Отговори на тема  [ 174 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Windows след 01.01.2020 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4715
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be ... 18785.html

_________________
main[-1u]={1};


Пон Сеп 23, 2019 8:03 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Това е по-интересно:
https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE ... 18377.html


Пон Сеп 23, 2019 11:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
И двете ми мрежови карти са Интел, нямам проблеми с тях нито с търсачката нито имам забавяне от "над 50%" на машината "щото е с Интел процесор". Син екран не съм виждал откакто съм сложил W10 на този компютър и т.н. и т.н. И май вече го казах но след последния годишен ъпдейт даже сякаш започна малко по-бързо да работи - може да е с 10-15% ама го усещам.


Вто Сеп 24, 2019 8:12 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Dimitar написа:
Ей за това става въпрос - пишеш неща, за които си чул някакви слухове, някъде си и ги представяш като факти. Аз мога да ти гарантирам, че никой не е осъдил Майкрософт за подобно нещо, особено пък "няколко човека" за "дребни суми". Като пишеш такива неща само показваш как си нямаш ни най-малко понятия как тия компании правят бизнес и какво означава да вземеш "ъф дъ шелф" продукт и да си го сложиш в някакви "мишън критикъл" или пък "лайф съпортинг" продукти и после да тръгнеш да съдиш доставчика на тоя софтуер, че нещо се било рестартирало в твоите "мишън критикъл" продукти. Дисклеймъра на Уиндоуса сигурно е 100 страници и можеш да си 100% сигурен, че M$ са се постарали никой да не не може да ги осъди за никакви суми и никъде по света, какво остава пък тук в щатите. С разпространяването на такива небивалици само ти олекват мненията, нищо повече.


Стига ве човек. Кога съм твърдял такива неща? Изказах предположение, което ти реши че е твърдение и реши да се заяждаш и да демонстрираш информираност по темата. Едва ли има друг който да е решил че твърдя това за "мишън критикъл" машините. Особено по начина по който съм го казал.
Освен това не си прав. Има хора които са се опитвали да съдят, а според това което се вижда, дори са успели да осъдят Майкрософт заради ъпдетите.
https://wccftech.com/microsoft-pays-10000-forced-windows-10/
https://wccftech.com/microsoft-pay-user-forced-windows-10-upgrade/
Сигурен съм че ти си направил дълбоко проучване преди да тежко да твърдиш обратното.

Ако тия компании, както твърдиш, са си вързали гащите отвсякъде и никой не може да ги бутне, нямаше да има постоянно class action дела. Apple са жив пример за това - постоянно ги съдят клиенти за какви ли не глупости (да видим на това твърдение какво ще кажеш).

Цитат:
Това даже не знам дали си заслужава да го коментирам - толкова си далеч от истината, че просто няма повече на къде. Нито те ругая, нито злорадствам, още по-малко пък да хейтвам. дето се вика - просто ти дадох приятелски съвет :D .

Остави това за съвета, не вярвам да си си повярвал чак толкова, че да раздаваш съвети.
Говорех за навика ти да изтърсваш по едно "ами аз нямам такива проблеми тука" във повечето теми. Нито е конструктивно, нито е полезно на някого. Освен може би на теб за да се почувстваш по-добре.


Вто Сеп 24, 2019 2:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
TheWizard написа:
https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/microsoft-%d0%be%d0%b1%d1%8f%d0%b2%d0%b8-%d1%87%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d1%8a%d0%bb%d0%b6%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d1%81%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d0%bf%d0%bb%d0%b0-318785.html


И все пак, до кога? Може би ще излязат с обявление по-късно?


Вто Сеп 24, 2019 2:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
зависи кого ще изберат, и най-вече - дали руснаците (пак) ще хакват въпросните машини


Вто Сеп 24, 2019 3:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4715
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
:) оправдания
https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be ... 18859.html

_________________
main[-1u]={1};


Вто Сеп 24, 2019 3:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Как да проверя кога е инсталирана ОС на даден компютър? Иде реч за вин7 ултимейт, платен (да не вярваш...) :)
Питам, щото взе да се бави, пък май 8-9 години навъртя, но не помня, пък позабравих вече що е преинсталация, къде, какво и защо пипам, спирам, настройвам...

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Вто Сеп 24, 2019 7:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1971
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
command prompt/systeminfo

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Сеп 24, 2019 7:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
velio написа:
Стига ве човек. Кога съм твърдял такива неща? Изказах предположение, което ти реши че е твърдение и реши да се заяждаш и да демонстрираш информираност по темата. Едва ли има друг който да е решил че твърдя това за "мишън критикъл" машините. Особено по начина по който съм го казал.
Освен това не си прав. Има хора които са се опитвали да съдят, а според това което се вижда, дори са успели да осъдят Майкрософт заради ъпдетите.
https://wccftech.com/microsoft-pays-10000-forced-windows-10/
https://wccftech.com/microsoft-pay-user-forced-windows-10-upgrade/
Сигурен съм че ти си направил дълбоко проучване преди да тежко да твърдиш обратното.


Вельо, това ли само успя да намериш след седмица търсене :D ?
Първо говорехме за рестартиране на мишън критикъл компютри, дето клиентите били осъдили Майкрософт, сега стана за "нежелан" ъпдейт до Уиндоус 10 при някаква жена с малък бизнес. Ако си беше направил труда да прочетеш линковете, които пусна, а не само заглавията щеше да разбереш, че Майкрософт не са осъдени, а евентуално са платили за извънсъдебно споразумение единствено, за да не платят разходите по съдебен процес, т.е. реално никой не е осъден и реално е нямало дело и реално никой не се е признал за виновен. Защо написах евентуално и го подчертах - защото тук в щатите има едно нещо, наречено "small claims court" и когато иска е до $10000 не се ходи на съд. Ищеца попълва една форма с обяснение защо съди другата страна, прилага доказателства, слага бележката с платената съдебна такса (тук в Илиной тя е $120) и я праща в съда. Съда се събира на определена дата (мисля че е веднъж в месеца, но в различните щати може да е различно) за такъв тип дела и без адвокати, без нищо решава въпросните дела. А сега се върни и прочети пак какво пише в статията - Майкрософт се били съгласили да платят, защото не им се занимавало със съдебни разходи. При смал клеймс пак казвам няма съдебни разходи, щото няма намесени адвокати. Т.е. цялата история малко намирисва на фантасмагории от жълтата преса. Отделно ако това в статията е истина, то създава прецидент а в съдебната система тук се използват прециденти много често и като добавим това, че е супер лесно за някой да съди някой друг и като се разчуе, че Майкрософт плаща по $10к за ъпгрейд към Уиндоус 10 можеш да си представиш какво ще последва.
Споменаваш клас акшън дела - такива дела обикновено се случват, когато дадена компания оплеска нещо, за което не е помислено в дисклеймърите или пък е свързано със сейфти - примерно при колите е много често срещано, щото там са много чувствителни на тема сейфти. Рестарта при ъпдейт на Уиндоуса е жизнена функция, за която е мислено много и със сигурност е в дисклеймърите, отделно е дадена опция на клиента да я забрани и даже въобще да не свързва конпютъра към интернет, за да не може да се ъпдейтва. Т.е. в много голяма степен е зависима тая функция от това как клиента е конфигурирал самия Уиндоус, нещо над което Майкрософт няма абсолютно никакъв контрол. Отделно - абсолютно съм убеден, че ако някой с мишън критикъл компютри тръгне да съди Майкрософт клейма няма да е за под $10к, а сигурно за милиони и тогава вече Майкрософт няма ей така да се съгласи на извънсъдебно споразумение, за да спести от адвокатските хонорари.
Също така не съм убеден, че Уиндоус 7 може да се ъпдейтне автоматично до 10 без да те пита и без ти да му разрешиш. По-напред в темата казах, че моя случай беше точно такъв и спомням много добре че Уиндоус 7 ме кандърдисваше поне месец да се ъпдейтна до 10 и го направи, чак когато аз се съгласих на това.
Втория линк не за това, че някой е осъдил Майкрософт, а за това че някаква агенция за защита на потребителите във Финландия е решила че трябва да глоби Майкрософт заради нещо си. Неща над които не само Майкрософт, но и никоя друга фирма няма контрол, щото специялно в Европа се знае че подобни агенции много често глобяват американски фирми ей така, щото просто там не харесват американски фирми. Спомням си как във Франция глобиха Амазон за нелоялна конкуренция, щото шипват книги безплатно и ги задължиха със закон, че такова нещо като безплатно шипване не може да има. И това защо - щото няколко малки бутикови книжарници във Франция се оказа че не могат да издържат на конкуренцията на Амазон и трябва да затворят кепенците, а че Амазон прави така че да е евтино на всички потребители няма никакво значение в случая.


Последна промяна Dimitar на Сря Сеп 25, 2019 2:01 am, променена общо 2 пъти



Сря Сеп 25, 2019 1:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
syscop написа:
command prompt/systeminfo

Това на моя комп за Original Installation Date дава датата, на която се е ъпдейтнал до последния мейджър рилийз (т.е. от преди 5 седмици и също казва че не се е рестартирал от 3 седмици), а не датата на която въпросния Уиндоус е инсталиран за първи път.


Сря Сеп 25, 2019 1:57 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
На мен ми дава 2015 за първа инсталация, знам ли? Купих компа от разпродажба, има лепнати стикери по кутията със серийни номера и т.н.

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Сря Сеп 25, 2019 5:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1971
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Dimitar написа:
syscop написа:
command prompt/systeminfo

Това на моя комп за Original Installation Date дава датата, на която се е ъпдейтнал до последния мейджър рилийз (т.е. от преди 5 седмици и също казва че не се е рестартирал от 3 седмици), а не датата на която въпросния Уиндоус е инсталиран за първи път.

Ако е win10 така трябва да бъде. Всеки голям update си е малка (пре)инсталация...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Сря Сеп 25, 2019 5:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
Dimitar написа:
Това на моя комп за Original Installation Date дава датата, на която се е ъпдейтнал до последния мейджър рилийз (т.е. от преди 5 седмици и също казва че не се е рестартирал от 3 седмици), а не датата на която въпросния Уиндоус е инсталиран за първи път.

На нормалните уиндоуси, не на бозите, дава дата на инсталация.


Сря Сеп 25, 2019 10:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1971
Мнение Re: Windows след 01.01.2020
За обновяванията бях писал преди - не е всяка втора сряда, всеки втори вторник, т.е. грешката е вярна :)

https://technews.bg/article-119744.html

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Съб Окт 05, 2019 2:12 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 174 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни