Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Денят на Европа 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Мнение Re: Денят на Европа
И аз така мисля, много е вероятно Тролив да е двоен агент :D.


Пон Май 11, 2020 1:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Денят на Европа
tutiv написа:
Гичо, как да ти кажа че никак не си в час, ама никак, при това съвсем. Копи и пейст технологиите са единственото, което могат любимите на теб и баща ти хамериканци.

Гледай сега, има едно руско филмче, което може би повечето от нас помнят - Гостенка от бъдещето, 1985г (по спомен). Та, гледах скоро в youtube (извинявай, можеше да е rutube) доста обширно предаване за правенето му, хората покрай него, но най-вече, СССР в онова време.
Та, там някъде ('85-а) руснаците решават да правят видеомагнетофони - електроника-вм-нещо си. Та ровят какво има по света, как са направени японските модели по онова време, и решават да правят родно. Анализират и вадят какво оборудване ще им трябва, за да направят модула с главите за туй чудо. И на събирането на "мозъците" казват - "мче ние и във военно-промишления комплекс нямаме оборудване, с което да извадим такава прецизност"... И, как мислиш, решават проблема? Паричките, самолетчето, Японията - оборудване за цял завод от Хитачи (мисля) и франко матушката... Така се ражда първото (и може би последното) съвеЦко видео.
Пак оттам друга случка - същия инженер, който участвал в тая разработка, вижда по-късно опашка пред някакъв специализиран магазин в Масква. Нарежда се да види за какво се чака - чакат за видеокасети с някакви пропаганди на КПСС. И какво толкова интересно има на тия касети, пита тоя чакащите. - А, нищо, ама касетите са най-висок клас BASF - няма откъде да купиш в матушката. Та взимали ги да ги търкат и пишат по тях :lol:
Имаше и други забавни неща в това предаване - ама не ми се рови сега тубата.
Не че ще ти променя мнението, може да е интересно на някой четящ тука....
Пък за подкрепата на изборите - какво да ти кажа, аз такъв аргумент не би ползвал в спор. Щото бай Тошо взимаше 90+ процента, а баба ти Меркел едва връзва бройката наполовина. Ама нищо де, то там всичко е спокойно.


Вто Май 12, 2020 12:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Денят на Европа
gicho написа:
ама касетите са най-висок клас BASF


Така си беше... аз една 90 минутна касета ще я помня цял живот. Бях пишлеме и ме хванаха едно лято да бера тютюн с уговорката, че ще ми купят нещо. Естествено представях си нещо голямо, скъпо и т.н., но като ми дадоха една касетка останах безмълвен. Не че касетките бяха лоши, ама срещу цяло лято гърч ;-)


Вто Май 12, 2020 8:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Денят на Европа
Имаше и български "Драгор" по 180мин, и 195мин

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Май 12, 2020 3:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Денят на Европа
Имаше и руски - МК-60 (мъчи касетофона в продължение на 60 мин.)

Изображение


Вто Май 12, 2020 5:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Денят на Европа
miro_atc написа:
Така си беше... аз една 90 минутна касета ще я помня цял живот. Бях пишлеме и ме хванаха едно лято да бера тютюн с уговорката, че ще ми купят нещо. Естествено представях си нещо голямо, скъпо и т.н., но като ми дадоха една касетка останах безмълвен. Не че касетките бяха лоши, ама срещу цяло лято гърч ;-)

Празна или записана, с Миле Китич?


Сря Май 13, 2020 8:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Денят на Европа
itso.t написа:
Празна или записана, с Миле Китич?


Абе празна и неразпечатана в оригинална опакова... Най-вероятно баща ми я беше купил от кореком, та затова сигурно си е мислел, че ще остана много щастлив от такъв голям подарък ;-)

едит: пък аз тогава съм бил гевезе, изобщо не го оцених. Сега на един младеж ако му предложиш касетка сигурно не едно ами две лета ще бачка ;-)


Сря Май 13, 2020 9:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Денят на Европа
E Корекома в Добрич беше култово място, и черпак да ти бяха купили оттам - пак е трябвало да бъдеш доволен :)


Сря Май 13, 2020 9:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Денят на Европа
miro_atc написа:
...Сега на един младеж ако му предложиш касетка сигурно не едно ами две лета ще бачка ;-)

Мдааа... Една от най-скъпите касети по ибейско е Sony super metal master, и би могла да бъде закупена за около 100 пари (ойро, паундове, долари).
Почти е сигурно, че младежът много би се зарадвал на възможността да работи едно или две лета за подобна сума...


Сря Май 13, 2020 9:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Денят на Европа
Sony нямам, но ако се разровя като нищо може да излезе някое ново стекче TDK metal. Като нищо може да има и видео касети :) Едно време един моряк познат на бащата ги носеше с куфарите, търговийка разбира се, ако разровя из бабата нищо чудно да са останали неотваряни стекове.


Сря Май 13, 2020 9:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Денят на Европа
ToHu написа:
Sony нямам, но ако се разровя като нищо може да излезе някое ново стекче TDK metal...

Привлече вниманието ми. :D Ами ако решиш да ги разкараш, обади.


Сря Май 13, 2020 10:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Денят на Европа
Ами следващият път като стигна до Шумен дано не забравя да се разровя, има едни долапи както им казваме, които не са отваряни от 92-ра, имаше всички броеве на списание Космос до онзи момент и там някъде живееха касетите, по обективни политически причини :) Гаранция до преди да се преместим имаше, не помня да сме ги местили с нас ама то от тогава има няма 30 години, може и да ме лъже паметта. Сега ако някой майстор като е ремонтирал нещо е бъркал, ама те са трудно достъпни, горния долап е поне на 2.30 от земята, без стълба не става :)


Сря Май 13, 2020 10:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Денят на Европа
За видеокасети говорех аз, ама няма голямо значение. :)


Сря Май 13, 2020 3:33 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни