Отговори на тема  [ 6044 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 403  Следваща
Коронавирус 2019 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Коронавирус 2019
Не е така - всички умират, ама някой и с вирус.

Между другото, поради съвсем други причини се наложи баща ми да го вкараме в болница. Малко си беше с двата крака в гроба, ама се изкашлял и ония веднага настръхнали. Веднага тестове и изолиран докато излезе теста. Отрицателен, ама понеже малко сложна ситуацията и са си го писали "корона вирус". След 4 дена го изписаха без епикризи и т.н. Та имайте в предвид - от мене слагайте -1 в бройката със заразените. Колко други такива случаи има - никой не знае.


Пет Юли 10, 2020 2:43 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Коронавирус 2019
А какво мислите за подхода на база индивид, а не на база държава, град, ресторант, стадион, училище и прочие. С две думи не да кажат затваряме стадионите, а стадионите са затворени за хора с хронични болести на сърдечно-съдовата система, диабет,... и т.н. Но това не е лесно. И за това... затваряме стадионите. Затваряме парковете. Затваряме Витоша. Отваряме Витоша.
Тези дни ще си правя PCR тест. Не щото искам, а щото ми го искат. Добро решение би било да се издават сертификати на хората, които преборват успешно вируса и да не ги занимават с глупости. Но и това е задача с повишена трудност. А и ще излезе, че отделяме мършата от стадото.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Пет Юли 10, 2020 3:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Ако се направи това което предлагаш, е много вероятно да ги подпукат за дискриминация по не знам си какъв критерий...


Пет Юли 10, 2020 3:09 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
..накрая всички ще дойдете на моето, забраняват се тестове, забранява се споменаването на думата, дори само да си помислиш да споменеш тая дума наказание минимум строг тъмничен до живот ... и всичко ще си дойде на мястото, и заразени няма да има, и смъртността ще се върне към нормалните си граници и всичко ще е розово и прекрасно.


Пет Юли 10, 2020 3:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10369
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коронавирус 2019
Zdrav написа:
За изработването на клетъчен имунен отговор не е ли необходимо да си в контакт с вируса?
Питам щото тука има хора които явно повече четат, повече знаят.


Има два вида реакция на организма за тоя бацил - на клетъчно ниво (от там се говори за клетъчен имунитет). Разни Т-клетки дето не ги разбирам, но в добрия случай се справят много бързо с бацила и повечето асимптоматични случаи се обясняват с този механизъм. По ирония на съдбата, обаче бацилът може да бъзикне същите тия клетките и те да залеят организма с цитокини. Става някаква буря там от цитокини и с две думи сам си ебаваш мамата.
Вторият вид реакция е с имунотела (имуноглобулин G и M). Май му викат серологичен имунитет, тестовете със сигурност се водят серологични.

По принцип като се говори общо за имунитет се има предвид серологичния. Той се изгражда, демек естествено че трябва да имаш контакт с бацила, тогава тялото почва да произвежда тия антитела и те постепенно почват да се трупат. Като максумумът е някъде между втората и четвърта седмица. При клетъчния имунитет нещата са по-сложни. Неговото ниво се променя от различни фактури, доста са. Примерно за да бачкат Т-клетките се нуждаят от витамин Д. Ако имаш недостиг на тоя витамин забрави за клетъчния имунитет. Ако имаш пък прекалено високи нива на витамин Д все едно си натиснал яко газта. И бацила ако успее да мине през мембраните на авиолите, т.е от белите дробове и стигне до кръвоносните съдове и почне да бъзика тия клетка става все едно скоростите на колата ти да блокират на висока предавка и имаш и пълна газ и резултатът обикновено е катастрофален. Та затова при клетъчния имунитет се цели да е в някакви граници (по-скоро факторите които му влияят) и да не е нито малко, нито много. И трябва да е в тия граници със или без бацил.

Иначе в момента има голяма каша по отношение на това кой имунитет как реагира при тоя бацил. На теория се предполага, че ако се справиш с клетъчния имунитет може и да не изградиш серологичен въобще. Но въпросът е, че това трябва да се докаже от тестовете, а там резултатите са буквално плачевни. Примерно NHS направи няколко скрийнинга, като резултатите са меко казано спорни. Примерно според тяхно изледване на медиците от първа линия в Лондон, само 15% са светнали на серологични тестове. Като това са хора минали през пика на епидемията и не малко от тях са дали положителни PCR, но са оздравели и са се върнали на работа. Очевидно има проблем с тестовете, затова и излязоха научни изследвания, които обявиха тестовете за ташак. Като цяло серологичните тестове гарантирано работят при тия дето са лежали в болница. Тях ги хващат. Но при тия с леки симптоми или без такива резултатите са като от лотария. В момента излизат множество научни статии с анализи на тестовете и опити да обяснят резултатите. Това ще е много важно, защото без тестове няма доказателства за повечето теории какво се случва при тоя бацил.
Между другото засега като най-добре проведени тестове се оценяват испанските. Но да видим...


Пет Юли 10, 2020 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коронавирус 2019
Аз пък измерих един реотан: точно сто ома. Това колко вата прави? :)


Пет Юли 10, 2020 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Коронавирус 2019
Зависи ;)


Съб Юли 11, 2020 3:13 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Ако е албански / 10.
Ако е китайски * 10.


Съб Юли 11, 2020 3:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Коронавирус 2019
Малко ъпдеит от мене
1-значи твърдението че вируса умирга на жега е невярно, като все пак има условност щото аз твърдо НЕ вярвам на тукашните статистики /стакмистики.
Тука у Финикс сме в средата на лятото и миналата неделя на сянка неиде към 4 следобяд моя термометър показа 46,5 а по стакмистика имаmе 131 000 заразени.

2-бяха разпуснали доста положението -все пак говернатора е републиканец,кат взеха да тестват ,се оказа че много заразени имало.....Съответно ,пак ограничиха това онова ама не да няма публични неща ами макс 30 човека и т.н.
Нищо не се затвори,с изключение на джимовете.
Предполагам броя на заразени се качи юнашки щото доидаха тестовете и съответно тия тестове требе да се оползотворят.
В мига в които си позитивен вече се превръщаш в куче -касичка ...и съответно има фаида да си позитивен.


Чет Юли 16, 2020 12:20 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Ами у нас сега с това ходене до гърция се тестват масово, да видим ...


Чет Юли 16, 2020 12:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Коронавирус 2019
ToHu написа:
Ами у нас сега с това ходене до гърция се тестват масово, да видим ...

да бе луда работа....
човек може да си помисли, че всеки втори българин ще ходи в Грърция... брат ми иска да прави тестове на щерка си тинейджърка и познай - опашка, щото кьораво и сакато се е юрнало за тестове за вируса да прави, че недай си боже ак отиде за гръчко нямало да ги пуснат.....
а ако бяха казали от правитеството да си направят щяха да протестират....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Юли 16, 2020 9:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
MYXATA написа:
ToHu написа:
Ами у нас сега с това ходене до гърция се тестват масово, да видим ...

да бе луда работа....
човек може да си помисли, че всеки втори българин ще ходи в Грърция... брат ми иска да прави тестове на щерка си тинейджърка и познай - опашка, щото кьораво и сакато се е юрнало за тестове за вируса да прави, че недай си боже ак отиде за гръчко нямало да ги пуснат.....
а ако бяха казали от правитеството да си направят щяха да протестират....


Ми хората си искат лятната почивка, гърците поставят условията. Какво са виновни хората...

Проблема е друг. Българина е готов да даде двойно повече пари в Гърция, да чака на опашка на границата, да му бъркат в гъза за тест ако се наложи - само и само да не ходи на българското лайноморие. И за да не фалира бетона, разрешиха на пияните боклуци от Англия да влизат без карантина и отвориха баровете за тях. Еби му майката, само заради тия простотии трябва да го гътнат Борисов и оная пачавра Ангелкова.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Юли 16, 2020 10:01 am
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Туризма, особенно черномерския, не е кой знае какъв генератор на приходи за бюджета, спокойно може да се закрие. Кофти е за хората ангажирани в него ама ...


Чет Юли 16, 2020 10:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Ми не го знам какъв генератор е, ама е факт, че е данъчно разглезен. И опищяха орталъка, че щели да фалират и да ги спасяват. Същевременно нямат грам желание да го развиват устойчиво, а принципа е ден-година храни.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Юли 16, 2020 10:43 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10369
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коронавирус 2019
Тони, говориш глупости... туризмът у нас храни много гърла за разлика от това с което ти или аз се занимаваме ;-)
Като дял е над 10% от БВП, така че изобщо не е за подценяване. Знам че много плюете за качеството и за бетониране и за какво ли не. Аз лично не се занимавам с туризъм и никога не съм и никога няма да се занимавам. Защото имам много познати от тоя бранш и за нищо не мога да ги обвиня, защото просто такава ни е държавата и те са по-скоро хората дето плуват срещу течението или поне се опитват. Не са те дето го създават това. Лесно да е разправяте как било у Гърция и не знам къде си. Ми пробвайте се да го у нас и после пак разправяйте.
Е примерно тая седмица един познат от село ми разправя как ХЕИ-то са му се изтърсили на проверка. Човекът обаче си знаел, че проверят за дизефектанти и т.н. А и той е и тертиплия и не само заради проверките си прави нещата както трябва. Да обаче го глобили щото нямал фактура от последния месец от перално. Може би не всеки знае, но чаршафите по закон не можеш да си ги переш сам. Досега обаче се минаваше само с договор. Демек сключваш договор и от време на време носиш някой чаршаф...
Както и да е, може би има някаква логика, но въпросът е че най-северната пералня у нас е в Балчик. Няма нито в Каварна, нито в Шабла, а ние сме още по-насевер. Не е особено лесно да ползваш обществена пералня даже и да искаш. А и даже и да беше ползвал пералня през тия две седмици, щото реално сезона тук почна преди две седмици, пак нямаше да има фактура. Нормално фактурите се пускат в края на месеца... И пак щяха да го глобят. Просто тука е така. Преди това пък две години след като си направи къщичките не искаха да ги узаконят. Не че не искаха, просто по закон трябва да дойдат, а те не идваха. И като дойдоха пък го накараха преправя разни неща, не защото има проблем със самите неща, ами просто защото не били описани в документите подадени две години преди това. И те така..
Същото е с глобите за паркиране на плажа. По-миналата седмица дойдоха едни лелки и спираха всички да не слизат от асфалта. На мен лично ми хареса това. Бяха учтиви... и не пишеха актове, само предупреждаваха че от "Утре" ще пишат и глобата била между 1000 и 3000лв. Малко скъпичко, но да кажем няма лошо. Само че на следващия ден лелките ги нямаше. Стана две седмици ги няма... Тая седмица гледам някои от местните дето знаят за актовете се "страхуват". Но местните сме много малко а и по принцип не сме ние дето да се навираме из пясъците, че да се чудим после как да се изравяме. Иначе "туристите" (слагам кавички щото голяма част са от околията и идват точно щото се стига с кола до плажа и то безплатно) са си точно там, където не трябва...
Въобще организацията е халифакс... и то с всичко. Не е само туризъм, не само екология, не само вируси.. всичко ни е такова!


Чет Юли 16, 2020 11:22 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6044 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 403  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни