Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Луканка 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Луканка
Мисля да отскочим с жената утре до българския склад. По традиция при всяко ходене се купуват голямо количество кюфтета и кебапчета. Аз съм също и голям почитател на луканките обаче в магазина има някъде към 473 вида.
Някой да има фийдбек кой бранд е добър и кой е за избягване? [-X

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Окт 12, 2019 1:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Луканка
Кебапчетата замразени ли ги продават?


Съб Окт 12, 2019 1:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Луканка
Desert Leo написа:
Кебапчетата замразени ли ги продават?


Да

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Окт 12, 2019 1:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Луканка
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Desert Leo написа:
Кебапчетата замразени ли ги продават?


Да


Щом е така и отгоре на всичко ти харесват, значи не си опитвал истинско кебапче. От това следва, че не си опитвал и истинска луканка. :(
Ето ти жокери за луканката:
1. Да мирише на вмирисани мъжки чорапи.
2. Да има бяла плесен, не бяло брашно.
:)


Съб Окт 12, 2019 2:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Луканка
преди време видях една, която не само че не бе с бяло брашно, а беше с принтирана шарка наподобяваща бялото....


Съб Окт 12, 2019 4:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Луканка
Оо такива много. Без да опиташ няма как да разбереш само по въмшен признак, шарка се докарва. Ако можеш да го срвжеш, или има срязан, трябва да имаш равномерно разпределени парченца мазнина, не трябва да са размазани, структурата трябва да е едра, повече да прилича на кълцано а не на мелено месо.
А ти търсиш луканка или суджук, много хора ги бъркат. Луканка та е по-тежка за ядене, като месо стои по-сурова, като цяло вкусна е ама нормален човек, или поне аз не мога да изям една щафета, започва да ти накъртва вкусът е специфичен. Суджук е това което е като подкова, хубавия трябва да е сух, може и да има може и да няма пати а, червото трябва да е естествено, по това правиш първото отсяване. Структурата му също трябва да е едра но не колкото на луканка та, нито едно от двете не трябва да има структурата на салам, едното се кълца едро, другото се мели, докато салама реално се кълца но на много ситно. Ако суджук ти е смес свинско/телешко горе долу 10-15% трябва да е мазнина, ако е само телешки или конски мазнината трябва да е съвсем малко, това визуално като го срвжеш.
Абе най-сигурно на вкус.
За кебапци и кюфтаци сложен въпрос, ама защо си ги купуваш, читава кайма се намира на всякъде другото е подправки и си готов. Аз си купувам кайма като за бургери, малко е едра но става, някъде я къпувам готова, другаде искам да ми я мелят, в САЩ поне не съм уцелва кофти, навсякъде е сравнително прясна. В Мехико още не съм купувал, каня се да пека кебабци на роботчетата ама все не остава време, но визуално също ми изглежда добре, тяхната е и по-дребно смяна.


Съб Окт 12, 2019 4:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Луканка
Аз си купувам най-сухата / застоялата. Ако не другo - тегли по-леко и е по-узрялa. К'во има вътре знае само Господ и наистина избягвай българската готова продукция, купувай само подправки.
На най-горния рафт в хладилника съхне перфектно и изненадващо бързо, слагаш само разделители. Ама черва...?

Спомням си как шашнах продавачките в гръчко като поисках цялата дълга и дебела щафета луканков салам. Хареса ми заради видимите подправки и сухотата/узрялостта. Уж беше адски скъп, пък ми излезе малко повече от сурово месо със същия обем. И беше вкусен, ама накрая ни втръсна - няма пълно щастие :)

ПС: В момента нагъвам луканко-суджуци с червено винце. На външен вид хич ги няма, ама и другите бяха такива, избрах ги по цена. Обаче на подправки сa го докарали и винцето взе да писка "на резерва" :drinkers:

Ти пастърма не ядеш ли? Поне при нея съдържанието е предимно месо. Тук пущат няк'ви крайчета за без пари, купувам ги за кучето щото се мръщи на саламите, но откакто ги опитах взех да купувам двойна доза.

ПС2: Тъкмо се зазяпах в брошурата на Лидъла: Black Angus барбекю стек, голяма степен на мраморизация, добит от горната раменна част на телето, само за 33,30лв/кг :rolleyes:


Последна промяна bongo_x2 на Съб Окт 12, 2019 10:07 pm, променена общо 2 пъти



Съб Окт 12, 2019 8:21 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Луканка
"Братя Къртеви", за момента правят, все още истинска луканка, имат сайт, зареждат само малки магазинчета и съм им фен, но цените са нормални, сиреч - 25-30 лева за кило. Не знам дали изнасят извън БГ.

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Съб Окт 12, 2019 8:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Луканка
То май наистина по добре да кажеш какъв е избора, за да може се коментира той - иначе всеки ще си каже предпочитанията без да знае дали ги има при теб или не :)

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Окт 12, 2019 10:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Луканка
В складовете на Баркинг истинска е само луканката на собственика - тая дето я ядеш накрая.


Нед Окт 13, 2019 12:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: Луканка
Телешки суджук на Орехите. От няколко г. това ми е мезето , не съм уцелвал кофти партида.


Прикачени файлове:
Tel_sudj.jpg
Tel_sudj.jpg [ 235.48 KiB | Прегледано 3915 пъти ]

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...
Нед Окт 13, 2019 6:30 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Луканка
bongo_x2 написа:
ПС2: Тъкмо се зазяпах в брошурата на Лидъла: Black Angus барбекю стек, голяма степен на мраморизация, добит от горната раменна част на телето, само за 33,30лв/кг :rolleyes:

Съвсем нормална (да не кажа ниска) цена за месо от Aberdeen angus. Чистокръвните животни от тази порода не са само черни. Има и кафяви.

Аз си правя суджук от говеждо и свинско и купувам от конско. Конските са дори по-добри. Но най-хубавия суджук, който съм ял е от дърто магаре.


Прикачени файлове:
Aberdeen-Angus.jpg
Aberdeen-Angus.jpg [ 869.74 KiB | Прегледано 3904 пъти ]
Нед Окт 13, 2019 8:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение Re: Луканка
Аз като чуя "дърто магаре", все си представям нещо като мен и теб. Не че няма и по-дърти ...

А по въпроса за луканките ти - ша взема да ти дойда на гости някой път. От мен виното.


Нед Окт 13, 2019 8:44 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Луканка
bateAz написа:
А по въпроса за луканките ти - ша взема да ти дойда на гости някой път. От мен виното.

Добре, но изчакай да станат, че миналогодишните свършиха. :cry: Междувременно приготви повечко вино, че на част от луканките слагам люти подправки, та виното влиза като в къртичина. :lol:


Нед Окт 13, 2019 8:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Луканка
Като за референция, ето това го намерих за доста добър вкус въпреки че му липсва малко пикантност


Прикачени файлове:
IMG_20191013_122135.jpg
IMG_20191013_122135.jpg [ 1.09 MiB | Прегледано 3863 пъти ]

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'
Нед Окт 13, 2019 1:26 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: valioman и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни