Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Казус плащане с дебитна карта 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Без заявка дават и повече, но първо ако имат наличност, но те наличност винаги имат поне ПИБ-а, и второ имат такса ако нямаш заявка.


Пон Сеп 09, 2019 9:55 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
lcr написа:
Това ще да е нещо отскоро. Аз не знам банкомат, който да пуща повече от 400 на транзакция. Демек 10К са си 25 транзакции. Демек ще брадясам докато ги направя. На гише сега не знам, как е но доскоро не даваха повече от 2К без заявка.


Има и по 800 лв банкомати :)


Вто Сеп 10, 2019 7:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1968
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Колко може да изтеглиш от банкомат зависи от условията на банката издала картата ти. Има някакви граници, в които може да избираш, т.е. може да ти вдигнат лимита да речем до 1000 лева за 24 часа.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Сеп 10, 2019 8:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Не зависи и от самият банкомат, има лимит на еднократна транзакция, и в БГ и навсякъде по света.


Вто Сеп 10, 2019 8:53 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
И на мен ми са се случвали повечето от изброените ситуации. Когато има две еднакви транзакции в рамките на 1-2 минути, обикновено банката сама блокира едната транзакция. За по-сигурно най-добре е да звъннеш веднага на твоята банка, да направиш справка, колко пъти и какви пари са ти взели и евентуално да отменят втората транзакция, ако първата е била успешна. Имай предвид, че това, че транзакцията е била успешна, не значи, че парите са излетели от твоята сметка, те се блокират за определен срок.
При случая с теглене от банкомат - транзакцията успешна, парите ги няма - случи ми се същата ситуация, в Лекси. Тегля от банкомат на ОББ (ако не ме лъже паметта), който се намира в магазина. Тръгва да брои парите и екранът, който показва "Моля изчакайте" замръзна. Чакам минута - 2, няма братче. нищо не става. Сетне по някое време изплю картата, даде някаква грешка, обаче автомата не пусна парите, а го чух как ги приготвя. Звъннах на банката обслужваща банкомата и те казаха, че в такъв случай до 1-2 часа след това, парите сами ще се върнат по сметката. Ако не се върнат, да звънна на моята банка и да оспоря транзакцията. И така след около 30 минути получих SMS за отменена транзакция. Парите ми се разблокираха.


Сря Сеп 11, 2019 10:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
По темата, случвало ми се е в билла да ми дублират транзакция заради свършила хартия на принтера. От банкомата отвън разпечатах последни 5 транзакции, дойде главната им касиерка, съгласи се и вика ще дам писмо за банката да анулират едното. Отказах, на нея пък бележката от банкомата не и е документ и вика ела утре, като излезе в извлечението ще ги платя. Така и направихме, даде ги в брой, и даже подпис не поиска.

Банкомат се е случвало да му свършат парите, на разписката намалява сумата все едно ги е платил, след половин час обаче сумата се беше поправила автоматично.

СМС не е доказателство за плащане. При мен пристига при ауторизация на картата, плащане след това може и да няма.

lcr написа:
Аз не знам банкомат, който да пуща повече от 400 на транзакция.
Дават и повече, може да го няма в менюто, обаче избираш "други суми" и дава повече от 400. Колко повече, зависи от лимита на банкомата и лимита на картата, което е по-малкото.


Сря Сеп 11, 2019 4:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Пробвал съм го това с другите суми, но се оказваше, че те трябва да са в интервала 0 - 400.


Сря Сеп 11, 2019 4:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Провери друг банкомат или друга банка. От експресбанк и булбанк съм сигурен, че става.
Отделно, зависи какъв лимит има картата. Ако тя е с 400, никой банкомат няма да даде повече.


Сря Сеп 11, 2019 4:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Да масово банкоматите отказват суми над 400, моята карта е с много големи лимити, но в БГ не мога да тегля повече от 400 поне където съм пробвал, разбира се като са ми отказвали 1-2 аз вече и не пробвам на други та може и да има такива които дават.


Сря Сеп 11, 2019 4:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
На ДСК някои банкомати проверено дават по 2000лв на теглене т.е. по съвет на касиерката в банката за да не плащам излишни такси изтеглих 2000+1000лв от банкомата на входа от българската сметка. Пробвах да тегля и от белгийската обаче там курса евро/лев никак не беше добре и се отказах ... 1.85 ако не бъркам.

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Сеп 11, 2019 9:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Да не ти кажа какъв е курса Лев-Песо ...


Чет Сеп 12, 2019 1:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
palavrov написа:
Пробвах да тегля и от белгийската обаче там курса евро/лев никак не беше добре и се отказах ... 1.85 ако не бъркам.
Нямаше ли опция да се откажеш от превалутирането в евро? Залъгват с разни алабализми на екрана за гаранция за фиксиран курс и хората се връзват.

Тая опция за гарантирания курс напоследък взе да излиза масово и по банкомати, и по пос терминали, и ако човек не внимава да я откаже, олеква с едни десетина процента. Винаги избирам плащане в местна валута и оставям моята банка да превалутира по нейния си курс, така определено излиза по-добре.


Чет Сеп 12, 2019 7:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9643
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
тони,
единствения надежден обменен курс за оценка е бира-местна валута.
ако за 50лв тука можеш да купиш ххх литра бира, там колко излиза?


Чет Сеп 12, 2019 8:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Дано има и друга бира освен короната, щото последната е рядка пикня.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Сеп 12, 2019 9:06 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9643
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
в горещите страни се пие предимно рядка бира. 'тежката' води до по-бързи щети.
за мен също короната е прекалено нафукана, ама върви на плажа, особено ако си с розова фланелка и яки татуси :P


Чет Сеп 12, 2019 9:21 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни