Отговори на тема  [ 121 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Ремонт на китайски боклук 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6016
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
когато сравяваме продукти и търсим кусури защо не е направено така ами по-онака е редно да сравмяваме производството, а не десета ръка единични бройки
ако всички аматьори зарежат китайците и минат на вариант втора ръка марково мислиш ли че ще се добереш до 1 бройка на 25 еу? или много бързо втората ръка ще започне да гони цената на новото?


Нед Яну 05, 2020 12:24 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10620
Местоположение: София
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
nik написа:
когато сравяваме продукти и търсим кусури защо не е направено така ами по-онака е редно да сравмяваме производството, а не десета ръка единични бройки
ако всички аматьори зарежат китайците и минат на вариант втора ръка марково мислиш ли че ще се добереш до 1 бройка на 25 еу? или много бързо втората ръка ще започне да гони цената на новото?

Не разсъждавам по начина описан от теб - какво би било ако на "бай китай" кафето му било по-благичко...
Имам избор да закупя някакви захранвания. Поглеждам възможност 1, възможност 2, възможност N, преценявам, и оставям "бай китай" да си пие кафето неподсладено.
Ако уредите втора употреба внезапно поскъпнат и дори задминат цените на нови такива, тогава ще го мисля.
А ако не се лъжа, въпросът ти беше разгледан подробно в литературното произведение "нероден Петко". :lol:


Нед Яну 05, 2020 12:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6016
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
не е нероден петко, напротив, точно защото разсъждавам от логичната страна, какво би било в единия и в другия случай
а ти хем плюеш по такайците, хем се кефиш че засищат пазара и остава марково на добра цена за теб
и да, нещата рязко поскъпват или поевтиняват като се преориентира пазара, факт е, не съм го измислил аз, казват му пазар...
айде малко по-трезво ако може, пък ако не може да продължим като изтрезнееш :D


Нед Яну 05, 2020 12:33 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10620
Местоположение: София
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
nik написа:
не е нероден петко, напротив, точно защото разсъждавам от логичната страна, какво би било в единия и в другия случай..

Баш нероден Петко си е. :D

BEGIN
В момента няма ограничение всеки да закупи каквото му харесва - ново марково, втора употреба марково, ново китайско, втора употреба китайско (да не дава Той да се стига до там) и т.н. Цените са такива каквито са. Излишно е да разсъждаваш какви биха били, защото те са такива каквито са. А са такива каквито са, защото...
GOTO BEGIN

С това изчерпваме ли въпроса? :D


Нед Яну 05, 2020 12:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6016
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
мда... зациклил си... верно трябва да изчакаме да изтрезнееш :D
цените са такива благодарение на китайците, и на ново и на втора ръка, независимо дали ти харесват или не


Нед Яну 05, 2020 12:58 am
Профил
Online
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 749
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
А на тия какво им е https://www.rigol.eu/products/dc-power- ... p700/dp712
За 600-1000лв китаеца май пак има по добро предложение :)

Аз пък за 200лв си купих серво драйвер 18KW на parker ...е излезе че не работи но пък си го оправих за по малко от 0.50лв и проблема му беше в два smd резистора участващи в делител на напрежение . Но яко трябва да го взема ново китаеца пак има решение - ще си вземеш и мотора и драйвера и пари ще си останат :d


Нед Яну 05, 2020 7:51 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10620
Местоположение: София
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
nik написа:
мда... зациклил си... верно трябва да изчакаме да изтрезнееш :D
цените са такива благодарение на китайците, и на ново и на втора ръка, независимо дали ти харесват или не

Предполагам че и друг път са ти казвали че имаш странен начин за водене на спор. Когато започнеш да издишаш, се меташ на лични закачки. Едва ли някой ти се връзва де. Само отбелязвам "явлението".

Каквото имах да обадя по темата за китайските ташацинарояци, съм го направил. Ако се появи ново инфо - ще ъпдейтвам.

А след като теб много те кефи "бай китай" му изпрти коледна картичка, благодарствено писмо, кутия шекер на бучки - за да си облажи кафето. Гушкайте се ако е необходимо, чипкайте се. Абе каквото требе... :lol:

Редакция:
s7ama7 написа:
Аз пък за 200лв си купих серво драйвер 18KW на parker ...е излезе че не работи но пък си го оправих за по малко от 0.50лв и проблема му беше в два smd резистора участващи в делител на напрежение . Но яко трябва да го взема ново китаеца пак има решение - ще си вземеш и мотора и драйвера и пари ще си останат :d

18кW серво-моторетка с драйвер, китайски, нов, не краден, можеш да купиш само на сън. Там ще си харчиш и парите които са ти останали... :mrgreen:


Нед Яну 05, 2020 9:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
s7ama7 написа:
Ето няколко снимки :
Прикачени файлове:
IMG_20200104_120118.jpg


на руски това се нарича 'хуйня', макар че и 'фигня' ще е адекватно.

ако се налага да се обяснява, защо е недопустимо точно тези жици за транзисторите да са толкова дълги и да минават точно от там... мисля, че е безсмислено да се обяснява 8)


Нед Яну 05, 2020 11:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7893
Местоположение: София
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
ДедоБоре написа:
s7ama7 написа:
Ето няколко снимки :
Прикачени файлове:
IMG_20200104_120118.jpg


на руски това се нарича 'хуйня', макар че и 'фигня' ще е адекватно.

ако се налага да се обяснява, защо е недопустимо точно тези жици за транзисторите да са толкова дълги и да минават точно от там... мисля, че е безсмислено да се обяснява 8)


Обясни ми на мен. :D Индуцира се некво напрежение от трафа ли?


Нед Яну 05, 2020 12:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6016
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
itso.t написа:
Предполагам че и друг път са ти казвали че имаш странен начин за водене на спор. Когато започнеш да издишаш, се меташ на лични закачки. Едва ли някой ти се връзва де. Само отбелязвам "явлението".

понеже виждам, че не се помниш какви "явления" приказваш(пишеш), да ти копирам само 2 поста по нагоре :D
itso.t написа:
А ако не се лъжа, въпросът ти беше разгледан подробно в литературното произведение "нероден Петко".

обаче въпреки това няма да навлизам в подробности и да анализирам начините ти на водене на спор, само ще отбележа, че човек който не осъзнава смисъла на аргументите си които използва в спора е меко казано смешен :D

за дългите жици - от индуциране до нестабилност, всичко това се позакърпва с по-голям кондензатор в изхода, който пък трябва да е минимален за да говорим за истински стабилизатор, което пък няма как да се очаква от нещо за 180лв, та пак стигаме до това - получаваш такова за каквото си платил - "стабилизатор" за аматьори или непретенциозни неща, т.е. достатъчно добър за 98% от нуждите на хората, ако си от останалите 2% и си губиш времето да гледаш такъв стабилизатор и да цъкаш с език колко били зле такайците, как не така а по-о-така трябвало да го направят, значи или се самозаблуждаваш, че си от останалите 2% или нещо не ти е у ред :D


Нед Яну 05, 2020 3:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
nik написа:
за дългите жици - от индуциране до нестабилност, всичко това се позакърпва с по-голям кондензатор в изхода, който пък трябва да е минимален за да говорим за истински стабилизатор, което пък няма как да се очаква от нещо за 180лв, та пак стигаме до това - получаваш такова за каквото си платил - "стабилизатор" за аматьори или непретенциозни неща, т.е. достатъчно добър за 98% от нуждите на хората


В няколко теми вече ви обясняваме, че е тъпо да се дават 180лв. или подобни суми за подобни глупости. Това в 98% от случаите си е набутвация. Да, марковите струват повече но разликата в цената е далеч, далеч по-малка от разликата в съдържанието. Купуваш го веднъж, ползваш го 10-20-30 години без да опукаш нищо с него и накрая пак струва и то не малко.


Нед Яну 05, 2020 6:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6016
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
бе то и аз няколко пъти вече казах че въпреки че съм аматьор не бих дал пари за такова ама.... кой да чете
от гледна точка на професионалист, още повече пък ако с това си изкарва хляба - напълно съм съгласен
обаче какво правиш ако искаш да се занимаваш, но нямаш парите за разликата до марково?
да, втора ръка е идеален вариант, обаче за който разбира и знае какво търси и какво да гледа, а който не разбира? отива и купува ново китайско
дали се е набутал? най вероятно да, обаче си има захранване според бюджета
дали 98% от клиентите са се набутали? може би да, но това движи целия пазар, и пряко или косвено спомага за понижаване на цените, както на маркови нови, така и втора употреба
тъй че не виждам кои сте тие вие, дето обяснявате на ние, тук говорим за неща ВЕЧЕ случващи се от едно 10-15 години, това е реалността

много от тия дето обясняват, съм 100% убеден че не разполагат със собствено такова от тия супер дупер захранвания от по 10к долара, от осцилоскоп за 50к, и спектрален анализатор за 200к, нито ново, нито на старо
и още повече тия дето се изразяват с "ние имаме", кои са тия ние? твоята собствена фирма или фирмата в която си само работник? т.е. има ама не било негово, и не се е бръкнал в джоба да го плати, обаче обяснява на другите какво трябвало да си купят?

та обзавеждането на една работилница е дълъг и скъп процес, и много различен ако с това си изкарваш хляба и ако е само хоби за свободното време, евентуално.... тук повечето са професионалисти и гледат от високо, ама са шепа хора, аматьорите са многократно повече, едно време беше лесно, крадена апаратура от заводите, всеки влачи и се кефи на маркова техника у дома (включително и аз се включих в далаверата с краден скоп от БАН, 100мхз кикусуи за 100лв), да ама вече няма от къде..... та всичките тия 98% набутани, имат възможност да разполагат с нещо, което иначе не биха разполагали, а както вече казах включително и тези които търсят втора ръка са облагодетелствани от наводнения пазар с китайска стока, защото така цената на всичко пада, и на нови маркови, и на стари маркови
та в крайна сметка клиентите са силно облагодетелствани от присъствието на китайците, включителни и тези предпочитащи маркова техника на старо, и съответно също толкова неприятно пък за местното производство...

и дали това се харесва на някой или не, докато 98% от клиентите гледат първо цената, и само 2% качеството - нещата все така ще си вървят както до сега


Нед Яну 05, 2020 6:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
nik написа:
какво правиш ако искаш да се занимаваш, но нямаш парите за разликата до марково?
да, втора ръка е идеален вариант, обаче за който разбира и знае какво търси и какво да гледа, а който не разбира? отива и купува ново китайско


Който не знае пита или чете по форуми като този. Затова мнения от сорта как едва ли не разни боклуци вършели на 98% работа са вредни. Пак ще кажа, аз не ползвам захранване от 10к, ползвам TTi на много разумна цена. В същото време съм виждал по колеги всякакви китайски изцепки. От такива дето при включване изплющяват на макс каквото могат да опушат и такива дето коментирахте, че им трябват диоди за да заредиш акумулатор и т.н. Просто не си давайте парите за такива глупости. Не става въпрос, че са китайски а че са грозно изпълнение на грозни схеми. Възможно е някое от китайчетата да става, аз в другaта тема писах за клонингите на Tenma. За съжаление нямам лични наблюдения над клонингите, но те поне имат някакъв шанс...


Нед Яну 05, 2020 8:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6016
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
щом потвърждаваш че си виждал по колеги всякакви китайски изцепки, значи всичко което съм казал до тук е вярно :)
т.е. масовия потребител гледа евтинийката, на мен също не ми харесва това че 98% гледат само цената, защото често ми се налага да обяснявам тази разлика на мои клиенти, и повярвай ми, не е лесно... за това смея да твърдя всичко което съм написал по-горе, т.е. лични наблюдения върху клиенти, тва е реалността - купуват си масово евтини боклуци, и за това ги има - защото се търсят, за съжаление няма санитарен мимимум, има пазар - търсене/предлагане


Нед Яну 05, 2020 8:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Ремонт на китайски боклук
nik написа:
щом потвърждаваш че си виждал по колеги всякакви китайски изцепки, значи всичко което съм казал до тук е вярно :)


Не, не е вярно.
Всеки прави грешки, но разумните хора не повтарят и не ги приемат с обяснения от сорта има пазар, нормално е да се греши, ала-бала...


Нед Яну 05, 2020 9:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 121 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: emilvtc и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни