2020 4:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Борба за оцеляване
Уф, и мойта кучка е някъде 12+. Никога не ми е правила сериозна беля, но напоследък взе да плюска и пълнее. Не ми е първата и разбрах, че е от старческата.
Днес влязох в кухнята и гледам: печени чушки по земята. Съответно купата със скарата от снощи беше отворена и от големичкото пилешко бутче вътре - само мазно петно на постелката отдолу.
Набих ѝ дупето, но после ми се дорИва...


Чет Ное 19, 2020 5:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4410
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Борба за оцеляване
lcr написа:
Кучето ми - порода "коферман" ....

това коферман да не е селектирано от породата "подкаручна синджирлийка" :?: :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Ное 19, 2020 5:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
lcr написа:
Кучето ми - порода "коферман" безпогрешно ме разпознава в група хора от разстояние 100 м. Има и отличен слух. Когато си науми някоя магария, се прави, че не ме вижда и чува...

В това отношение няма разлика с котаците. И кучетата и котките чуват когато им изнася или усетят, че няма измъкване. :D


Чет Ное 19, 2020 6:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Веднъж, едно дете ме попита:

- Чичо, каква порода е това куче?
- Кръстоска някаква е.
- Хм...не съм я чувала.


Чет Ное 19, 2020 8:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7895
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
bongo_x2 написа:
Иначе: от'де се пръкнаха тези дългомуцунестите котки, бе, нашите си бяха с едни къси, симпатични муцуни.


Много ме кефят. Котешки аристоктати. :)


Чет Ное 19, 2020 10:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3309
Мнение Re: Борба за оцеляване
А моята улична превъзходна с отчетлива линия на сиамец я бях научил да ползва тоалетната чиния. Докато беше малка я държах върху перипета на тоалетната чиния като усетя че си търси място и така 5-10 минути. Горкото животно стои и мрявка, понеже явно му е неудобно да се облекчи пред погледа на човек, но след 3-4 пъти схвана идеята и почна сама да се качва. В последствие се научи да мрявка доката някой дойде да и пусне водата...


Пет Ное 20, 2020 9:47 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8900
Местоположение: Разград
Мнение Re: Борба за оцеляване
Ами единия ни котарак сам се беше научил, но само акаше в тоалетната - не знам защо. Виждал съм специална система с която се обучават да ходят в тоалетна. Иначе моя си е със синя кръв така или иначе и муцуната му е обратното на дълга :)


Пет Ное 20, 2020 8:02 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Това с ползването на човешката тоалетна при мен е неприложимо, защото котките са дислоцирани в различни помещения и така нямат достъп до нея. Имаме 4 закрити котешки тоалетни, които се почистват по 2 пъти в денонощие с разход на около 30 кг силикагел месечно.


Пет Ное 20, 2020 8:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3309
Мнение Re: Борба за оцеляване
8O баси, а аз се оплаквам като се наложи да сменя памперса на малкия...


Пет Ное 20, 2020 10:53 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Борба за оцеляване
Честно, не помня къде сереше котака на жената - значи някъде около канала на тоалетната и не ме е затрудняало.
Но кучетата по принцип си чакат разходката.


Съб Ное 21, 2020 12:17 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни