Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Как да се съсредоточаваме, мотивираме ? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
При нашата работа, проблема е че можем да ползваме една и съща входна точка за двата вида занимания - персоналния компютър.
И е много лесно да отвориш още един прозорец, за форума например, докато изчакваш нещо, да клъвнеш нещо друго странично.
Накъсването на работата е много кофти.
От друга страна, самата работа с компютър понякога също носи високи дози допамин щото някога, някой реши, че трябва да е "като игра".

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Пон Апр 27, 2020 9:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
Ами няма решение. :) Значи ако трябва да вършиш нещо за заплата, достатъчен мотиватор е, че "дицата е гладно, жината и то". :) Ако е нещо извън работата - вече зависи какво значение му придаваш, от това зависи вътрешното ти безпокойство по повод незавършването му.


Пон Апр 27, 2020 10:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
Дааа, това е често срещан и труден за решаване проблем. Аз лично съм намерил баланса да правя неща дето ми харесват и докато не ми омръзне. Обаче понякога се налага и малко повече воля. Обаче ако все не ти идва музата за работа, а сметките се трупат, значи е време да смениш работата. Или фирмата...

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Апр 27, 2020 10:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
В голяма степен и разпокъсването също оказва влияние, това че работата изисква да се скача от една на друга задача само по себе си е предпоставка да погледнеш това и онова извън работата и да се разсееш и разконцентрираш. Рек, за работодателя тези раазсейвания може и да не са видни, т.е. "детето гладно, жината и то" не е съвсем стимул, освен ако съвсем не си го ударил през просото и не работиш а само фейсбучиш. По скоро е и въпрос на собствено удволетворение, дали в края на деня ще си кажеш днес цял ден нищо не свърших, ако такива неща те вълнуват де :)


Пон Апр 27, 2020 10:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
Аз пък се сещам нещо, което и без това е за препоръчване: работният комп по възможност да не се включва в нетя изобщо или поне да не се ползва за сърфиране. Вътре програмите и настройките да са само необходимите за работа - това е особено полезно при винбоз.
За нетя да има едно дърто лаптопче, за предпочитане под линукс.
Така съблазънта спада - мързелът си е мързел и е голяма мъка да отидеш при другия комп :)


Пон Апр 27, 2020 11:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
Е то това бонго има съвсем други причини да се прави, но реално в много случаи това е невъзможно. Като трбява да теглиш постоянно еидн или друг pdf, да получаваш и изпращаш файлове и става сложно. При нас беше така, преди 15 години, веднъж прогрмаистите имаха съвем отделна мрежа за развойните си компютри, и втори път в нея нямаше интернет. Интернета беше на трета мрежа, и за тях тогава работеше, но тогава и 99% от софта беше изцяло наш, т.е .нищо освен стандартните библиотеки не се използваше. Като минахме на линукс щеш не щеш е нужен някакъв нет особено при системните девелопъри, отначало все ткаа бяха без реален интернет но с времето това беше все по-малко приложимо. За хардуерния девелопмънт пък си стана направо невъзможно, в рамките на ден може един модел да ти го препратят 3 пъти, да имаш отделни компютри означава или да размяташ флашки, или да имаш някакъв споделен ресурс между двата компютъра което вече до някъде създава риск, и като сложиш работата на две машини и става малък ужас. Казвам ти го защото аз много дълго работех така, мейли получавам само на лаптопа, прехвърлях напред назад между лаптопа и работната станция, просто разпокъсва времето.


Пон Апр 27, 2020 1:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
Ей тия мисли , съм ги чел нейде:
Човек е най производителен , когато е притеснен.
Най добрата почивка , е смяната на една дейност с друга.

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Сря Апр 29, 2020 7:03 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
Откога ви предлагам селски туризъм: от компютъра си почивате с мотиката.
Аз, докато си пия биричката, ще ви давам акъл.

ПС: скоро ще почне да никне тученицата - жив витамин C!


Сря Апр 29, 2020 2:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
mitko_el ами не зная. Понякога е така при мен. Но сега не съм притеснен а се въудушевих :) Обикновено това което правя ме радва и става малко като наркотик. Когато е интересно работата хвърка, правя нови неща, чета от интернет ( това изключва варианта със секачките на кабела :P ). Понякога нещото което правя става скучно и го заебавам. Или се появява друго интересно което ме разсейва.

Точно в случая конкретно правя един web сайт. Всъщност не дращя само HTML и CSS. Вътре си има доста C# програмен код. Правя го на MVC ASP .NET core. Отначало беше интересно, после ми стана скучно. Малко го усложних направих го със снимки да ги показва. Стана интересен. Та е малко като правенето на игра - сам си я донайпрайвам да е по-интересна. Добавям нови функции. Това ми върна желанието. :) Другото което ми връща желанието е, че споделям с някой (вас) какво правя. И третото е, че ще го публикувам (мисля да кача проекта в GITHub), със идеята да го предложа като примерен проект - нещо като портфолио какво съм правил. Ориентирал съм се да търся такава работа - разработка на динамични Web сайтове. За embedded не ми излизат много обявя за работа . . .

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Сря Апр 29, 2020 4:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
Значи, тез Веб,АСП, Нет,,не ги разбирам...въобще.
Понаписвам за мои си нужди на C(C::B ), адаптирам някой чужд код за сокети, вебсървер и дотам.
Изтървал съм тоя влак(както и много други :D ) , обаче се кефя с тия ПЦ занимания - сигурно от усещането за противовес на МЦУтата.
После се връщам обратно. И това ми действа терапевтично.....
Що го пиша това - давам някаква насока...Мозъкът на нашего брата обикновено щъка насам натам.
Има доста неща на границата между малките МЦУ и големите щайги (включая Андроид) ,дето може да се правят - съответно иска превключване - и си е вид самотерапия.
....Днеска заЙбах вскакави софтуери и по ТНТМ почнах да запоявам жиците на мой си термоконтролер,
(от един фризер ще правя примитивна термокамера) утре може и да го свърша - на габарити май ще стане колкото микровълнова печка :D . Пак си е разтоварване.


Сря Апр 29, 2020 6:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Как да се съсредоточаваме, мотивираме ?
https://m.youtube.com/watch?v=j4ggyO-OFXU

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Сря Май 06, 2020 6:17 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни