Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Гавра със законите 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Гавра със законите
Нова тема за гавра със законите на физиката.
Интерено е че същестуват хора, които си мислят че диктатора Нютон е измислил закона за гравитацията без да се допита до народа и от тогава всички сме длъжни да спазваме този закон, но някой ден ще се появи някой добър човек като Тръмп или Килъри и те ще ни освободят от несправедливия закон и всички ще можем да си летим из небето като птички без гадния закон да ни пречи. Но много се отколоних.
lcr написа:
bongo_x2 написа:
Особено след като откриха частици по-бързи от светлината...


Няма частици, по-бързи от светлината във вакуум.


Въпроса ми е колко пъти е по-бързо неутриното от ускорител на Земята до детектор на Земята, спрямо светлината излъчена от звезда намираща се на 13 000 000 000 светлини години от нас и засечена в детектор на Земята. При сметките вземете под предвид че неутриното има маса в покой и приемете че светлината от далечната звезда пътува изцяло във вакум, като изцяло пренебрегнете наличието на газ между галактиките и гравитационните ефекти на галактиките и черните дупки.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Чет Апр 09, 2020 1:02 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Мнение Re: Гавра със законите
На мен пък ми е чудно, как може да се ускорява нещо дето няма електрически заряд с електромагнити?


Чет Апр 09, 2020 7:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Гавра със законите
tutiv написа:
На мен пък ми е чудно, как може да се ускорява нещо дето няма електрически заряд с електромагнити?


Ами - не се ускорява. Ако имаш в предвид неутриното, то се "ражда" в резултат на ядрени реакции и взаимодейтва само гравитационно.


Чет Апр 09, 2020 9:04 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Гавра със законите
На мен пък ми е интересно с каква скорост се движи информацията (???) между сдвоените частици...


Чет Апр 09, 2020 9:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Гавра със законите
Взимаш един чифт ръкавици, поставяш всяка една в отделна кутия. Едната кутия оставяш в София а другата - в Париж. В даден момент отваряш софийската и виждаш, че в нея е лявата ръкавица. Следователно знаеш, че в Париж е дясната. Това означава ли, че тази информация се е придвижила до теб?

В случая със спрегнатите частици, ако всяка една е в състояние на суперпозиция и това състояние колабира до едно от двете възможни заради наблюдението, то не е изяснен механизъма, посредством който, парижката частица колабира в противоположното състояние и то мигновенно.


Чет Апр 09, 2020 9:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Гавра със законите
Ампер е измамник!


Чет Апр 09, 2020 9:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Гавра със законите
lcr написа:
Взимаш един чифт ръкавици.


Още от самото начало е имало две теории. При едната има скрит параметър, който не знаем но е заложен и затова Айнщайн дава този пример с ръкавиците. Ръкавиците предварително са ушити като лява и дясна и така са изпратени. Ние не знаем коя къде е изпратена, докато не се отвори една от кутиите.
Другата теория е, че няма скрит параметър, вместо това правилото за локалност не важи. Демек в момента на отваряне на една от кутиите на случаен принцип ни се пада лява или дясна и това моментално се отразява на другата кутия.
По-късно Бел измисля експеримент по който може да се провери коя теория е вярна и засега всички резултати показват, че е втората. Демек някои квантови параметри не са локални. Ръкавиците не са предварително ушити като леви или десни, те стават такива при отваряне на кутиите.
А това, че локалността се нарушава се вижда и при други експерименти, не само при сплетени частици. Примерно при ефекта на Ахаранов имаме електрон, който се влияе от електромагнитно поле без да влиза в самото поле.


Чет Апр 09, 2020 10:08 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Гавра със законите
"Ако обуете единия чорап на левия крак, другия чорап веднага става десен. При това мигновено. Това се нарича квантова свързаност. Тая мисъл не ми даде покой цяла нощ."
:)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Чет Апр 09, 2020 6:15 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Гавра със законите
After_Dark написа:
"Ако обуете единия чорап на левия крак, другия чорап веднага става десен. При това мигновено. Това се нарича квантова свързаност. Тая мисъл не ми даде покой цяла нощ."
:)

Ми не е точно така. Мога да си обуя втория чорап върху първия. Мога и да споделя втория си чорап с друг човек, който пак да го обуе на левия крак. Трети вариант- да съм с два леви крака. Същото е и с ръкавиците- може в чифта да са две десни ръкавици, респективно има чифт с две леви.
И да се върнем на сдвоените частици- какво ще стане, ако абсолютно едновременно преместим едната нагоре, а другата- вдясно? М?


Чет Апр 09, 2020 9:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Гавра със законите
Аз като си обуя десния чорап на левия крак и двата моментално стават нови.


Пет Апр 10, 2020 10:00 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2580
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Гавра със законите
Това какъв се води някакъв чорап, не го променя с нищо. Това е условност за публиката :)

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Апр 10, 2020 6:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Гавра със законите
Ами не знам по каква причина като ходя си вдигам палеца на десния крак и накрая се пробива дупка на чорапа, която ако обуя чорапа пак на десния крак и ме дразни. Ако обаче го обуя на левия и няма проблеми - не ми дразни на никой крак :) Все едно са нови чорапи...


Пет Апр 10, 2020 9:45 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни