Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Проблеми с контролери от AliExpress- много брак. 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 609
Мнение Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
От 5-6 години купувам от тех едни DSC на моторола MC56F8035V , MC56F8025V и други на дребно по 15-на бройки на месец- дребна работа. Преглъщах че от 5бр, 2 не се трият и презаписват.
Да но от последните 2 пратки са по скъпи но за това пък(явно да компенсират по скъпата цена) от 5 -3 не се трият, един си пуска осцилацийте, програматора го трие и записва но не работи... работи само един от 5. Питам ги какъв е проблема, какво става? Отговарят ми с готови фрази някакви, които нямат нищо общо с въпроса ми. Големия проблем е че тези контролери ги има само в AliExpress. Пускам оплакване в алито, те са по разбрани, казаха че това не е логистичен проблем, и ме прехвърлят да се разправям с продавача.Обаче с тия няма разбирателство. Пускам съобщение на друг продавач, да искам някакви гаранций за контролерите, там ми отговарят с въпроси които нямат нищо общо с моите ... :cry:
Купувам много части от там ... има проблеми но се преглъщат. Контролера е маскиран, с друг надпис но се работи с него като MC56F8035V. Тия продавачи виждат ли какво пращат или поръчват от друго място, и вобще не са наясно какво се изпраща и какво се случва...
Мисията невъзможна ли е?

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Сря Апр 01, 2020 12:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
За тия бройки - невъзможна. Изобщо не си трови нервите с китайци и пренаписани чипове, комбинацията е токсична.
Ясно, че контролера не е евтин - 7-10USD, но си пресметни загубите и нервите. Вземи ЕДИН път от Digikey или който
искаш официален дистрибутор, и виж дали има същите проблеми. Ако няма - картинката ти е ясна.

Надявам се да съм разбрал правилно и да съм казал нещо полезно, без да лалосвам.


Сря Апр 01, 2020 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1223
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
Мен що ми излиза NXP когато потърся даташит за тези контролери?
https://www.nxp.com/docs/en/data-sheet/MC56F8025.pdf


Сря Апр 01, 2020 12:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
Бе как купувате части от Алиекспрес пък и се чудите що не работят, а на всичкотоотгоре ги продавате и на клиенти, дето кой знае в какви машини ги слагат. Неви ли пука че може да стане някой сакатлък? Тия чипове въобще не са моторолски а някакви долнопробни копия и като такива абсолютно нищо не може да се очаква от тях.


Сря Апр 01, 2020 12:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
Bai Ui написа:
Мен що ми излиза NXP когато потърся даташит за тези контролери?
https://www.nxp.com/docs/en/data-sheet/MC56F8025.pdf

Щото NXP купи Freescale, чиповете от Али-то обаче нямат нищо общо с тия две компании.


Сря Апр 01, 2020 12:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
Адаш (@Dimitar) - не се учудвай, това е като приказката за 1000-та Америки. Та и с електрониката я има същата реалност, въпреки че не искаме да е така.

https://octopart.com/search?q=MC56F8035 ... SD&specs=0

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... MC56F8035V


Иначе и аз съм продавал елементи в ebay, и то за хиляди долари - на амеирканци - но знаех че чиповете са оригинални,
и съм предлагал семпли и т.н., просто защото иначе тия компоненти отиват в боклука. Но китайците разпояват, пренаписват, копират и т.н.


Сря Апр 01, 2020 12:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
Те там чиповете не са фейк, ами обикновенно са фейлнали на някой от тестовете. Ей неговите - вероятно имат ядове с флеша и затова са изпаднали в кофата...

То ако са фейк е по-добре, поне кат изгориш, няма да бараш котлона втори път...

Луда работа - да купиш чип от алиекспрес е като да си купиш хапчета от битака...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Апр 01, 2020 2:55 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
Абе щом от мене купи производител в Щатите и Израел... просто бяха на зор.
Но наистина за 10-15 бройки може да е проблем.
Човека имаше просто въпрос - мисията невъзможна ли е? Възможна, но изобщо не се препоръчва. Рисковете ги описахме.


Сря Апр 01, 2020 4:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10620
Местоположение: София
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
Китайците в тия сайтове масово са мизерабъли и измамници. Продават каквото извадят от кофата за боклук.
Ама това май вече сме го дъвкали... :D


Сря Апр 01, 2020 5:04 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 609
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
Относно контролерите чакам да ми отговорят тези от които купувах преди с по малкото брак и да се опитм да се разбера с тях. Иначе заработи ли контролера всичко е ОК, работят си с години, няма рекламаций. Няма да купувам от тоя повече, ще търся старите поръчки.
Ето малко да се посмеете :finga:
Поръчах LNK304DN от тукашен магазин дойдоха 5 бр.
разпечатвам едно от лентата и гледам и мигам.

1. Първото е оригинално, свалено е от платка.
2 и 3 са купени от тук. На пръв поглед си личи че липсващото краче все пак съществува бонус или нещо опционално.
Личи как е пилен чипа и е свалено от него поне половин милиметър. И на последния чип съм изтрил последния ред букви с мако памуче напоено в кореселин. Помислих си че е някой компаратор или операционен с отрязано краче. Преди да идат в боклука, заредих една платка с едно LNK , подготвих се за гърмежи, и о чудо, импулсното запали и заработи, та така вече няколко месеца ... А кажете какво да си мисля???
Изображение

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Сря Апр 01, 2020 6:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6016
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
дъвкали сме го, факт :)
има и читави, ама мошенниците освен че са по-нагли са и по-агресивни, по 100 акаунта правят с по 1000 обяви едно и също като продукт, така вероятността да попаднеш на читавия клони към 6-ца от тотото, дори да имаш късмет някой път не може да се разчита за работа
дори някой път ментето да заработи криво ляво пак най вероятно няма да си покрива параметрите, тъй че за отговорни неща риска не си струва


Сря Апр 01, 2020 6:55 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 609
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
Цитат:
дъвкали сме го, факт :)
има и читави, ама мошенниците освен че са по-нагли са и по-агресивни, по 100 акаунта правят с по 1000 обяви едно и също като продукт, така вероятността да попаднеш на читавия клони към 6-ца от тотото, дори да имаш късмет някой път не може да се разчита за работа
дори някой път ментето да заработи криво ляво пак най вероятно няма да си покрива параметрите, тъй че за отговорни неща риска не си струва


Ясно ми е, и на мен ми се иска всичко да е оригинално, но няма начин. Взимам ги на по малко от 2 долара за бройка, с брака стават около 3,50$ на бройка,така все още се понася. Айде да кажем че от последната пратка 2 изхвърлих, 2 заспаха и остана един. Това беше най лошия вариант от 15 бр. 4 работещи и един непробван. Ще видя дали ще ме компенсират китайците с нещо ... Но пък от предишните доставки от 15 максимум 5 да не работят. Аз си мислех че ги прегрявам докато ги динамествам, но последните не съм ги духал вобще.

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Сря Апр 01, 2020 8:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
Защо не пробваш през Алибаба? Там поне са по-сериозни продавачите. Но много ме съмнява, че и цената ще е толкова ниска! А и ще ти ги пратят не по пощата, а с DHL. Не можеш ли да го смениш този контролер?! Аз като гледам не е нищо особено. И като поръчваш толкова малко сигурно не си поръчал 1000 хиляди платки. И ще ти излиза някаква подобна цена, но от добър търговец...

_________________
www.elkran.com


Сря Апр 01, 2020 10:09 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 609
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
stoyanoff написа:
И като поръчваш толкова малко сигурно не си поръчал 1000 хиляди платки. И ще ти излиза някаква подобна цена, но от добър търговец...
Гледах ги , но искат много пари за доставка а и тези машини са вече стари модели , и скоро вече няма да се докарват. Ще оставя 10-на контролери за гаранционни случай, за тези платки който са минали през мен. Пък после който иска ремонт, да си ходи в сервизите. То нещата станаха така, първите модели които започнаха да идват, всичко се купуваше от големите доставчици,и магазини от Германия. За спешни случаи съм ползвал малко доставки от Mouser от Фарнел. Infineon нещо омазаха нещата във Виетнам преди няколко години, и спряха производството на цели гами IPM-и. Големите доставчици, спряха подръшката на основни елементи, и се обръщаме към китайците. Уредите остаряха много и поевтиняха, и трябваше максимално да се свали цената на частите. Малка незначителна калкулаторна икономика.
Можеш да го вземеш повредено за толкова, ремонта струва максимално толкова, не може да го продадеш за повече от толкова. Събираш с + вадиш с - , харесва ти ОК не ти харесва до тук с този модел. Набляга се на вноса на по нови модели. Работа има много минават няколко стотици уреди с различни проблеми, подготвям се за други модели с по нови контролери, и така се търкалят нещата. Но пак искам да кажа в много малък и незначителен бизнес, в който моето участие е извън работно време.

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Чет Апр 02, 2020 9:05 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Проблеми с контролери от AliExpress- много брак.
RM написа:
stoyanoff написа:
И като поръчваш толкова малко сигурно не си поръчал 1000 хиляди платки. И ще ти излиза някаква подобна цена, но от добър търговец...
Гледах ги , но искат много пари за доставка а и тези машини са вече стари модели , и скоро вече няма да се докарват. Ще оставя 10-на контролери за гаранционни случай, за тези платки който са минали през мен. Пък после който иска ремонт, да си ходи в сервизите. То нещата станаха така, първите модели които започнаха да идват, всичко се купуваше от големите доставчици,и магазини от Германия. За спешни случаи съм ползвал малко доставки от Mouser от Фарнел. Infineon нещо омазаха нещата във Виетнам преди няколко години, и спряха производството на цели гами IPM-и. Големите доставчици, спряха подръшката на основни елементи, и се обръщаме към китайците. Уредите остаряха много и поевтиняха, и трябваше максимално да се свали цената на частите. Малка незначителна калкулаторна икономика.
Можеш да го вземеш повредено за толкова, ремонта струва максимално толкова, не може да го продадеш за повече от толкова. Събираш с + вадиш с - , харесва ти ОК не ти харесва до тук с този модел. Набляга се на вноса на по нови модели. Работа има много минават няколко стотици уреди с различни проблеми, подготвям се за други модели с по нови контролери, и така се търкалят нещата. Но пак искам да кажа в много малък и незначителен бизнес, в който моето участие е извън работно време.

Много се чудих дали да пиша, но все пак реших да кажа, пък ако ме чуеш няма да загубиш. След като се занимаваш да препрограмираш чиповете които си купил от Aliexpress това предполага разход на време. Разликата в цената (в идеалния случай) между истински чипове (разбирай от реномиран търговец) и Aliexpress доколкото аз успях да сметна е 8 USD. А ти за ремонта от клиента не вярвам да взимаш поне 2-3 пъти повече (дори 5-6 е малко) след като става дума за екзотични неща. Е риторичния ми въпрос към теб е:
Толкова ли е евтино времето ти та не искаш да забравиш за Aliexpress?


Съб Апр 04, 2020 12:25 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни