Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Работа в Airbus 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Работа в Airbus
аз не разбрах за каква работа си кандидатствал ... за тази заплата

_________________
main[-1u]={1};


Сря Сеп 18, 2019 5:40 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Работа в Airbus
Пише го в началото

https://zalvus.com/de-en/job-9576/hardw ... lectronics


Сря Сеп 18, 2019 7:02 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Работа в Airbus
HCL написа:
То ако имаше рай на земята, около него щяха да са изградени много високи стени...

Димитър не е като да нямаш право, ама и щатите не е розово с това работно време и платена отпуска.


Наистина рай на земята няма, но има също едно нещо, дето много малко хора успяват да го разберат - има 1000 Америки и съответно това "не е розово с това работно време и платена отпуска" абсолютно нищо не значи, защото тук няма централизирана система и закони за тия неща, а е както всеки си го направи. Примерно аз имам момента 3 седмици (догодина ще станат 4) платен отпуск и още 2 седмици неплатен, които мога да си ги взема заедно на веднъж когато пожелая. Не разбирам защо биха ми потрябвали повече от 5 (6) седмици отпуск точно когато съм най-продуктивен и какво точно ще правя с тях. Имам познати с по даже 6-7 седмици платен отпуск и даже такива с ънлимитед на хартия. Също така аз има ънлимитед болнични дни- естествено колко са ънлимититед не съм успял да разбера до сега, защото колко пъти ми се е налагало да ги ползвам не съм имал проблеми. Здравната ми застраховка е перфектна и съм сигурен, че ако не е по-добра от европейските сигурно е поне добра колкото тях. Отделно нямам направления за специалисти и мога да отида когато си искам и при когото си искам. Данъците са сравнително ниски, компаниите също предлагат такива допълнителни бенефити и пенсионни сметки - винаги много се кефя като се пенсионира някой дългогодишен работник от поточната линия тук при нас и фирмата го изпраща у тях с пенсионна сметка за милион-милион и половина долара и хората чак немогат да повярват на очите си. Така че ситуацията може да стане много "по-социална" от социалните европейски системи. Разбира се има и ад както и хиляди нива между ада и рая. Затова когато стане въпрос за Америка едно най-глупавите неща, които могат да се направят е да се обобщава и специално за мен това е истинския чар на САЩ. Разбира се последно време много искат да направят нещата като в Европа, ама се надявам да не стане поне в следващите 20 години. После вече ако искат могат да построят най-големия социализъм - въобще няма да ми пука, ама до тогава съм върло против :D .


Сря Сеп 18, 2019 9:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Работа в Airbus
Митьо, не знам за америка но за европа данъчната система изравнява сигурно над 90% от хората да имат един "охолен" доход между 2 и 3к евро, а останалите които не влизат в тази схема са или достатъчно богати за да се измъкнат легално от нея или бездомници. Може би и това точно е разликата с америка коят те кефи - че там няма такава държавна уравновиловка.

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Сеп 18, 2019 9:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работа в Airbus
И кво правим с 2-3 к на месец ... и тук по-скоро думата не е изравнява, по-точната е ограничава, защото точно е точно това, няма лошо, и 200к на година ще стане заплатата, и 85% данъка ...


Сря Сеп 18, 2019 9:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Работа в Airbus
palavrov написа:
Може би и това точно е разликата с америка коят те кефи - че там няма такава държавна уравновиловка.

Да точно това е - няма сошъл нет под който да не можеш да паднеш, но и дъ скай ис дъ лимит само да ти се иска :D .
Иначе според мен дето вика и Тони - изравняването е към всички да са еднакво бедни :D . разбира се - има много хора, които това ги кефи и за тях Европа е супер, в което няма абсолютно нищо лошо. Аз не се опитвам да кажа къде е генерално по-добре - аз казвам къде мнисля, че е за мен по-добре.


Сря Сеп 18, 2019 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работа в Airbus
Вива мехико, вечна пролет, такоси по 50 цента, йофтинка бира ... работата е маняна изобщо рай айде, че не остана :)


Сря Сеп 18, 2019 10:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Работа в Airbus
Тони, вече 15 години някак си не може да ми се превърти съзнанието и да взема да си купя един билет за Мексико и да видя как е хавата там - някак си хич им нямам доверие за нищо :D . Къде ли другаде не съм ходил, ама баш в Мексико хич не ми се иска, особено ако се окаже че е по-зле от Хонг Конг и Китай 8) .


Чет Сеп 19, 2019 12:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работа в Airbus
Ами зле зависи от каква гледна точка. Хон Конг не знам там имам малко впечатления, общо взето мръсотийка, друго не видях. Китай.... за мен не е зле, ако визираш китайците това друга работа. Иначе Мексико е много шарено, също като САЩ, доста си приличат, и тук не е едно Мексико, имаш каунтита които най-малкото не са по-зле от американските или европейските лъскави квартали, имаш и такива които са доста мизерни. Имаш хора на по 200$ имаш и на по 20к, има поне 3 средни класи. Повечето за позиция производствен директор търсеха между 6 и 8к което е съизмерими с Вегас, и им ги дават, ама освен това искат контракт директен не през аутсорсимг, а това автоматично означава да им разпределя 10% от печалбата, естествено има трикове, на топ мениджмънта не му се полага та... но много е шарено. Градовете са микс между европейски, разбирай испански и американски стил, но зависи и къде си. На север казват много прилича на САЩ, не съм обикалял много за да потвърдя. На юг където съм аз си е по-скоро подобие на Испания, естествено с местните си особености. Абе шарено е, аз се бъзикам, не е лошо но има специфика. Дразни манталитета да се отлага, и това е на всякакво ниво. Дразнят и някои други особености, работното време е по желателно, изключая американските вериги, всеки друг отваря когато му дойде. Липсва или все още не мога да хвана закономерност в много неща, кога работи уличния такоси, кога работи италянския ресторант, защо баш когато има най-много хора навън половината заведения не работят, и все такива ежедневни нещица. Понеже почти не излизам никъде, много се нервя когато реша да хапна нещо различно от такоси и няма къде, или има но не е това което съм искал.
Мексиканци, би трябвало и при вас да има доста, в инди вече са на стада, явно са се адаптирали към снега и зимата.


Чет Сеп 19, 2019 2:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Работа в Airbus
Така е Димитре, Америките са много, не само по щати, градове, квартали, а и по фирми. Като всяка си има собствена култура и особености. Наистина е безмислено да се опитва да обобщава човек. Може би аз попадам на такива, дето не са за разправяне или просто сам се бутам между шамарите и после се оплаквам.


Чет Сеп 19, 2019 7:02 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Работа в Airbus
HCL написа:
velio ако ти е интересно за работата, можеш да погледнеш и поделението им до Мюнхен. Наемат хардуерни експерти в момент и времето е по-меко.

И в Мюнхен времето е особено по нашите разбирания, с техните ледени фронтове.
Първоначално се чудех защо местните ходят наметнати с пуловерче дори при относително топло време, но се ориентирах... :lol:


Чет Сеп 19, 2019 10:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Работа в Airbus
Питай го Димитър как е зимата в Чикаго. На всичко се свиква ;)


Чет Сеп 19, 2019 8:58 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Работа в Airbus
Прекрасна е - даже нямам зимно яке :D .


Чет Сеп 19, 2019 10:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Работа в Airbus
Dimitar написа:
Прекрасна е - даже нямам зимно яке :D .

Ползваш дебел кожух и ушанка? :D


Чет Сеп 19, 2019 10:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работа в Airbus
Ами ако не е чистенето на сняг от драйвуея няма за какво да ти е яке дори и в Чикаго, виж ако си някъде из аляска е друго нещо, въпреки че и там в по-големите градове едва ли е нужно. Като цяло в САЩ времето прекарнао на открито освен ако не е точно с тази цел е минимално. Да слезеш от колата и да влезеш в магазина дори и при -40 може да стане без яке, говоря от опит. Сега ние сме в Инди, не е много по-топло но не стават поледици като там, т.е. студено си е, има си сняг, рядко се облича нещо повече от някой суитчър или елече. Малкото ходи по блузка и не мога да го накарам да взема яке, сутрин му го даваме, то го оставя в колата и там си и остава, не го взема в училище. Изобщо нещата са доста по различни, особенно за типичният американец, ама и аз като нетипичен в тоя аспект не съм по-различен, къде да го обличам това яке ? То затова сигурно в БГ ме гледат като извънземен като ходя зимата до фантастико по къс ръкав, ама релано пресичам витошка от единия тротоар до другия, за 50 м и яке ли да слагам, ако не мразя д ас ами мокри краката и по домашни чехли мога да отида, то в САЩ точно така си ходя до близката плаца.


Чет Сеп 19, 2019 11:10 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nik и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни