Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Работа в Airbus 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Работа в Airbus
Като ви чета и много се радвам, че не съм в Европа :D


Сря Сеп 18, 2019 1:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение Re: Работа в Airbus
Никъв смисъл няма да се ходи в западна европа. Тука си ми е добре. Чудя се западноевропейците кво точно си мислят, когато ги плащат тия данъци?


Сря Сеп 18, 2019 1:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Работа в Airbus
Направо да ви завиди човек :) И аз не ги разбирах, едно време - горките европейци.
Да вземем да се гръмнем със патрони за глиган, както се пееше в една песен.

Всеки си е намерил мястото и позицията, щом живота си тече нормално - няма проблеми.
Както казва Дедо - основния проблем е хладилника да е пълен (вероятно и резервоара), как точно - всеки намира начина.
И всеки решава как, къде и кога - това е право и свобода. Както и всеки решава дали в един момент да направи промяна или не.

Пък и на прекрасните места няма място за всички :D , така че се жертваме.


Сря Сеп 18, 2019 1:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3231
Мнение Re: Работа в Airbus
Ами така си е. Всеки сам си преценя.
Пуснах темата, защото ми беше интересно дали някой друг е кандидатствал (аз се отказах де), или пък някой може и да я види и да реши че това е работата на живота му.
Не твърдя че тука е универсално по-добре или по-зле. Беше ми любопитно там как е и как се справят хората. В крайна сметка не може всичко да опиташ от първо лице.


Сря Сеп 18, 2019 2:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Работа в Airbus
Човек докато не поживее няколко години няма как да реши дали му харесва или не - колкото и да го разказва някой просто не е същото. Има си плюсовете, има си и недостатъците. Парите компенсират някои неща, други неща пък компенсират парите и т.н. Високите данъци вървят с някои социални придобивки, които пък от своя страна привличат всичката паплач от източна европа, близкия изток, африка, латинска америка и т.н. на безплатна лапаница - обаче ако си мисли някой, че тука са будали, смотаняци, идиоти, балъци, педали, гейове и прочее епитети широко налагани от руската пропаганда е в голяма грешка - хората много добре си правят сметката и се възползват от всяко предимство което могат. Животът не е много труден но не е и много лесен - никой с нищо не ти е длъжен и ако не си правиш сметката много бързо си отиваш на мястото. За разлика от страните с неограничени възможности тук нещата са много по предвидими - можеш да си живееш кротко и що годе прилично с едната заплата при все данъци. А то това е нещото което болшинството хора търсят и се задоволяват като го имат. Още нещо показателно е, че има свободни незаети работни мета - т.е. работа има, има предприемачи, достъп до капитали, стабилност, работеща съдебна система, полиция и т.н.

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Сеп 18, 2019 2:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Работа в Airbus
Да всякакви елементарини обобщения... преди се съмнявах и в здравната им система, но един познат го закъса много сериозно с бъбреците - ами спасиха го, трансплантира го и това без някакви сериозни драми, нито без семейстовото да е заложило всичко каквото има за да го спаси. Така че... всичко е относително.


Сря Сеп 18, 2019 2:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Работа в Airbus
То ако имаше рай на земята, около него щяха да са изградени много високи стени...

Димитър не е като да нямаш право, ама и щатите не е розово с това работно време и платена отпуска.

Иначе данъци и осигуровки идват към 40% в Германия както и да го върти човек. Освен ако не взимаш 150к нагоре и не си женен, но тези хора няма какво да ги мисли човек.

Като цяло един умен човек навсякъде може да си го направи да му е добре, просто защото за това не се иска много. И като му е добре, някак си спира да гледа къде би могло да му е по-добре и почва да се наслаждава на живота.


Сря Сеп 18, 2019 3:20 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Работа в Airbus
velio ако ти е интересно за работата, можеш да погледнеш и поделението им до Мюнхен. Наемат хардуерни експерти в момент и времето е по-меко.


Сря Сеп 18, 2019 3:36 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение Re: Работа в Airbus
Grubi написа:
Да всякакви елементарини обобщения... преди се съмнявах и в здравната им система, но един познат го закъса много сериозно с бъбреците - ами спасиха го, трансплантира го и това без някакви сериозни драми, нито без семейстовото да е заложило всичко каквото има за да го спаси. Така че... всичко е относително.


Не знам, много близък приятел, живеещ във Виена от 20+ години си лекува дисковата херния тука. Платено. Разказа ми и защо. Понастръхнаха ми косите. За зъбите е ясно.
Като цяло, комунизма има само един край - всеобща мизерия.


Сря Сеп 18, 2019 3:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Работа в Airbus
Я сподели отностно дисковате херния. То че в западна европа се стига много трудно до специалист е всеизвестен факт (Източна Германия бъдейки абсолютно изключение). Но си мисля, че имаш нещо друго в предвид.


Сря Сеп 18, 2019 3:55 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Работа в Airbus
Е кво му е на работното време в САЩ, и на отпуската, защо ти е повече, то някои дават и повече де, там е каквото договори, ако можеш да се продадеш и 2 месеца отпуска може да си до говориш.


Сря Сеп 18, 2019 4:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Работа в Airbus
Scuba diving, free diving, kite surfing, rock climbing, MTB, snowboarding, tennis, body building... това са само спортовете. После като почнеш с техническите хобита и стигнеш до танците и мадамите... не знам, на мен два месеца честно казано не ми стигат, ама никак даже. После човек остарява и се почва с деца, родители и т.н. то за един айляк не остава време! Два месеца са твърдия минимум мен ако питаш, за един смислен и здравословен живот трябват поне 6 :D


Сря Сеп 18, 2019 4:44 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Работа в Airbus
.... не ти е лесно!


Сря Сеп 18, 2019 4:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Работа в Airbus
И аз това казвам, ама толкоз години все не случих на началник да прояви разбиране :D :oops:


Сря Сеп 18, 2019 5:00 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Работа в Airbus
Едно от предимствата да си консултант/фриилансер а не на заплата е "гъвкавото" работно време т.е. като ти се почива не ти трябва да си искаш отпуска а между два проекта сам си даваш колкото време за почивка ти е кеф.

Минусът е, че ако не успяваш да намериш следващ проект може и да изпаднеш в принудителен неплатен "отпуск".

Общо взето в момента търсенето в бранша за работници е повече от предлагането, така че спокойно се прави 6-12 месеца работа после 2-3 почивка и т.н.

За който има мерак може и вариант с голям напън за 4-5 години и после година две докато изхарчи парите ... :D

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Сеп 18, 2019 5:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни