Отговори на тема  [ 257 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
застраховката ГО и системата "бонус-малус" 
Автор Съобщение
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10604
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Лек офтопик...
Private написа:
Ако го докарам дотам някой да ми казва...

От време на време метам по едно око на любимия ти форум (хардварето). За нашенски форум държи учудващо високо ниво на дискусиите. Или поне на тия в които съм се зачитал. Дори и да се "сритат по глезените" в общия случай се прави по-изтънчено и изящно.
Не знам каква е причината. Модераторите ли са строги, нещо друго ли?


Нед Дек 08, 2019 7:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Private написа:
.........Има една приказка: "Обидите са инструмент на слабите"........

Да допълня с краткия си опит за работа в БГ, щото единствено там бих търпял някого с такова отношение: колкото по-тъп е някой колега толова повече се старае да изкара другите тъпи, мислейки си, че така ще блесне той.

ПС itso.t писал. А на мен едно време този форум ми хареса точно заради коректните и интелигентни приказки, ама вече е минало бешело.


Нед Дек 08, 2019 7:39 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10604
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
bongo_x2 написа:
...А на мен едно време този форум ми хареса точно заради коректните и интелигентни приказки, ама вече е минало бешело.

Ами не е и съвсем така. Подобни изпълнения обикновено се забелязват в темите за теглене на локуми.
И в техническите пак може да се види, но е значително по-рядко.


Нед Дек 08, 2019 7:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
itso.t написа:
От време на време метам по едно око на любимия ти форум (хардварето). За нашенски форум държи учудващо високо ниво на дискусиите. Или поне на тия в които съм се зачитал. Дори и да се "сритат по глезените" в общия случай се прави по-изтънчено и изящно.
Не знам каква е причината. Модераторите ли са строги, нещо друго ли?

Мерките са комплексни, което позволява на сравнително малък административен екип да удържа страстите на виж каква бройка писачи:

HWBG: Регистрирани участници 66782, Активни членове 4992

За сравнение:

MCU-BG: Общо членове 4129 (тук няма статистика за активните)

В настоящия компактен професионално ориентиран форум с познаващи се потребители все още можеш да седнеш и да се разбереш със всеки палавник поотделно, докато при по-шарения HWBG забравяме за индивидуален подход. Няма да работи заради доста по-голямата потребителска маса, голяма част от които хора не се познават лично и са нямали пресечни точки.

Та, мерките:

> Има палци за публично оценяване на постове - зелени и червени, с които е лесно аудиторията да подскаже на някой участник, че е тръгнал по правия или кривия път.

> Има система за налагане на наказания (infractions) - жълти и червени картони.

> Има и правило против ползването на лични обиди, на което доста се държи, както всъщност и на повечето писани форумни правила.

Случай от HWBG практиката: фундаментален за форума участник с голям авторитет сред администрация и потребители по едно време се поразпищоли и пускаше провокации в ролята си на потребител, след което боцкаше наказания на този-онзи в ролята си на администратор и модератор. Това беше крайно недопустимо поведение със сянка на тоталитаризъм и група юзери повдигнахме официално темата. Стигна се до анкета, пушилка, наЩе срещу ваЩе и т.н. класики от форумния живот. Финално собствениците на форума сложиха доводите на кантара и му взеха админските и модераторските права. Това беше сериозна победа на правото и демокрацията над доводите, че човека е силно наш човек и има огромен принос за форума. Съответно заради принципостта си собствениците допълнително се издигнаха не само в моите очи.

Нещо като с казусът с Джеръми Кларксън, който британците уволниха от BBC заради някаква гюрултия и физическо посегателство от Джеръми към негов колега. Мое си златен, бате, мое те обичат милиони, мое ни правиш дебелите пачки с Top Gear и други хитови продукции, но ако прекрачиш границата и посегнеш на колега - през вратата. В други държави и организации човека с връзките и позицията ще си шамаросва наред, никой няма да го барне и така от ден на ден системата ще деградира.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Последна промяна Private на Нед Дек 08, 2019 10:03 pm, променена общо 3 пъти



Нед Дек 08, 2019 8:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Ей изтървал съм го тоя период от hwbg, ще да е било веселба. Тоталитаризъм трябва да има, иначе не става, сега като няма то пък е цветя и рози там, аз от години не бях влизал, напоследък направих няколко поста, но то е станало по зле и от преди 10-на години, тук че си говорим глупости е вярно, ама там пък основно глупости, но явно публиката на това се радва.


Нед Дек 08, 2019 8:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
ToHu написа:
...ама там пък основно глупости...
Е това са глупости. :D Форумът е голям, не си попаднал на правилните хора, дето говорят бая смислени неща.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Нед Дек 08, 2019 8:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6010
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Private написа:
Ако го докарам дотам някой да ми казва, че съм лаладжия и булшитър, ще се подложа на критична самооценка и ще потърся причината и в себе си.
не винаги е нужно, зависи що за човек ти го е казал, не е нужно от всеки нахалник да се депресираш чак толкова
Private написа:
За директно сравнение ще приложа това, че в този форум чета постовете на Dimitar от едно 10 години, участвал съм в дискусии с него, давал съм противоположни на неговото мнения, той не се е съгласявал с мен, аз със него и т.н., но никога (0, нула, zero) пъти не съм получавал от него отношение като към теб. ..... Помисли върху това къде се коренят разликите в отношението.
разликата вече ти я дадох - кажи нещо лошо за хамериканосите и ти ще получиш подобаваща порция "внимание", еле пък ако е някоя много неудобна истина... виж, ако не е хамериката и хвалби за коли и други комплекси, по други теми се е държал по-нормално, признавам
Private написа:
Има една приказка: "Обидите са инструмент на слабите".
тук си много прав, срещу човешката глупост съм безсилен
Private написа:
И те така те. :D Дано с тази кратка дървенофилософиада да съм провокирал положителна промяна в теб.
провокира още с първия си пост, реших да не му обръщам повече внимание, за сега, дано не прекалява отново щото не му е за сефте


Нед Дек 08, 2019 9:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
nik написа:
...разликата вече ти я дадох - кажи нещо лошо за хамериканосите и ти ще получиш подобаваща порция "внимание", еле пък ако е някоя много неудобна истина...
Едно от характерните за хамериканосите неща е, че извън Хамерика има доста експерти по Хамерика, дето нито са ходили там, нито са живяли, нито са правили бизнес, нито са плащали данъци, обаче знаят всичко за вътрешната и външната политика на тази огромна държава. Ами не, не знаят всичко, а преразказват чужди впечатления и тези, а често това много изкривява реалната картина. Заради това ценя мнения на хора, които са (били) там, особено на тези, които живеят, работят и плащат данъци, защото човек гледа различни филми когато е на туризъм/студентска бригада и когато е резидент. Ха сети се сам кои участници в дискусиите тук имам за достоверни източници на информация за Хамериката и съответно защо за мен мненията им тежат повече от твоите.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пон Дек 09, 2019 1:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6010
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
ако сляпо се доверяваш на всеки таратайко каквото ти казва, само щото живял някъде си - много наивен звучиш
мога да ти доведа поне 100 човека които са тук около мен, и 95 от тях макар да живеят и плащат данъци в тая държава от 5-10 години още не са наясно аджеба какво плащат, как им се изчислява, не знаят в коя компания точно работят защото друг им урежда работата, език не знаят защото работят само при българи, живеят с българи и дори са по-зле от туристи защото повечето още не са ходили по туристическите дестинации, обаче всички като видят някой българин и започват да се бият в гърдите и да се хвалят колко голема работа са станали като отишли в чужбината

тъй че таратайковци всякакви, и дървени философи колкото искаш (включително и аз) за това не вярвам на тоя казал оня рекъл, гледам да проверявам каквото ме интересува от различни източници
пък ти ако искаш вярвай сляпо на таратайкото дето си търси слушатели и използва всеки повод да се хвали колко коли има и да си избива комплексите, за всеки влак си има пътници

само да ти кажа, че тия дето са наистина голяма работа няма да ги видиш да си търсят поводи да се хвалят, още по-малко по разни форуми... мълчат си, често дори не им личи, ни по дрехи, ни по кола, а реално притежават хиляда димитровци заедно с роднините до девето коляно и тяхното движимо и недвижимо имущество.


Пон Дек 09, 2019 2:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
nik написа:
ако сляпо се доверяваш на всеки таратайко каквото ти казва, само щото живял някъде си - много наивен звучиш... тъй че таратайковци всякакви, и дървени философи колкото искаш (включително и аз) за това не вярвам на тоя казал оня рекъл, проверявам си каквото ме интересува от различни източници
Начи ти си отракания пич, дето според добрите инженерни практики мери стойности в няколко точки за получаването на по-достоверна информация, а аз съм доверчивата шматка, дето вярва на таратайковци? :D А не допускаш ли, че и аз процедирам точно като теб, за да намаля шумовете и грешните данни?

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пон Дек 09, 2019 3:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6010
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
не знам какво да допускам, след като визираш доказано неадекватен източник... ама ти си знаеш, успех


Пон Дек 09, 2019 3:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
nik написа:
...доказано неадекватен източник...
За мен и за немалко хора тук си е адекватен, та споко.

А пък ако ти се забавлява със статистика, пусни тема с примерно заглавие:

"Доверявате ли се на колегата Х (или колегите X,Y,Z) и намирате ли го за адекватен, когато коментира САЩ?"

Да видим какво ще кажат безпристрастните проценти. 8)

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пон Дек 09, 2019 3:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Тоя пък - бил съм се хвалил колко коли имам. Аз живея в щатите бе и тук ако не си в Ню Йорк задължително ти трябва кола. Семейството ми е тричленно, т.е. като всяко тричленно семейство имаме три коли. САЩ не са държавата, в която хората се хвалят колко коли имат, щото първо са необходимост и второ са доста по-евтини от останалата част на света. Ако някога съм споменавал колко коли имам и какво се плаща е все в някакъв контекст, за да дам пример. Примери, от които ти нормално не се интерисуваш, щото нали всичко знаеш, ама има хора, дето ги интерисува и заради които все още се напъвам да оборвам бръщолевенията ти. Макар че то няма какво да се оборва де - ти до сега нищо съществено не си казал, освен че САЩ са световния изедник и с това се изчерпва участието ти в която и да била дискусия. Вземи си оправи вече понятията щото си супер смешен. Не му е стъпвал крака тук но бил чел много източници и знаел всичко и ще ме сравнява с българите около него в Англия, дето не знаели езика и не знаели за кой работят и за какво плащат данъци 8O .


Пон Дек 09, 2019 3:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Ха-ха-ха... Private пак се подпъхва като адвокат на някой як и куул форумен батка.
Разрешете да доложа. Много ги разбирате форумите г-н Private.
Ако Dimitar е толкова куул, защо се е разпенил толкова и за какво му е нужен адвокат?!? (това е риторичен въпрос).

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Пон Дек 09, 2019 9:32 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10604
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
16 страници локуми само и само да не си платите гражданската. :lol:
Имам лоша новина. Номерът ви не минА, затова приготвяйте парите!


Пон Дек 09, 2019 11:24 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 257 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни