Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Въздушен транспорт на Li батерии 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Въздушен транспорт на Li батерии
Май бях отворил тема преди, но да я обновим.

Батерията е 3.7V / 5200mAh - агента DHL / UPS / FedEx

Батерията е в устройството. Какви са лимитите, като шипваш повече от едно устройство - предпполагам над някакъв капацитет, вече трябва да си лицензиран за такива неща. А иначе е само картинка, телефон и се позоваваш на съоветната точка от регулацията - за малки батерии.

Колегите ми звъннаха точно преди да шипнат 20 устройства за Щатско - щеше да стане красиво :)


Последна промяна Grubi на Чет Дек 05, 2019 12:22 pm, променена общо 1 път



Чет Дек 05, 2019 11:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Шипване на Li батерии
Куриера има една бланка, която трябва да попълните и приложите към пратката, както и да залепите етикетите. Там си пише, колко е разрешеното. Ето това е за FEDEX и UPS.

Прикачени файлове:
LiBa Safety Document 2015-2.pdf [257 KiB]
140 пъти

Прикачени файлове:
Lithium-Battery-Guidance.pdf [439.52 KiB]
146 пъти


В зависимост от менструалния цикъл, това е достатъчно или може да ти искат и спецификация на батериите... В общия случай дейта шит или някаква картинка им "върши работа", щото просто събират бумаги.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Последна промяна Цецо на Чет Дек 05, 2019 12:24 pm, променена общо 1 път



Чет Дек 05, 2019 12:21 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Въздушен транспорт на Li батерии
Благодаря, но май ще трябва да имаме approved account първо.

20 батерии - са 40 клетки, под 5кг са май - но трябва да си регистриран и одобрен.

5200mAh x 3.7V са точно на границата 19.24Wh
Две клетки са 38.48Wh, т.е. под 100Wh на батерия


Чет Дек 05, 2019 12:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Въздушен транспорт на Li батерии
Ми това вече си е политика на куриера и то по точно на локалния им офис. Аз лично понякога съм пращал и без акаунт батерии, а понякога и с акаунт се скъсвата да ми се правят на интересни, въпреки, че пращам едно и също нещо с един и същ куриер... Както казах, зависи основно от менструалния цикъл.

Убедил съм се, че най-добре работещия вариант е да не комуникираш с телефонистките. Попълваш си товарителниците онлайн (тук може би ще ти трябва акаунт), прилагаш си съвестно бланките и етикети за батерии и викаш куриер онлайн. Кажеш ли на телефонистката батерия, на нея и светва червената лампа, изпотява се и се почва един обяснителен режим, който в 99.99% от случаите е ненужен.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Дек 05, 2019 12:27 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Въздушен транспорт на Li батерии
Ние акаунт имаме, пращаме и получаваме всеки ден. Но не е регистриран за батерии.Сега чакам китаеца да ми каже колко литий има в една клетка.

Но идеята дали да се обадим на агента си, или както казваш да не създаваме излизашна паника.
Но ми се струва тъпо да ги пуснат така, и после да ни го забият на американската граница. Особено с 20 устройства вътре - те това ме питат търговците, ама нали сме ги пращали и така - "без нищо" и не е имало проблем...


Чет Дек 05, 2019 12:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Въздушен транспорт на Li батерии
На UPS и FEDEX никога не съм се регестрирал специално за батерии, имаме си оперативни акаунти и си ги ползваме и за батерии включително.

Имам спомени, че май TNT ни искаха някава предварителна регистрация... абе както казах всичко е въпрос на менструален цикъл на девойката (или каквото е там) отсреща.

Не виждам какво могат да "забият" ако документално си подал нещата както трябва. Ако си в нормите като килограми/вати, имаш си етикети, декларации - те са длъжни да ги сложат в огнеупорния контейнер.

Имам известни подозрения, че това ги сърби и незнам, дали не оптимизират разходи като се правят на "неуведомени". Два пъти ми се случи с UPS, да залепят (може би случайно) пликчето с товарителницата върху етикета за опасни стоки... ама това са просто размисли и страсти.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Последна промяна Цецо на Чет Дек 05, 2019 12:50 pm, променена общо 1 път



Чет Дек 05, 2019 12:46 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Въздушен транспорт на Li батерии
И аз така си мисля, но тука е по-голям социализъм :)
Ще видим. Или да задам първи въпрос на оператора - днес ден ли ви е или не?


Чет Дек 05, 2019 12:49 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни