Отговори на тема  [ 174 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Windows след 01.01.2020 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
За мен, най-читавата версия от Win95 до Win10 е 7-цата. Бях чул от някой, че били използвали Fedora. Първо прилича на операционна система за компютър, след 7-цата всички са направени за таблети/телефони, като трябва да направиш сумати настройки и да инсталираш приложения, да заприлича графичната среда. От гледна точка на бъгове, сини екрани и всякакви забивания, почти не съм имал ядове със 7-цата. Всъщност с нея почти забравих какво е син екран. От гледна точка на ресурси, свобода на потребителя да избира кога и какво и как, 7-цата дава най-много възможности и не се налага толкова, нещо, което в 10 липсва, т.е MS казват, че има сървиси, които задължително трябва да се ползват, които на теб не само, че не ти трябват, ами и са безсмислени за теб и важни за тях. Още с появата на 10 се прочуха MS с точене да данни от компютъра ти и изпращане към сървърите на MS. От гледна точка на памет, мисля, че 7-цата заема най-малко дисково пространство. Иначе без спор 10-ката е може би по-бързата ОС.
Windows Vista беше просто прототип на Windows, който прототип изобщо не можа да се наложи като ОС, по-скоро беше за ентусиасти потребители, които искаха да видят нов облик на бозата.
Windows 8 беше прекалено насочена за таблети/телефони и беше меко казано дразнеща като графична среда. С появата на Win 10, Windows отново придоби някакъв г/д познат и една идея по-приятен облик.
От както се сдобих с хардуер, който да може без проблем да търкаля 7-цата, не съм си и помислял за друга версия. Единственият недостатък са драйверите. При някои хардуерни компоненти, 10-ката си има вградени драйвери, докато при 7-цата трябва да правиш калибристики от рода на - От биоса спирам USB 3.0, инсталирам ОС, инсталирам драйверите и тогава пускам USB 3.0.
От друга страна, Windows го ползвам предимно за развлечение. Всичко по-сериозно го правя на Ментата.
Направо като си купувам нов компютър/лаптоп най-дразнещото нещо е да видя, че има инсталиран Windows 10.


Съб Окт 05, 2019 3:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Всичко е въпрос на нужди. Онзи ден говорим с една девойка която ще помага за разни документи. Говорим, говорим, тук нещо не работят формули, и датата странна. Какъв офис са ти сложили - либре, аааа я свали те това /тиймвюър/ да ти сложа истински. След малко.. ами не става, е как не става, ами сигурно заради Линукса... и така приключи всичко, директно и поръчах нов лаптоп с боза 10, щото друга нема, сега ще и сложа и офис бозав и всичко ще си дойде на мястото, пък то нашите ит-а да го правят каквото искат.
Линукс може да е много хубав за определени дейности, но за много от сериозните задачи просто не става. Ако пишеш код сигурно под Линукс си си добре, ама за колко други сериозни приложения го използваш? Не говоря за рутер, файрлуол, и др. щото това не е работа, той си го прави сам.
Иначе за мен ХР си беше добре и 7-цата става, 10 ме нерви ама нямам избор.


Съб Окт 05, 2019 4:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Единственият кусур на Либрето е, че не е 100% съвместим с М$, вЕрвай ми! Още на времето го ползвах под бозъ, а ся под линукс е ехей...


Съб Окт 05, 2019 9:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Ами то това е достатъчен кур, и аз и счетоводителите ми тук, и одиторите и консултантите, всички изпозлват MS, за къв кър ми е нещо дето не е пълно съвместимо. Ти остави съвместимост с либре,то със себе си не е съвсем съвместимо :) Днес колко псуване псувах, импортнах данни от ерп-то като xls, ама минаха през notepad++ щото ми трябваше селект по колони, и не знма от това ли, от формата на erp-то ли еба си майката, vlookup не намира нищо, и аз със целия си акул вместо да го мина през нотепада или нещо друго подобно си играх да пренаписвам всяко поле, добре че са само 100-на. Инвенторите ми е около 600 реда, а фактурите само за миналата година са над 5000 реда, знаеш ли кога ще си сложа нещо друго.
Днес купих и на новия инвентори мениджър рс с боза,сетнах му я на човешки енкодин и език /не мексикански испански :D/ и тъкмо му инсталирам и офис, и 1000$ да струва пак ще го инсталирам на всякъде,няма сила която да ме спре, моето време струва много повече.


Нед Окт 06, 2019 4:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
bongo_x2 разглежда компютъра като домашна машина или такава на отдалечен и несвързан със света остров. При такива условия де що е Linux и Libre Office би трябвало да свърши работа. Обаче когато нещата станат корпоративни, работните станции станат десетки и стотици, потребителите варират от гуру до вчера паднал от клона, централно трябва да се менажират офиси в други населени места, държави и континенти, тогава филмът става друг и започва да се вижда тази "бозЪ", дето само я повтаря из форума, всъщност колко мощен и удобен инструмент е. UNIX и Linux в своите специфични приложения са не по-малко мощни инструменти, но тяхното местообитание е на места, където в поддръжката има печени админи, гуру-та и малко до николко вчера паднали от клона потребители. Това са суперкомпютърни центрове, хостинг компании, финансови институции, мобилни оператори, Интернет доставчици и прочие необикновени локации.
системен администратор в банка написа:
> Докато разсъждаваш на "гаражно" ниво теорията ти е вярна, обаче:...

Аз лично съм поддържал сам самичък 200 компютъра, из цяла България... и успях да го правя в продължение на няколко години благодарение на IBM, Windows NT 4 и PC Anywhere... а нашата банчица беше мнооооого мъничка... Една голяма корпорация няма да се замисли за тия 400 долара на компютър, защото необслужения и невърнал се клиент (примерно) не струва толкова. Не струват толкова и нервите на администратора... разбий ги тези 400 (хипотетични, защото се разбрахме, че смятате компютри без софтуера) долара на 36 месеца и ще видиш, че всъщност 11 долара на месец не са кой знае каква сума, за да се подсигуриш с евентуално по-малко проблеми... Пак казвам, не мисли за 10, а за 1000 компютъра... нещата ескалират "леко" при това положение и е малко заглавенко ако всичко не е по мед и масло. :D
Както писах нейде из форумите/темите:
Private написа:
Спираш да наричаш Windows "боза" в момента, когато заплатата ти започне да зависи от неговата работоспособност.
Моята зависи. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Нед Окт 06, 2019 4:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Бозата си е боза, ако ще,и животът ти да зависи от това. Умре ли бозата при мен всичко спира, айде от както ми свиха лаптопа съм пуснал всичко да се качва на гугъла, там мога да отворя и видя през тела, ама не мога да пусна солидна, не бих и рискувал да редактирам нещо друго освен производственият график и др.с подобна сложност.
Зависимостта от него не го прави по-малко боза, псувам си го редовно.


Нед Окт 06, 2019 6:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Боза си е. Ама аз дете си обичам боза ;)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Окт 06, 2019 2:29 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Private написа:
...

Мерси за комплимента!!! Сефте ме сравняват с гуру :)
Не ви разбирам проблемите, но имам най-различни версии на Linux Mint и вервайте: ник'в проблем, дори взех да забравям к'вой туй Винбоз.
Както казах: единствено лаптопа на жената търкаля Бозъ7 щото е на държавна работа :(

ПС: За спорта и от любопитство правя всички обновления на Ментата. А там правилото е: ако работи - не го барай!
Отделно, че обновяванията са много добре систематизирани, ама аз карам наред.

ПС2: И най-важното: всички говорят "за линукс няк'в си", а аз говоря единствено и само за Linux Mint и то най-вече под Xfce десктоп. От Ubuntu направо се уплаших, а Linux Lite така и не можа да ме грабне.

ПС3: Другото е Puppy Linux, но това е за по-така кеф.


Пон Окт 07, 2019 7:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Windows Is No Longer ‘The Most Important Layer’ at Microsoft

https://www.theregister.co.uk/2019/10/0 ... important/


Вто Окт 08, 2019 10:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
bongo_x2 написа:
Private написа:
...

Мерси за комплимента!!! Сефте ме сравняват с гуру :)
Не ви разбирам проблемите, но имам най-различни версии на Linux Mint и вервайте: ник'в проблем, дори взех да забравям к'вой туй Винбоз.
Както казах: единствено лаптопа на жената търкаля Бозъ7 щото е на държавна работа :(

ПС: За спорта и от любопитство правя всички обновления на Ментата. А там правилото е: ако работи - не го барай!
Отделно, че обновяванията са много добре систематизирани, ама аз карам наред.

ПС2: И най-важното: всички говорят "за линукс няк'в си", а аз говоря единствено и само за Linux Mint и то най-вече под Xfce десктоп. От Ubuntu направо се уплаших, а Linux Lite така и не можа да ме грабне.

ПС3: Другото е Puppy Linux, но това е за по-така кеф.


Бонго - то Private ти го написа ама ти въоще не четеш или пък не захапваш за какво става дума.
Ето ти един пример- да ни осветлиш как ще стане тая работа с Линух - в една от фирмите дето съм работил имахме 3 основни развоини офиса - немско , френско ,американско... и от там имаше поне 10 места по света дето се произвеждаха разните му продукти.
В развоя по груба сметка са 2500 човека , по фабриките има SAP и още поне основни 20 програми,в девелопмента поне 10 големи тула сато Катии,Ментор, Оптична симулация да не говоря в Сотуерните отдели детотам туловете чет нямат ....

Каква е рецептата с линукса тука?


Чет Окт 10, 2019 8:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4195
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
VIM?

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Окт 10, 2019 10:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Ми то търсенето определя предлагането. Ако някоя голяма фирма заяви "Минавам под Линукс!" дали няма да се намери начин?
До колкото знам в Англия официален е Опън Офиса и никой не риве.
А в БГ учителите крадат Микрософта, щото всичко вече е на компютър, но никой пари не дава. А се иска 100% съвместимост.


Пет Окт 11, 2019 9:17 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
ToHu написа:
Всичко е въпрос на нужди. Онзи ден говорим с една девойка която ще помага за разни документи. Говорим, говорим, тук нещо не работят формули, и датата странна. Какъв офис са ти сложили - либре, аааа я свали те това /тиймвюър/ да ти сложа истински. След малко.. ами не става, е как не става, ами сигурно заради Линукса... и така приключи всичко, директно и поръчах нов лаптоп с боза 10, щото друга нема, сега ще и сложа и офис бозав и всичко ще си дойде на мястото, пък то нашите ит-а да го правят каквото искат.
Линукс може да е много хубав за определени дейности, но за много от сериозните задачи просто не става. Ако пишеш код сигурно под Линукс си си добре, ама за колко други сериозни приложения го използваш? Не говоря за рутер, файрлуол, и др. щото това не е работа, той си го прави сам.
Иначе за мен ХР си беше добре и 7-цата става, 10 ме нерви ама нямам избор.


Определено либрето има доста да се учи от батко си MS. Но примерно програмиране, платки/схеми, сървъри/сървърни приложения, Linux е по-добър. Най-голямото предимство на Linux, за мене е, че не идва с един милион сървиси, от които нямаш нужда и които излишно товарят компютъра. Всъщност Линуксът понапредна с CAD програмите през последните години. Имат вече различни CAD прорами.


Съб Окт 19, 2019 11:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
За сървъри, сториджи, рендер ферми, разпределени изчисления и др.подобни не говорим, става въпрос за юзери. Има три типа юзери според мен, едните са домашните потребители, там доколкото може да си свирне тубата, да отвори браузер и да прати мейл, всичко е ок. Има достатъчно софтуер за такива юзери с който да си резне снимката, снади видето и т.н. Другите юзери са офис юзери те, при тях е горе долу същото, обаче идва момента с файловите формати, за много от тях това не е проблем и Линукс е алтернатива. Третите това са професионалисти работещи с конкретни софтуери, ако изключим програмисти за които,Линукс може би е по-удачно решение, за всички останали не е така. Не е въпросът за някакъв кад, или Софт, а за един определен. Ако се работи със солид или с про инж се работи с тях не с какво да е. Като си счетоводител работиш със софтуер адптиран за твоята юрисдикция, а не с някакъв софтуер.
Нашите продукти работят под Линукс заради предимствата му, но продукта е софтуер и клиента вижда само един интерфейс. За да се направи обаче крайният продукт имаш инженери работещи под боз, художници работещи под боз, аниматори и 3д дизайнери работещи под боз, последните рендят под Линукс, композитори които пък са с мак ос /и опиати/ и единствено софтуерните девелопъти са под Линукс, qa и той си пише репорта под боз.
Защо солид и др.подобни не пускат Линукс версии не знам, предполагам че е заради малоумните фреймуорци, едно време бяха на Делфи сега е някаква друга простотия, върви билдвай мултиплатформено.


Съб Окт 19, 2019 4:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
kalata23 написа:
Най-голямото предимство на Linux, за мене е, че не идва с един милион сървиси, от които нямаш нужда и които излишно товарят компютъра.
В света на Linux много се тачи четенето на менюъли и FAQ-та. Който не иска да чете, а директно да цъка наготово, принципно бива ошамарен от комюнитито, вече минало по пътя на четенето. :D В Прозоречния свят нещата не са кой знае колко по-различни и ако ти се чете, вече няма да споменаваш "сървиси" и "проблем" в едно изречение:

> Windows Service Configurations | Black Viper

И тук както при Linux има dependencies и си трябва внимание при пипането, за да не се преебе системата, вместо да се оптимизира. :D

Друго силно предимство е, че Windows е един за всички, по целия свят. На домашния/училищния/университетския/служебния комп у нас или в чужбина средата ти е еднаква и когато си изградиш умения, си по-конвертируем в периода, когато трябва да си изкарваш прехраната. Чуждият език и компютърната грамотност (да се разбира Windows, Office, Internet) вече са стандарт за почти всяка длъжност от чистачка/шофьор нагоре.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Нед Окт 20, 2019 5:11 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 174 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни