Отговори на тема  [ 257 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Следваща
застраховката ГО и системата "бонус-малус" 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Има някакво раздвижване по въпроса....

https://www.fsc.bg/bg/novini/predlozhen ... -9624.html


Сря Ное 20, 2019 1:16 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Упс, това не беше за тази тема.


Сря Ное 20, 2019 7:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Тука има некви обяснения по темата

Ако бъде така приет тоя малоумен закон, очаквам да падне бързо - нарушава се конституцията. Ограничават се правата на човека да се разпорежда със собствеността си.


Пет Ное 22, 2019 9:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Със сигурност ще има "трески за дялане" но все някога трябва да се започне. Това трябваше да се случи още преди повече от 20 г. Не е нормално примерните шофьори да заплащат за малоумията на келешите.


Пет Ное 22, 2019 9:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Това може да стане читаво по един единствен начин - да се застрахова човек, а не кола. Обаче застрахователната мафия й е силно неизгодно това.


Пет Ное 22, 2019 10:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Всички знаят правилното решение на проблема, но никога няма да го приемат защото ще им секне якото лапане на "застрахователите" - които в момента не са нещо по-различно от рекетьорски структури узаконени със закон. Правят гражданската на водача и се приключва - обаче както се сещате при тоя вариант изпускат якото лапане ако някой има повече от 1 кола... А за това малоумие да ти определят размера на "застраховката" според админитративните нарушения, за които вече КАТ те е санкционирал, просто не ми се коментира... Същата е и работата с това, че в полицата трябва да посочваш и КОЙ? има право освен теб да кара въпросната кола... Това не е за съд ми си е направо за разстрел...

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пет Ное 22, 2019 10:36 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Много по-просто би било КАТ да наказва калпазаните, но ние не сме привърженици на изпитаните практики и обичаме да откриваме начините, по които нещата не стават.
Колко по-ефективно би било:
- за всеки промил над 0,5 - по един месец в затвора.
- за всеки 10 км над допустимото - по един месец в затвора
- за изпреварване при непрекъсната - половин година.
Но това би подействало, а ние, както вече уточнихме, пишем законите, за да не станат. Еб@ си държавата!

едит: същото се отнася и за чуждестранните шофЕри (румънски и турски тураджии)

_________________
Хайде де!


Пет Ное 22, 2019 10:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Точно в това се състои проблема - регистрираните МПС-та са повече от активните шофьори. Ще се изпусне яката лапачка. Освен това, ще отпадне мега малоумитето цената на застраховката да зависи от кубатурата на мотора.


Пет Ное 22, 2019 10:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Не следва, констатираните от КАТ нарушения да влияят на застраховката, първо, защото това, че си превишил ограничението на скоростта, все още не означава че носиш повече риск от някой, който не я е превишил, и второ - може да си нарушител, но да не са те хванали. Някой да са го глобили заради неспазване на дистанция, без да е настъпило някакво събитие? А пък това е много по-рисков фактор от превишаването на скоростта с 20%.
Къде е проблемът да се погледне, кой, кога и какви щети и причинил и това да бъде основният фактор.


Последна промяна lcr на Пет Ное 22, 2019 10:53 am, променена общо 1 път



Пет Ное 22, 2019 10:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Абе внимавайте какво си пожелавате...

В някои държави застраховката е човек за кола. Примерно аз плащам 2 застраховки, защото имам 2 коли. Но вкъщи сме 3-ма шофьори и по английската система бих плащал 6 застраховки. Или поне 4 ако само аз ще карам двете, а жената и щерката по 1 кола.


Пет Ное 22, 2019 10:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Защо изобщо трябва колата да се взема в предвид? Като ми стои колата на паркинга, какъв рисков фактор представлява?
Застраховката трябва да е само на шофьор и това е.


Пет Ное 22, 2019 10:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
А нормално ли е обикновенният човек да плаща за ремонтите на баровцете? Аз толкова луксозни возила колкото видях през последната година в София, не съм виждал за 17 години в Германия. Макар и на годинки, броните им и прочие струват цяло състояние, което се плаща от общата каса независимо кой е виновен за щетите. Иначе подобна с-ма е смислена и дори неизбежна, но ще има тунинг за българските условия и качеството на шофъора надели ще е единствения параметър.


Пет Ное 22, 2019 11:04 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
lcr написа:
... защото това, че си превишил ограничението на скоростта, все още не означава че носиш повече риск от някой, който не я е превешил....

Дядо ми написа:
Всяко идиотско деяние си има философско оправдание


Ето пак някой, който се чуди как да оправдае бързото си каране.


Миналата седмица щях да бия една патка над средната възраст. Аз съм с мотор, карам зад камион с камъни от Симеоново към София. Пътят е двупосочен, с по една лента в посока, непрекъсната лента по средата. Пачаврата тръгва да ни изпреварва, а в същото време в насрещното един човек си изкарва колата на заден ход на платното... Както и да е, след малко същата спира до мен на кръстовището с околовръсното. Викам й:
- Госпожо, който ви продаде книжката защо поне не ви разказа правилника на кратко?
- Ама той ЗАЩО ИЗЛИЗА НА ПЪТЯ ДОКАТО АЗ СЪМ ТАМ
- А ти какво изобщо правиш в насрещното при непрекъсната лента???
- А той защо излиза?

Стана ми ясно, че така няма да се разберем и скъсих логическия конструкт:

- Фани научи правилника бе, мърло проста, и тогава се качвай в колата, да ти еб@ м@йката...

И тя затвори прозореца :) Сигурно още е била под афекта, че някой е излязал на пътя, докато тя е там.

_________________
Хайде де!


Пет Ное 22, 2019 11:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Dan, ти явно си един от малцината мотористи, които спазват правилника. Аз почти не мога да видя такъв, който да не изпреварва на непрекъсната осева лента, дори и при насрещно идващи возила. Иначе не спират да циврят, че другите не ги пазели. Ами аз не мога да го настигна за да го пазя :D


Пет Ное 22, 2019 11:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: застраховката ГО и системата "бонус-малус"
Реконструктор написа:
Това може да стане читаво по един единствен начин - да се застрахова човек, а не кола. Обаче застрахователната мафия й е силно неизгодно това.

Това би създало куп неудобства. Да кажем че притежаваш Микричка. С големия мотор - 1.0. Съответно имаш валидна полица която е съобразена със звяра който използваш.
Ама тя се счупва, и си ме помолил да ти услужа временно с автомобил. За беля, единствения ми свободен автомобил е гетеерът ми. Според теб так оформяме нещата документално?

Освен че шофираш автомобил-звяр, бачкаш и като професионален шофер. Сега си личен шофер на неква клечка и го развозваш с лимузина. Допреди 6 месеца си карал Камаз. Поглеждам в кристалната топка и виждам че след 3 месеца вече ще си шофер на автобус.
Пробвай пак да опишеш бюрократичната част на баналното ежедневие описано от мен.

Или казано по друг начин - всеки гледа през собствения си интерес. Обикновено привърженици на идеята застраховката да е на шофьора са притежателите на повече автомобили от броя шофьори в домакинството.


А че сегашното предложение е кретенско е видно съвсем ясно.
Не ми изглеждат справедливи и отстъпката при бонус (75%), и увеличението при анус (400).
От друга страна, не мисля че хората с финансови възможности ще се трогнат особено от подобно увеличение. Ще си преместят каквото има за местене в другия крачол и ще продължат да се занимават с делата си...


Пет Ное 22, 2019 12:13 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 257 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни