Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Работа - 2-ма програмисти 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
Това с опционалните "изисквания" си е малко тафтология. Може и аз да съм сбъркан обаче, понеже част от работата ми е да пиша изисквания и мале па някой да вземе да ги интерпретира като опционални :) но това е друга тема. Едно е да се търи "RTL дизайнер ако разбира от DFT, FPGA, linting и layout е от предимство", но по-горе са описани направо три различни професии.

Това би отблъснало потенциални кандидати. Ставал съм свидетел как хора се отказват да кандидатстват по обява понеже мислят, че не отговарят на всички условия. Аз лично не съм така, ако ме кефи ще хвръля едно око в уикипедията и съм готов. Но такива като мен сме разтегачи на локуми, родени за адвокати и по стечение на обсоятелствата сбъркали професията.

Та от тази гледна точка, аз бих разцепил обявата на три обяви. По-целенасочено е и като интервюраш хората бързо ще разбереш кой с какви интереси и опит е. Освен яко нямаш бюджет само за един човек, но тогава на начинанието е обречено откъдето и да го погледнеш.


Пет Яну 10, 2020 6:45 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
HCL написа:
Но такива като мен сме разтегачи на локуми, родени за адвокати....


Мисля, да стартирам 4 нови дела, така че... ;)


Пет Яну 10, 2020 10:51 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 9:23 am
Мнения: 704
Местоположение: Limerick, Ireland
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
HCL написа:
Това с опционалните "изисквания" си е малко тафтология. Може и аз да съм сбъркан обаче, понеже част от работата ми е да пиша изисквания и мале па някой да вземе да ги интерпретира като опционални :) но това е друга тема. Едно е да се търи "RTL дизайнер ако разбира от DFT, FPGA, linting и layout е от предимство", но по-горе са описани направо три различни професии.

Това би отблъснало потенциални кандидати. Ставал съм свидетел как хора се отказват да кандидатстват по обява понеже мислят, че не отговарят на всички условия. Аз лично не съм така, ако ме кефи ще хвръля едно око в уикипедията и съм готов. Но такива като мен сме разтегачи на локуми, родени за адвокати и по стечение на обсоятелствата сбъркали професията.

Та от тази гледна точка, аз бих разцепил обявата на три обяви. По-целенасочено е и като интервюраш хората бързо ще разбереш кой с какви интереси и опит е. Освен яко нямаш бюджет само за един човек, но тогава на начинанието е обречено откъдето и да го погледнеш.


Съгласен съм с теб, прав си. Мина ми и на мен подобна мисъл, но хванах и копирах изискванията на работодателя без да ги редактирам.
За този проект главното е С/С++. Другото са предимства - технологии с които може да се сблъска при работа по проекта и е добре да не са му много чужди. Като цяло изискванията не са много големи според мен, но начина по който са написани е може би е малко плашещ. :)
Също, не съм споменал изрично и някой може да предположи погрешно, но работата не е в офис, но е добре да се намират около Бургас за по-лесна комуникация.

_________________
"640 К са достатъчни на всеки за всичко."
Бил Гейтс


Съб Яну 11, 2020 9:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
Този форум се посещава редовно от една шапка хора, които сме леко смахнати :), та най-добре приведи обявата в малко по-несмущаващ вид и я насочи към по-широка аудитория.


Съб Яну 11, 2020 2:33 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
Не, че нещо, ама не мога да си представя някой, който едновременно ще дълбае в Cross platform programming и в същото време във FPGA и прочие после пък и в embedded. Все едно, търся човек, който да разбира от електротехника, шлосерство и геодезия. Ми ако знае нещо в трие, няма да е добър в нито едно.


Съб Яну 11, 2020 10:29 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
По-добре Рек да закрие тази тема с Обяви.
Тук или ще си препродаваме китова за 50 лв, или ще търсим книгата Пик микроконтролери или ще търсим хора за работа...
Никой вече не търси работа или работници в mcu bg и в jobs .
Вече е на съвсем друго ниво търсенето, търсенето е лично. Това е отживелица, просто да постнеш обява...
Ако постнеш обява във freelancer.com Конкретна обява с всичко мота мо, ще намериш перфектните изпълнители за нея.
Просто се търсят конкретни най-добри изпълнители за конкретна задача.
Там разбирането е лесно- това е задачата, колко искаш - 2000-3000$ окей, стискаме ръцете давай почвай.
Съвсем конкретно имам задача за платка от Португалия, видях бома, написах invoice на стъпки и започнахме.
Толкова ли е трудно да наемеш човек за точно конкретна задача???

На такива тъпотии никой няма да отговори, дори и моя програмист, дори Бил Гейтс
Изисквания в общи линии:
C/C++ programming (mandatory requirement)
Cross-platform development on Windows (Microsoft .NET/C#/Eclipse) and Linux (QT/Eclipse)
Windows/Linux Device drivers
Smart Cards and Cryptography
Embedded Systems Programming
Python
GNU Tool-chains/Eclipse plug-ins
FPGA development (using VHDL on Xilinx platforms)
Всичко трябва да е конкретно, за конкретна задача.
Или както казаха по-горе просто трябва да давате 10 000 евро заплата, за несигурността , породена от незнанието, точно какви проекти предстоят...
хм, а 10 000 евро заплата даваше Давиде Ерба на Клаудио Пино в Милано, защото беше купил неговата фирма...

Бе просто давайте 25 лв на час както аз правя и го обявате публично да видите как ще дойдат хора...
толкова ли е сложно? че да се търсят работници в mcu bg? :)


Нед Яну 12, 2020 12:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
kalata23 написа:
Не, че нещо, ама не мога да си представя някой, който едновременно ще дълбае в Cross platform programming и в същото време във FPGA и прочие после пък и в embedded....

Ми знам ли.... На някои хора по слънцето работата е точно това

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Нед Яну 12, 2020 10:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
MYXATA написа:
kalata23 написа:
Не, че нещо, ама не мога да си представя някой, който едновременно ще дълбае в Cross platform programming и в същото време във FPGA и прочие после пък и в embedded....

Ми знам ли.... На някои хора под слънцето работата е точно това

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Нед Яну 12, 2020 10:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
MYXATA написа:
kalata23 написа:
Не, че нещо, ама не мога да си представя някой, който едновременно ще дълбае в Cross platform programming и в същото време във FPGA и прочие после пък и в embedded....

Ми знам ли.... На някои хора по слънцето работата е точно това

+ хардуер всякакъв


Нед Яну 12, 2020 10:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
Значи 25лв. час х 8 х 5 х 4 = 4000лв. не е толкова зле, ако е пълен работен месец


Пон Яну 13, 2020 3:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
Grubi написа:
Значи 25лв. час х 8 х 5 х 4 = 4000лв. не е толкова зле, ако е пълен работен месец

Баш си е зле. От тия пари на годишна база извади 1 заплата за отпуск (или друг вид почивка). Сложи данъци и осигуровки. Сложи малко разходи (ток, вода.. консумативи) и финалната сума спада леееко към 2к. Добави и не регулярната работа (евентуално) + някакъв риск и то става хептен неприемливо.


Пон Яну 13, 2020 3:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Работа - 2-ма програмисти
Бакалската сметка е, ако наемеш някой на надник съотвестващата брутна заплата е колкото 10 надника. Това при допускане, че служителят струва на работодателя 20 брутни заплати годишно, а за фриилансера, че прави по 200 дни годишно.

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Яну 13, 2020 3:52 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mitko_el и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни