Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Проектът на Устройството (с главно У) 
Автор Съобщение
Мнение 
Ìàé èçïîëçâàìå åäíà äóìà çà ðàçëè÷íè íåùà.
Êîãàòî ïèøà òåîðèÿ àç èìàì âïðåäâèä ÒÅÎÐÈß.
À íå ÷å ñïîðåä íÿêîé íåùî òðÿáâàëî äà ðàáîòè ïúê òî íåðîáîòèëî.
Àìè íÿìà äà ðàáîòè êàòî íå ñè îò÷èòàø âñè÷êè ôàêòîðè. íà÷àëîòî âèíàãè èìà ïðîïóñêè. Ïîñëå ïîëåêà ñ êàäå åìïèðè÷íî êàäå àíàëèòè÷íî
îæèâÿâÿø óñòðîéñòâîòî. È äîñåãà âèíàãè âñè÷êî å ðàáîòèëî ñïîðåä ïðåäâàðèòåëíèòå òåîðåòè÷íè ðàç÷åòè.Àáñîëþòíî âèíàãè å èìàëî òåîðåòè÷íî îáÿñíåíèå çàùî íåùîòî íå ðàáîòè èëè çàùî ðàáîòè.
Àêî íÿêîãà äàé áîæå ñòàíà ñâèäåòåë íà íåùî ðàçëè÷íî.Ùå äîïúëíÿ è äîðàçâèÿ òåîðèÿòà ñúñ çàêîí íà ðóìåí.Ïîæåëàâàì ãî íà âñåêèãî.
Àêî ïúê íÿêîè îò âàñ âå÷å ñà ïîïàäíàëè íà íåîïèñàíè ÿâëåíèÿ àìè èçó÷åòå ãè îáÿñíåòå ãè íàïèøåòå çàâèñèìîñòèòå äåôèíèðàéòå íîâèòå òåîðåìè è ñå ïîäãîòâåòå çà ñâåòîâíàòà ñëàâà.
Âúâ 100 (ñòî)% îò ñëó÷àèòå êîãàòî íÿêîé å êàçâàë "òî íà òåîðèÿ å åäíî à íàïðàêòèêà äðóãî" âñå ñå å îêàçâàëî íå äîáðî ïîçíàâàíå íà òåîðèÿòà.
Âñúùíîñò êîãàòî ïèñàõ èìàõ âïðåäâèä òî÷íî ÑÂ× è ÅÌÑ

Îò òóê íàòàòúê ñè òðÿáâà áèðà.


Съб Дек 04, 2004 7:02 pm
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение 
Ами .. да ама .... примерно на теория смяташ резистор 1 кОм .. да ама на практика той не е толкова, и точно до тук свършва теорията, и да речем че това е от нещата които лесно могат да се предвидят, затова ис има класове на точност, и симулаторите могат да менят параметри на компонентите. Но никъде в теорията не е описано какво става ако си настроиш датика не както трябва, или ако някой е забравил да включи заземяване, или каквото още се сетиш ... за ето такава разлика м-у теория и практика говоря. Примерно ... правя импулсно, и мисля с теорията съм добре запознат, трансформатора го смятам, не го стъкмявам ..и какво става .. колкто и да смятам КПД е лошо ... почвам да я карам на стъкмистика и става .... да теорията не е виновна че продават материала за един а той е друг, но с какво това ми помага. Има и много други подобни ситуации. После трябва да с епознават и условията в които работи устройството, защото се оказва че правиш нещо, мислиш че работи при едни условия,и изобщо не предполагаш че от някъде могат да с епоявят едни 50 хил волта, защото теоретични около устройството изобщо не трябва да има такива напрежения, та то работи в условия като във всеки офис или заведение .. да ама на практика се оказва че не е точно так .... изобщо да констуираш едно изделие само теория не стига до никде, само с теория никога няма да направиш работоспособно издели, това лично според мен е невъзможно.


Съб Дек 04, 2004 7:31 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 25, 2004 2:42 pm
Мнения: 913
Мнение 
Тъй тъй няма нищо по практично от една добра теория.
Като си стъкмисваш импулсния траф дане би хаотично да сменяш параметри.
Тръгваш от някои сметнати стойности пускаш мериш анализираш и променияш съобразяваки се с теоретичните зависимости.И на третата итерациа си на 90% от целта.
Само не ме убеждавайте че всичко което сте направили е чист касмет :D


Нед Дек 05, 2004 9:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение 
Ами никой не говори за късмет, а за знания, но не самно теоретични .... хвани един студент, току що завършващ и добре изучил се, и му дай някаква задача с реално приложение .. да видим какъв ще е резултата .... аз мога да ти кажа .... и то не само в БГ е така .... ей тук получаваме едни контролери точно от някакви такива студенти правени , ама те даже не са и студенти вече ами аспиранти, и не в БГ ама в UK .. обаче .... вс. разботи, докато нещата са идеални, малко като се влошат и ела да видиш .... та винаги е така .. само с теория не си за никъде ....
Но за да не остана неразбран, или криво разбран, не съм против теорията, напротив, като наемаме хора предпочитам да имат солидни теоретични познания, защото другото го научават лесно като има кой да им помогне и покаже, в тази фирма все още не сме пускали тестове но в предишната имаше доста солиден теоретичен тест ... и тук мисля да го напрвя,само малко да го актуализирам


Пон Дек 06, 2004 9:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение 
Не казваш до къде си с проекта на Устройството .. как върви ....


Съб Яну 01, 2005 7:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7885
Местоположение: София
Мнение 
Ами забил съм на тъпия осцилатор. :) Имам 2 неработещи схеми. Т.е. едната работи, но с HC14, пък вие беснеете здраво против него. :)
Което ме подсеща да нарисувам схема и да снимам това, което съм направил, и (срам не срам) да ви го покажа. :)


Съб Яну 01, 2005 10:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение 
:) .... а аз все още те съветвам да сложиш една логика програмируема дето да ти прави както I/O-то така и тея импулси дето ти трябват, да не занимаваш процесора с глупости .... ще стане доста по ... ммм .. абе според мен доб, професионално и както още искаш го наричи .. на мен так по ми харесва ....


Нед Яну 02, 2005 12:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7885
Местоположение: София
Мнение 
Ми генератор с инвертора ми струва под 50 ст. а с ПЛИС ще е сигурно 15 лв...


Нед Яну 02, 2005 2:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение 
Е какво от това ... идеята не е да го ползваш само като генератор. В него ще вкараш всичко за управление ан клапите и запалването, а и освен това ще замени онея регисти дето си ги наврял там ..... може да си го управляваш както по SPI/I2C така и паралелно, както ти скимне, аз бих го направил паралелно за да е максимално бързо, т.е. ще си направиш нещо като PIA .. входове и изходи колкото ти трябват, плюс хардуерни компаратори за начало и край на импулса ... а от процесора ще зареждаш само двете времена, закъснение и продължителност .....и то когато има нужда, т.е. когато процесора изчисли нови стойности .....цялата работа ще стане едно CPLD и един процесор ... бързо, ефектино .. надеждно най-вече ... CPLD-то е по-надеждно от процесора ... а и освен това искаш да правиш продукт .. така според мен ще изглежда много по професионален ......


Нед Яну 02, 2005 2:53 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни