Отговори на тема  [ 6044 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 403  Следваща
Коронавирус 2019 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
miro_atc написа:
И ако за теб вирус, който без мерки с лекота минава R0 = 2 и смъртност = 2% не е проблем, то явно няма за какво повече да говорим...


2% е смъртността при доказано болните. Това съвсем не значи, че 2 на 100 от хората срещнали се с вируса са умрели/ще умрат. Недей да плашиш хората.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Юли 07, 2020 4:04 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коронавирус 2019
Цецо написа:
2% е смъртността при доказано болните. Това съвсем не значи, че 2 на 100 от хората срещнали се с вируса са умрели/ще умрат. Недей да плашиш хората.


Аз дадох линк за доказано болните, там е плашещо стига си до 10-15%...
Два процента говорим за официални анализи, т.е. правени от институции а не от такива като Мангъра.


Вто Юли 07, 2020 4:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Коронавирус 2019
ако носталгично приемем релацията, че 'корона' = държавата, плашещото у нас е именно заболяването на 'короната'.
(нашата) държава се държи като вирус - всичко, до което се докосне се изражда от здрава клетка, наплодява вирусчета - формално не особено живи организми (чиновничета) и като се пукне вече умрялата клетка, заразява всички наоколо.

в момента НЗОК, МЗ, РЗИ, болници и лекари спорят кой плаща тестовете. едните викат - 'парите излязоха', другите викат - 'парите не дойдоха'.
не знам на какви числа за 'болни' и 'заразени' може да се вярва в държава, в която 'короната' не може да си оправи дори бакалските сметки с кинтите.


Вто Юли 07, 2020 4:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Коронавирус 2019
Няма как да спориш срещу числата и затова аз вече го написах. Нека да мине тази година пък като излязат данните за 2020 пак ще говорим.
Сега всеки вади нещо от някъде и разсъждава в посоката в която му се иска - безсмислено е нали?

И много ще ми се иска да сравним икономическите ни показатели на фона на тези числа ...

Цялата ни организация е такава - уж най-важната организация в държавата -НОЩ, а не са показали черно на бяло един анализ, един документ който са направили да видим.
В сайта на статистиката има документ за изразходваните средства във връзка с пандемията - 90% от сумата е в едно перо наречено "поддръжка" и до там. Айде разбери за какво са ги похарчили...


Последна промяна ilkor на Вто Юли 07, 2020 4:31 pm, променена общо 1 път



Вто Юли 07, 2020 4:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
miro_atc написа:
Цецо написа:
2% е смъртността при доказано болните. Това съвсем не значи, че 2 на 100 от хората срещнали се с вируса са умрели/ще умрат. Недей да плашиш хората.


Аз дадох линк за доказано болните, там е плашещо стига си до 10-15%...
Два процента говорим за официални анализи, т.е. правени от институции а не от такива като Мангъра.


Е а смятай го за Б-я...

Срезово проучване - полицаи, Банско, Пловдив - мисля се движеше около 2 до 6% според зависи. Айде с голям запас - само 1% да са заразени. 60 000 човека екстраполирано за държавата. При това забележи, говорим за ситуацията преди 2 месеца! При 2% смъртност - 1200 човека. Де ги, при нас бяха 120?

Айде обратната сметка 2% при 250 умрели - общо само 12-13к заразени... Че нашите са направо световните отличници, щом хващат 1 от 2-ма заразени :)

Няма как 2% да е смъртността при заразените.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Юли 07, 2020 4:23 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коронавирус 2019
Цецо написа:
Срезово проучване - полицаи, Банско, Пловдив - мисля се движеше около 2 до 6% според зависи. Айде с голям запас - само 1% да са заразени. 60 000 човека екстраполирано за държавата.

Заеби ги тия български проучвания на някой си с бързи тестове...
Достоверен скрийнинг се прави с лабораторни тестове и след истинска епидемия, щото под 10-20% мериш едно към гьотере и при най-добро желание. Засега най-сериозният скрийнинг за който знам е за Ню Йорк и там на база 60000 тествани изкараха IFR 1.4% мисля беше. Може и да е толкова, защото там долу-горе покриват изискванията. Това че средната стойност се оценява на 2% не означава, че навсякъде е точно толкова. То затова са анализите, за да се съобразят с възможно най-много фактори, така че и други учени да се съгласят.
Всъщност опасенията на повечето учени са, че при тоя бацил най-вероятно изобщо няма да се направи достоверен скрийнг. И то в обратната посока, т.е. проблемът е, че може би няма да се хванат всички безсимптомни, тъй като тяхната имунна реакция е малка и кратка. И това е един от факторите, които се отчитат и въпреки това нямат претенции за толкова заболели. Само у нас всеки втори едва ли не го е изкарал...


Вто Юли 07, 2020 5:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Не смятам с всеки втори, а с 1%. :)

След като в Бергамо са над 50%, мисля е реалистично при нас да са около 1-2%.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Юли 07, 2020 6:06 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коронавирус 2019
реалистично, колко да е реалистично...
ти нали съдиш по трупове, що не направиш сбравнението по тях?
Колко процента прави 300 на 7 млн.? Май нещо под 0.005%. В Бергамо са 0.5% PFR. Разликата е над 100 пъти и ако там 50% са го изкарали при нас да са 35000. Това при условие, че данните от Бергамо са верни, което е доста съмнително. Не казвам, че са грешни в твоята или моята посока. Но най-вероятно и двете им числа не са точни. Труповете вероятно са толкова, но не всички са тествани. Грешката едва ли е голяма, но все пак я има.
Бройката пък за заболелите е още по-странна. Да, имали са висока заболяемост, имали са и много трупове. Но двете за толкова кратко време не се връзват. Няма как наоколо да е пълно с трупове, да има карантина и хората да продължават да се заразяват с бесни темпове. То ако беше така целият свят ще е да е като Бергамо, ама не е.
Според мен и двете числа просто не са съвесем верни или поне не се интерпретират правилно. Труповете може да са толкова, но предвид че 17% са над 90г. и са били оставени без лекари поне една част от тях са си отишли заради второто. А пък изследването, че 57% от Бергамо е заболяло а в същото време се прави паралелно изследване само за медиците в Ломбардия и други засеганати области и числото е само 30% показва, че има нещо по-различно. В цял свят медиците са най-засегнати само тук не е така. Каквато и да е истината, аз не бих си позволил да екстраполирам данните от Бергамо за останалия свят. Очевидно числата там са по-особени меко казано,


Вто Юли 07, 2020 8:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Коронавирус 2019
абе май цялата работа се върти около едни митични 13К афро 'помощ' от афропата на регистриран/болен.
ама съм го чул от ЕЖК и не смея да твърдя каквато и да е истинност.


Вто Юли 07, 2020 8:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коронавирус 2019
13к афро на регистриран не решават нищо...
Даже за нашите мащаби сумата е нищожна, освен ако не вдигнем бройката в милиони. Но както се казва във вица - раят е за мъченици, а не за идиоти. Демек такива суми ще гледаме само през крив макарон ;-)


Вто Юли 07, 2020 8:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коронавирус 2019
Нищожни са за теб, щото нЕма да те огреят. Ама ха сега познай онези, дето си чешат дирниците в очакване на заплата, и после пак малка им се види, как няма да изкарат поне 30% от населението теько болно.
Останалото е близко до акъла.


Вто Юли 07, 2020 9:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коронавирус 2019
Не само мен, никой няма да огреят. Тия приказки как давали по 2000лв на калпак, ако се съгласи да го "пишат" заразен, са си от 1001 нощ.
Истината е далеч по-прозаична. Никой не се интересува от заразените. Недай си Боже да си заразен... То не че не се интересуват, просто организацията ни е такава... българска. То и Ицо дето се оплаква, че не можел да се добара до доктори заради короната. Ми не е заради короната, и с корона и без корона винаги си е било така, не знам що си мислите че преди всичко е било по мед и масло. Винаги си е било на късмет дали ще попаднеш на някой свестен.


Сря Юли 08, 2020 10:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
miro_atc написа:
...То и Ицо дето се оплаква, че не можел да се добара до доктори заради короната. Ми не е заради короната, и с корона и без корона винаги си е било така, не знам що си мислите че преди всичко е било по мед и масло. Винаги си е било на късмет дали ще попаднеш на някой свестен.

Тук прозира изопачаване на думите ми... :D
Не съм твърдял, че преди е било добре. Казах, че сега е осезаемо по-зле отколкото преди, когато също беше зле. Ама сега е много по-зле.
А колко прави зле по много зле ще оставя да изчислиш сам...


Сря Юли 08, 2020 10:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коронавирус 2019
Сметки с животи не знам как се правят... Баща ми почина след инсулт и след като на бърза помощ й отне 8 часа за да пратят линейка на 50км. Майка ми я заведох на крака до спешното, но не успях да убедя докторите, че има инсулт. Ма какво разбирам аз от медицина... След почти месец най-накрая (в буквалния смисъл) се убедиха че е инсулт и я преместиха в неврологично отделение. Междувременно аз с помощта на познати доктори трябваше да препредавам и диагнози и да следя състоянието, щото като те преместят от едно отделение в друго историята на пациента се ресетва. Щото то болницата е голяяяма и е много сложно да свържеш отделенията и да направиш някаква организация. И така 4 пъти.
Та викаш сега е по-зле... колко ли пък да е по-зле?


Сря Юли 08, 2020 10:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
miro_atc написа:
Та викаш сега е по-зле... колко ли пък да е по-зле?

Ще резюмирам както започнах тоя клон на дискусията: пожелавам ти да не ти се налага да разбираш.


Сря Юли 08, 2020 11:11 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6044 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 403  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: bobo и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни