Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Коледа 2019 :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3078
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Бе инсталирайте си Инвентор за проба.


Пет Ное 15, 2019 9:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Cekins написа:
Абе казах му аз на шефа ама не ме слуша - за тия пари щеше да купи поне 1.5 панасоника наточени яко или минимум 2 не таф лаптопа ама наточени до безкрай...

На панасониците силата им е на друго място. Като машина за работа със солид е малко вероятно да блеснат с нещо.
Не че не стават за работа де, но за да се спести разочарованието от тях, е хубаво очакванията да не са много големи.


Пет Ное 15, 2019 9:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3078
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Аверчето е маханичен инж. и разправял, че доста е проучвал - от Аутокад - към Инвентор или Солид да мине. Една от причините за избора на Инвентора е била по-бързата работа, ако не ме лъже паметта.
И засега стои на версия 2014, щото новите искат много яки системи...


Пет Ное 15, 2019 9:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28018
Местоположение: София
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Е те тук са двата проблема, първият с инвентар си за никъде, с кого и как обменяш файлове като повечето фирми са на солид. Става ако си GM или VW, ама иначе си обречен. Да ако правиш детайли за струговане/фрезоване иди дойди, ама шийт метал си е точно шийт. Да правиш сам разгъвките за мен е загубва на време, ще ги направя, и изпълнителя пак ще ги направи отделно, що... Не им ли дадеш модел който нативно да отворят не става, мъка си е. Да могат да си направят документация и по 2d чертежите, ще си преизчислят огъвките ама... То тогава по добре чертежи като в Китай, разгъвката е биз никакви добавки, всички радиуси нула, и cam инженера да го мисли.
Та за мен това е причината да съм на солид, съвместимост с изпълнители.
Същото е и с версиите, можеш да стоиш на ниска, ама ако някой ти върне коригира файл какво правиш, правиш същите корекции или ъпгрейдваш. Абе... дърво, иначе 2007, дори 2011 са пушка, много по бързи.


Пет Ное 15, 2019 9:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3078
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Да, чувал съм за тая доминация на Солида...
Тая минавка с несъвместимост на версиите май я има и в инвентора...и на много други софтуери....
добре, че платките си минават през гербер. :) :)


Съб Ное 16, 2019 1:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28018
Местоположение: София
Мнение Re: Коледа 2019 :)
За инвентор ане знам, там май го няма това, но съм проучвал в детайли. Всичко е едно колело, дори да имаш производител който разполага с двата продукта, ранотя с такива, то само единия го е интегрирал в системите си за остойностяване, разкрой и т.н. Почти сигурно ще има само за единият наистина добри специалисти, другият го има за да може да отваря файлове но малко са производителите които инвестират и в двете. То не е въпрос само да знаеш как се работи, релано голяма част от работата се върши със скриптове, тия скриптове отнемат много врем докато си ги напишеш да вършат каквото ти трябва, и не знам някой дали би инвестирал време да пише и поддържа скриптове за два отделни када. Та ... в сериозното машиностроене солид са слаби, но там и инвентора не е по-добре, и там пък е обратното, да отидеш със солидски файлове малко те гледат като индианец.
Иначе те го на скрийншота от едно асембли да речем, не е чак толквоа сложно и голямо, не можеш да го сравниш с автомобил. Всичко възможни оптимизации са направени, всички сетинги с качество сая на мин или изключени, изобщо където каквото може да се бутне е бутнато, изчел съм и изгледал къде що има за оптимизация на перформънс, а конкретно тоя проект го давах и на дитра да го гледат защо се влачи толкова, там са го гледали някакви солидски гурота и нищо.
п.с. тия последните постове много в страни от темата, може да се резнат и да се бучнат в темата за солида ...


Прикачени файлове:
ass1.jpg
ass1.jpg [ 121.42 KiB | Прегледано 3042 пъти ]
Съб Ное 16, 2019 1:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Коледа 2019 :)
https://www.freecadweb.org/


Съб Ное 16, 2019 12:27 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28018
Местоположение: София
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Два основни проблема, това че никой не го ползва от производителите и това че няма шийт метал. За струговани/фрезовани детайли сигурно става, но там всичко става защото сам софтуерите работят със всякакви стандартни модели , степ, ирис, пара солид и др. Доколкото фрезоване струговане се интересува само от повърхнини няма проблем. Шийт метала обаче е формоване, така нареченото Софт тулинг, за да получиш форма имаш много последователни операции. За да програмираш машината трябва разгъвка и компенсации зависещи от дебелината на материала, к фактора и радиуса на огъване. Това е в самият кад файл, експортнеш ли към степ, игис или нещо друго това се губи. Съответно като отиде във фабриката евентуално могат да успеят да импортнат този файл и техният софт да разпознае всички огъвки но може и да се наложи да го чертаят или дооправят на ръка. Друг вариант е да им дадеш чертежи на разгъвките, но тогава трябва да си сигурен за кфактора и инструмента с който ще го огъват.
За БГ в повечето изпълнители няма особено значение защото там го правят малко на налучкване, причината е че рядко работят с един материал. Но за тези които наистина работят професионално не е така, там сам инженера може съвсем точно да определи добавките, от там оператора само коригира натиска за получаване на точният ъгъл. В този случай или трябва да познаваш екипировката на производителя или да го оставяш сам да прави разгъвки за което обаче му трябва нативен файл. Е може и сам да си направи всичко от нула, но това иска време и обикновенно струва пари. Като работиш с 5-6 фабрики няма как да познаваш екипировката на всяка, както и да поддържаш няколко отделни разгъвки по една за всяка фабрика.


Съб Ное 16, 2019 4:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Коледа 2019 :)
8,9" лаптоп с 4Г - малко скъп ми се струва като за играчка ама пък на някой може да му трябва точно това от Дядо Коледа ;)

https://www.geekbuying.com/item/Magic-B ... 21092.html

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Ное 23, 2019 2:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4621
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Коледа 2019 :)
palavrov написа:
8,9" лаптоп с 4Г - малко скъп ми се струва като за играчка ама пък на някой може да му трябва точно това от Дядо Коледа ;)

https://www.geekbuying.com/item/Magic-B ... 21092.html


Това е супер ако. Хммм... :-k

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Ное 23, 2019 4:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Провери добре какво му е 4G-то ако решиш да взимаш, че този ред от спецификацията ми е малко съмнителен какво точно искат да кажат:

Цитат:
Support China Unicom 4G + China Telecom 4G network


то го няма като текст а е някаква картинка:

Изображение

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Ное 23, 2019 4:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28018
Местоположение: София
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Гледай резолюцията, да не е с някой панел 1024x768 ...


Съб Ное 23, 2019 5:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8900
Местоположение: Разград
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Бе то пише 2560х1600 - тя цената като на среден клас лаптоп - оставаше и да е някакъв куц кон... Добре изглежда - на жената такова и трябва ама няма да е за тая коледа.


Нед Ное 24, 2019 9:44 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Ако му махнеш 4Г-то и вземеш с по малко памет цената пада на 500 пари.

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Ное 24, 2019 6:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8900
Местоположение: Разград
Мнение Re: Коледа 2019 :)
За миналата коледа получи 15 инчов за 500 наши пари. Е - далеч не е толкова джиджен ама за фейс е чуден.


Нед Ное 24, 2019 8:13 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни