Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Радио 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Радио
gicho написа:
Ако само искаш да няма андроид си лесен - взимаш и триеш андроида (флаша)... Ама предполагам не искаш гола платка?
Има няколко екзотики примерно с Линукс - с някакъв iMX беше(6 или 8), , ама си мисля че и него ще откажеш, особено като видиш цената и сравниш с андроид. Да, има реклами, има шпиониране и затова не плащаш за OS. Преди като бецалехме няколко стотин лева за виндоус ревяхме и драпахме да го краднем, сега някой пише, работи, тества и иска и той да яде мръвка - не виждам нищо нелогично.
Ако притесненията ти са относно шпионщините на гугъл има ROM-ове дето са билднати без нищо гугълско в тях, макар че тотално open source няма - все има някой драйвер дето е само на бинари. ОnePlus моделите са с по-отворен код, пък новите на huawei нали тръмп щял да ги дебне дали не е влязло нещо гугълско, така че ще са освободени от това.

Все още сме на тема "интернет радио" или вече сме на умнофони? За да знам в каква посока да отговарям...


Пон Дек 02, 2019 10:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Радио
Де да знам на каква тема сме...
Както и да е, другото което е интересно и ми го подсказа някой колега тук, е Volumio. Аз го търкалям на един старт TV USB stick с amlogic S805, на който съм пуснал линукс (openelec/alexelec).


Пон Дек 02, 2019 4:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Радио
За да се върнем на темата Интернет Радио -пак да повторя че при мене е частен случаи но все пак е по темата. :D :D :D

относно андроиди ,И фони т.н -можем да си отворим тема и съм сигурен че отнесе поне 50 станици ...Аз споменах Ифона щото тв моя случаи на дядото това му бяха купили а не за да се запова кое е по....

Относно методите за слушане на И-нет радио -не вярвам някои от съфорумците тука да не може да се справи със задачата ,като задачата има повече от 1 решение както се казваше едно време в учебниците по математика.
Ас поменах андроид бокс по следната причина-погледнах в нета и за 22 долара макс идва в къщи ето това например:

X96 W mini Android 7.1 Smart TV BOX 2GB/16GB TVBOX X 96 mini Amlogic S905W H.265 4K 2.4GHz WiFi Media Player Set Top Box X96mini - тва има дистанционо с няколко копчета само -в моя случаи - колкото по малко -по добре.

Да не влизаме в дискуси колко тва е хубаво - много ясно че е далече то префекното устроиство а и тва е само пример какво може да се купи за 20тина УСД.
На тва само трябва да му сложа VLC плеер ( ако няма) и да сложа плеи лист със станците и да се скриптне ( ако няма опция неиде и менютата на бокса) след кат се отбута да тръгва автоматично VLC то.
Евнтуално да се реманат бутоните на дистанционото .
И дядо Данчо ще може да слуша бг радио в Америка като ще натиска 2-3 копчета само.

Аз си купих еди такав бокс -по скъп и уж сповече дрънкулки , като вметката е че отначало искам да си поиграя аз а след това тоя бох отива при племеника , та както и да е през предните 4 дена го оставих да свири по гореописанта схема и си бачкаше без грижа.

Ако някои го интересува -е това е времния ми бокс - A95X MAX
https://www.youtube.com/watch?v=9hu4xULXq6E


Вто Дек 03, 2019 8:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни