Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Борба за оцеляване 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Борба за оцеляване
Интересно ми е италианчетата дали имат топки да натиснат спусъка.
Иначе тубата и фейса яко се пълнят с клипчета от зоната на анархията. :) Периодът до всяка следваща итерация на това нещо все повече намалява, напрежението все повече нараства, а властите са все по-колебливи. Да видим до къде ще стигнат след още няколко цикъла.


Вто Юни 02, 2020 3:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Борба за оцеляване
Докато пицата я има, тия са облечени относително добре, имат коли, пушки и патрони, и си пушат пуретите - не е никаква борба за оцеляване.

Като останат по гащи, и се налагат със стрели, копия и брадви - тогава ще стане интересно.
Но дотогава няма да останат журналисти да го снимат...


Сря Юни 03, 2020 11:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Докато светът се тресе от пандемия, икономическа криза и пр. а държавата ни от политически размирици, ето и една доста по-прозаична история, която се разви в следната приблизителна последователност:

1- Неколкочасово нощно котешко мяукане.
2- Локализиране на източника - една електричка, паркирана пред блока.
3- Постявяне на храна и лакомства под, над и около колата с надежда, котето да излезе от убежището си - без успех.
4- Появява се собственичката на колата - млада лекарка, след нощно дежурство. Момичето загърбва умората и желанието си да се прибере вкъщи и се присъединява към всеобщото дело.
5- Няколко мъже, проявяват техническа грамотност и се опитват да извадят животинката с отваряне на капаци, повдигане на крик и частично разглобяване - без успех.
6- След двучасово шугавене следва повикване на пътна помощ.
7- Возиилото е натоварено на рапатрак и откарано в автосервиз.
8- Колата е качена на подемник, разни детайли са демонтирани и животинката е извадена успешно.
..............

Ето я и героинята от горната история (Мисля да я именуваме "Волта" :) ):

Прикачени файлове:
c1.jpg
c1.jpg [ 133.96 KiB | Прегледано 4525 пъти ]


Нед Авг 02, 2020 11:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Борба за оцеляване
Браво за усилията!

и аз имам 3 дворни котета ... и всеки път преди да тръгнем с кола (моята или на жената) е голям екшън - правя основен преглед: под капака, в задната броня, отстрани на гумите, отдолу ... и пак понякога ме изненадват (засега без произшествия)


Нед Авг 02, 2020 12:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Борба за оцеляване
Мда - имам един приятел дето транспортира едно коте от Разград до някъде по морето. Влязъл в някакъв сервиз и го гледали 5 минути озадачено как им обяснява че има котка в колата която иска да извадят. Намерили я в задния калник между ламарините и пластмасовите капаци. Сериозно разглобяване паднало от към багажника докато стигнат до животинката. Като знам моя колко се стресира за полвин час пътуване в кола, а това коте беше седяло в колата повече от ден. А Волта е красавица - много прилича на Таби Уискас. И окраската и очите.


Нед Авг 02, 2020 2:15 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Борба за оцеляване
Супер е котето!!

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Авг 02, 2020 2:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Мдаааа това е красавец, и аз имам в момента едно но е грешка на природата. Няма нищо общо с котките, поне повечето, тоя дзвер не дава да го галиш, не иска да е около хора и определено получава сигнали от някъде защото както си лежи и спи изведнъж хуква напред назад като лудо. Не знам как още не се е пребило, много пъти претърпява челен сблъсък я с врати я с прозорци, я с краката на една маса ... мислех че като порасне ще стане нормално ама единствената разлика е че става по-голямо и по-тежко съответно прави по-големи бели, успя да разпори всички комарници в опит да избяга, да го питаш къде отива, някой ден ще го оставя да се измъкне да го видя какви ще ги върши.


Нед Авг 02, 2020 4:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Борба за оцеляване
ToHu написа:
Мдаааа това е красавец, и аз имам в момента едно но е грешка на природата. Няма нищо общо с котките, поне повечето, тоя дзвер не дава да го галиш, не иска да е около хора и определено получава сигнали от някъде защото както си лежи и спи изведнъж хуква напред назад като лудо. Не знам как още не се е пребило, много пъти претърпява челен сблъсък я с врати я с прозорци, я с краката на една маса ... мислех че като порасне ще стане нормално ама единствената разлика е че става по-голямо и по-тежко съответно прави по-големи бели, успя да разпори всички комарници в опит да избяга, да го питаш къде отива, някой ден ще го оставя да се измъкне да го видя какви ще ги върши.


:D :D
Аз имах котка от същата фалимия преди няколко години. Явно някъде окъсяват от време на време, студена спойка ли, бъгав софт, не знам ама се държеше точно по същия начин

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Авг 02, 2020 5:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Борба за оцеляване
сънува нещо... на баща ми кучетата понякога правят така - спят си, едното се стряска, става и започва да лае в някаква посока, все едно има враг, другото също се събужда от лаенето, и то става и започва да помага, не знае къде е врага, но лае в същата посока... животинки, и те душа носят...


Нед Авг 02, 2020 5:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1220
Мнение Re: Борба за оцеляване
Котките и кучетата чуват честоти, които ние хората не чуваме, често PWM честоти се проектират от 20кHz нагоре, за да не дразнят човешкото ухо, аз бих се побъркал ако до мен има нещо, което денонощно да ми бръмчи и бучи. Един немец ми каза преди време че където има ветрогенератор там няма животни, бученето на перките ги дразни, а при доста животни добрият слух е въпрос на оцеляване. Високочестотно напрежение от бубини на запалване на двигатели също може да генерира ултра звук който дразни животните. Добре е че с новите транзистори честотата на превключване се вдигна, хубаво е да не мислим само за нашият (човешки) комфорт при проектиране на електроника.


Нед Авг 02, 2020 5:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Хммм не е невъзможно да му шумят ледовете,бяха наслагали някакви ментета от поддръжката, още има тук таме, то не че тия дето ги купих аз са по-различни, и от тях гледам почнаха да се обаждат, накрая ще си върна старите лунички .. то и без това тоя сигнал са го получили някъде свише, ние не сме им казвали да слагат ледове.


Нед Авг 02, 2020 6:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
Често пъти, причината за привидно неадекватното поведение на котките, бива и най-обикновени бълхи. :D


Нед Авг 02, 2020 6:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Борба за оцеляване
Още една котска сила към двигателя
Но тук голямо куч беше причината :)
Прикачени файлове:
Коментар на файл: Още една котска сила към двигателя
Още една котска сила към двигателя 2.jpg
Още една котска сила към двигателя 2.jpg [ 285.21 KiB | Прегледано 4413 пъти ]


Нед Авг 02, 2020 7:19 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Борба за оцеляване
Брат ми имаше един котарак - бяха го кръстили Бяс - беше като това на Тони. Смениха квартирата. На 4-ти етаж - една сутрин го намериха размазан пред блока. Сегашния пък им се казва Мишо - виждал съм го само един път и то за секунда. Преди месец и нещо пратихме нашия на мадама. Като отидохме да го вземаме останахме една вечер при брат с нашия котарак - нашия се опита да завърже контакт ама оня се скри и не се показа.


Нед Авг 02, 2020 8:11 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Борба за оцеляване
lcr написа:
...Ето я и героинята от горната история (Мисля да я именуваме "Волта" :) ):

Готин чарк... :D


Нед Авг 02, 2020 8:24 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 86 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни