Отговори на тема  [ 6044 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 403  Следваща
Коронавирус 2019 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Коронавирус 2019
Качамака е пълен :)

Съдът: Глобите за неносене на маска са незаконни


Вто Мар 02, 2021 3:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Във БГ има ли закон/акт, който да е обжалван и да не е паднал в съда?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Мар 02, 2021 7:50 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Замислих се, има ли друга държава, която да отваря при нарастване на случаите и да затваря при спадане на случаите?

Защото ако погледнете ноември, когато затвориха, случаите бяха вече почнали отчетливо да падат няколко дни преди това. Сега обратно, кривите отчетливо вървят нагоре, те отварят... И как въобще се прави анализ на това коя мярка как се отразява при положение, че не може да се проследи резултата от въздействието и? Въпроса е риторичен, ясно ми е, че анализирането е дейност дето е много над възможностите им. То кат им видиш математиците и :axe:

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Мар 02, 2021 1:14 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Много е просто. Правят се малко тестове и заразените падат. И обратното.

Просто, като за прости хора....

Това % е някакъв непонятен йероглиф.

Но трябва да призная, че се забелязва и някакъв напредък. Прави ми впечатление, че от известно време, за различните географски региони, съобщават заразените на 100К население. Това си го обяснявам с неразбирането от страна на "математиците", как може да се отрежат части от даден човек. :D


Вто Мар 02, 2021 1:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Коронавирус 2019
Аз съм привърженик да се отвори всичко. Който иска- да се пази.

_________________
Хайде де!


Вто Мар 02, 2021 2:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Аз не съм привърженик на тази теза, защото няма, как да гарантираме, че последиците ще рефлектират само върху даден индивид. Ако не беше така, щях да разреша и шофирането в пияно състояние.


Вто Мар 02, 2021 2:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коронавирус 2019
От самото начало на кризата съм го казвал: мойте дъртите се пазят от всичко, до колкото могат, дори от грип. PS Ако някой от нас не се чувства добре - не им ходим на гости.
Строгото спазване на елементарни хигиенни правила би ограничило всяка зараза, дори чумата.
Жената, понеже е учителка и с болно здраве, се ваксинира при първа възможност.
Научно доказано е, че маските и карантините повече пречат, отколкото помагат. PS "карантина" е 40 дена, не 4 години!
Децата/младежите са най-нечувствителни, пък първо на тях им забраняват пълноценното образование.
А на безотговорните и Господ не може да им помогне.

Относно изкуственото появяване на Ковида: мии първоначалнота му поява е в град с голям Вирусологичен институт и китайците доста рано взеха необичайно крути мерки срещу няк'ва си "настинка". Вече доста се изясни, но на уж "либералната демокрация" положението някакси ѝ хареса...


Последна промяна bongo_x2 на Вто Мар 02, 2021 3:05 pm, променена общо 1 път



Вто Мар 02, 2021 2:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
dan написа:
Аз съм привърженик да се отвори всичко. Който иска- да се пази.


Не става, защото тогава и тия дето искат да се пазят, ще умират от спукан апендикс на стълбите на болницата.

Реален кейс - За изминалата една седмица 3 (ТРИ) етажа от окръжна болница бяха трансформирани в КОВИД отделения и в неделя нямаха вече нито едно легло свободно в тях. И имай предвид, че ситото е наистина дребно, критерия за приемане включва доказана със скенер пневмония. На тези три етажа бяха други отделения, които вече не функционират (пак да кажа, говорим за ОКРЪЖНА болница) ... с всички негативи произтичащи от това. Същото се случи и ноември и народа почна да мре яко, кой от Ковид, кой от нелечение на тривиални болести.

Та в момента съвета ми е да се пазите не от Ковид, а от тривиални болести... силно вероятно няма къде да ги лекувате.

Вероятно ще кажеш - ами ковидните да ги затварят някъде, за да не плъзва из болниците. Ми пак не става, оказа се, че не е проблем да дадеш 3 отрицателни теста и да светнеш на 4 - тия (видях го лично от второ лице).

lcr написа:
Много е просто. Правят се малко тестове и заразените падат.


Абе и аз така си мислех... Ама не е така. Щото от седмица графиките са нагоре, техните си графики - относителни, абсолютни - всички. И отварят.
И ноември беше така - графиките (техните си графики) падаха от няколко дни, когато... затвориха всичко.

Явно имат някаква "по-възвишена" логика. Предполагам, че ползват кристални кълба математиците им.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Последна промяна Цецо на Вто Мар 02, 2021 3:17 pm, променена общо 1 път



Вто Мар 02, 2021 3:03 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коронавирус 2019
Цецо написа:
..... Не става, защото тогава и тия дето искат да се пазят, ще умират от апандисит на стълбите на болницата.....

Сега да не би да е по-различно? Някакси инстинктивно предсказах повишената смъртност до една година и вече е потвърдено черно на бяло. Може, ако си сериозно болен, да не ходиш известно време на доктор, но не и безкрайно.
Жертвите на истерията около Коронавируса са повече от на самия вирус и тепърва почват да нарастват. Дай Боже самоубийствата да са малко!


Вто Мар 02, 2021 3:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Бонго, ти казваш, че водата е мокра. Но не разбираш защо е мокра.

Ковид блокира другите системи. Това е факта. Ама това е не, защото някой се е уплашил от Ковид-а. Пуснеш ли Ковид-а да вилнее, блокира всичко друго - здравеопазването е първо, следва икономиката. Т.е. не можеш да пребориш Ковид с неглижиране. Не става. Не защото вируса е смъртоносен. А защото вируса ефективно блокира другите системи.

miro беше прав в това преди много страници - не можеш да оставиш кризата без адекватно управление. Катастрофираш неминуемо, доказателствата са нагледни.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Мар 02, 2021 3:21 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коронавирус 2019
Ха сега обясни защо децата си стоят в къщи, а родителите ходят на барчета, пък в супера от баби не можеш да се отървеш. Не трябва ли да е обратно?!
За "елементарните" хигиенни мерки ще пиша пак ако трябва. В гръчко съм ги отработил на подсъзнателно ниво - там мноооо зараз, бря!


Вто Мар 02, 2021 3:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
Аз никъде не съм казал, че нашите дебили управляват кризата смислено. Особенно от лятото насам, всичко е лишено от елементарна логика... Или поне аз не я схващам, щото "математика" на щаба винаги има обяснение за случващото се :)

Нали от това тръгна дискусията - що при криви обърнати недвусмислено нагоре, се отваря, а като кривите тръгнат надолу - се затваря. Това би имало две обяснения: нашите действат неадекватно. Или нашите имат пророчески възможности и регулират с един полупериод напред. :rolleyes:

Аз залагам на първото.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Мар 02, 2021 3:35 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус 2019
На кръчмарите им се плаче, когато са затворени кръчмите им. Много хора се чувстват лошо у дома си и добре по кръчмите. И едните и другите страдат. А идат избори. Колкото повече доволни от настоящата управа, толкова повече шансове, тя да откара още един мандат.

А пандемията - кучета я яли.

Поради това, не търсете някакъв смисъл в действията на тиквите.


Вто Мар 02, 2021 3:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Коронавирус 2019
Проблема е в "джипката"

Изображение


Вто Мар 02, 2021 4:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коронавирус 2019
Пак АнтиБоковщини!
Да не би някой друг (участващ във политиката) да е предложил нещо по-читаво?!
Пък не дай Боже Кака Кури да беше на власт!!!

PS С джипка или хеликоптер Боко поне някак си ходи из народа и то доста. Някой друг да го е правил през последните десетилетия? Социалистите?
Бай Тошо е друга бира.

Edit Спомних си кой: "шоумените" Жоржи, Бареков и Слави.. Но за Жоржи не беше доказано, че срещу осезателна вноска направи "Бизнес клубове" в цялата страна, щото за документ даваха няк'во ксерокопие, пък балъци мнооого.


Последна промяна bongo_x2 на Вто Мар 02, 2021 5:39 pm, променена общо 1 път



Вто Мар 02, 2021 5:21 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6044 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 403  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: raven_feather и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни