Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Коледа 2019 :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Добре си ти, у нас не се признава нищо що няма ябълка, за малката говоря де ...ама то това е лесното,лошото е че сме и прибрали у-вата и така човек се чуди какво да купи. Сега ще и купувам 3д принтер, да видим дали ще го използва, лошото е че за него трябва компютър ;)


Нед Ное 24, 2019 8:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Ами PC с Windows :) Мойта голямата не ще ябълки, ама за сметка на това иска Note10+ и HP Omen - има да си мечтае де.
Пък за 3D принтер и скромна машинка ще върши работа колкото да си играе.


Нед Ное 24, 2019 9:21 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Еееее да, ама сега ако ще е гарга да е рошава, а и все пак и тати трябва да може да си играе :D, ще и взема нещо с което да може и да гравира разни нещица, с лазер де. Тя е странна птица, като цяло и харесва да прави разни неща, но интереса и е за много кратко време, жената ще каже че съм си купил играчка :) Ама да видим, ако вземе че и хареса следващият подарък ше е настолно CNC :)


Нед Ное 24, 2019 11:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Коледа 2019 :)
ако изкараш колата на жената от гаража и сложиш на нейно място един мазак (като играчка за детето), рискуваш жената да те изгони да спиш под някой храст в градината :D


Пон Ное 25, 2019 7:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Еее не толкова голямо, нещо по малко ....въпреки че в Инди от 3 гаража не използваме ни един, може да се събере малък мазак и някоя декелче, и пак да има за една кола място.
Аз пролетта и правих една ...абе работна станиция си стана, за правене на слайм, ако не знаеш какво е не ти и трябва. Та гледам чат пат ходи и си работи, вчера забъркала 1 кг да го продава ...така казва де, като гледам по-скоро за собствено ползване. Иначе и продава на съучениците, ама нещо не я бива за търговец, все на загуба :)


Пон Ное 25, 2019 9:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Коледа 2019 :)
ToHu написа:
Еее не толкова голямо, нещо по малко ....въпреки че в Инди от 3 гаража не използваме ни един, може да се събере малък мазак и някоя декелче, и пак да има за една кола място.
Аз пролетта и правих една ...абе работна станиция си стана, за правене на слайм, ако не знаеш какво е не ти и трябва. Та гледам чат пат ходи и си работи, вчера забъркала 1 кг да го продава ...така казва де, като гледам по-скоро за собствено ползване. Иначе и продава на съучениците, ама нещо не я бива за търговец, все на загуба :)

Tоя слайм е голяма мизерия, навсякъде в къщи може да намериш парченца и разпилян glitter. С PVC лепило ли го правите у вас? Аз също мислих за някакъв 3д принтер ама много бавно печатат, един ключодържател го прави за 30-40 минути, дъщерята няма такова търпение, по скоро се замислям за една от ей тия писалки.


Пон Ное 25, 2019 11:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Писалка имахме, отначало се занимаваш ама... в момента си играе с топлия силикон, прави си фигурки, прави си разни дреболии. Да бавното печатане ще е проблем, ще видим. То всяко нещо е за 1 седмица. Миналата година и оборудва мини студио да се снима, ама след рожденият ден не го е пускал и веднъж, иначе голям мерак имаше. Зелени екрани,софтуер който да работи с два клика... имах едни две камери останали студийни 4к, к два sdi кепчър на блек меджик имах, викам така и така ги имам, ама айде компютър, айде смесител, осветление, ефекти абе.....вместо да ги продам и да им взема едни 4-5к, налях още толкова :)
Та ще видим, иначе за слайма, лепило елмар, май е pvc не съм сигурен. Отделно в таргет продават течност за правене на слайм, вместо да бърка разни химии това е готово, смесва само с лепилото. Аз съм и го направил в гаража, да минимизирам щетите. Един ден седнах е и бъркахме, пробвахме 20-на рецепти докато си хареса няколко, после я накарах да си го вкара в ексела, направихме едни графики за оутпут и цена... малко образователен ефект да има, обяснява ме си за себестойност, разход, печалба.... и пак ги продава за по 1$ вместо за по 2, ама да върви бизнеса :)
Глитера съм го забранил, купих и оцветители различни и аромати, сега ги бърка във всякакви цветове и с различен аромат.


Пон Ное 25, 2019 5:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Коледа 2019 :)
https://www.modrobotics.com/shop-cubelets/

Мисля да взема един по-голям кит за хлапетата в махалата, и да се занимаваме. Нбането тъкмо ще направи и компютъра до някое време, ама трябва да пусне кампания пак.


Пет Дек 06, 2019 9:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Коледа 2019 :)
Grubi написа:
https://www.modrobotics.com/shop-cubelets/

Мисля да взема един по-голям кит за хлапетата в махалата, и да се занимаваме. Нбането тъкмо ще направи и компютъра до някое време, ама трябва да пусне кампания пак.


А, компютъра. Той лесен ама софта има много писане а капацитет няма... :(
Ето примерен рендер (все още нямам напълно сглобен екземпляр от този). Все пак се надявам един ден да види бял свят

Прикачени файлове:
ELLO 3R render.png
ELLO 3R render.png [ 570.43 KiB | Прегледано 2293 пъти ]

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Дек 08, 2019 10:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Коледа 2019 :)
дано, дечкото порастна вече и не е виждал подобно...но и аз имам вина


Нед Дек 08, 2019 11:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни