Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Казус плащане с дебитна карта 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2582
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Казус плащане с дебитна карта
Днес реших да платя лекарство в аптека със дебитна карта безконтактно.
Понеже информацията на картата е конфиденциална (цифрите) поисках служителката да ми подаде ПОС терминала. Платих безконтактно. След малко гледа гледа каза че не било станало, била паднала батерията и поска пак да платя. Този път ми извади бележка както си му е реда. Да обаче сега гледам в онлайн банкирането че са ме таксували 2 пъти през 2 мин. Сега аз не съм сигурен дали не съм отчетен първият път. В сметката ми го няма, но там по принцип пише винаги, че сумата е блокирана до еди кога си.
Как мога да докажа на място, че реално съм извършил плащането още първия път ?
Реално сега може да ми каже аптекарката, че пък съм купил 2 лекарства. Т.е. аз на момента трябва да направя рекламация, като заявя, че съм платил, но откъде да взема документ там на място ? Сумата е малка, но въпросът е принципен.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Сеп 09, 2019 1:17 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 3:17 am
Мнения: 33
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Здравей, от опит мога да споделя ,че ако наистина първата транзакция е била неодобрена(неуспешна),въпрос на време е сумата да се върне при теб.Когато ми се случи, си поисках бележката от неуспешното плащане за всеки случай.При мен чакането беше по- нервно понеже ми взеха 2х500лв в един хотел.


Пон Сеп 09, 2019 5:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Пусни си SMS известяване на момента и след секунди ще разбираш платил ли си или не. Не знам дали всички банки го имат - на жена ми на картата веднага и пуска SMS - буквално секунди след като плати. На мойта - не съм питал дали могат да пускат.


Пон Сеп 09, 2019 9:06 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
от картата на жена ти трябва да пращат SMS-и на теб :D


Пон Сеп 09, 2019 9:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
@slav4o.com отиваш в банката и им обянсяваш какво се е случило. От там би трябвало да се свържат с аптеката и да оправят нещата. Не разчитай да се самооправят.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пон Сеп 09, 2019 2:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2582
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Ами ходих в аптеката с разпечатка. Добре, че бяха много служетелки. Дъра-бъра дъра бъра умуваха и направо ми върнаха парите. Обаче вика аптекарката - машинката не издала никаква бележка. Но от счетоводството и потвърдиха плащането :)
И друг път в магазин съм щракал два пъти но не е имало двойно плащане...
Имам чувството че още не е много разпространено и такова плащане и служителите и клиентите не са добре запознати с процедурите. :roll:

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Сеп 09, 2019 3:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Редовно имам проблеми при плащане с карта в Лидъл на "Опълченска" до руски паметник. Най-често обратното съобщение лъжовно гласи "недостатъчна наличност". Дори си смених картата, заради предполагаем (от издателя и) технически проблем с нея. Вече не пазарувам там, без да си нося и пари в брой.


Пон Сеп 09, 2019 3:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Cekins написа:
Пусни си SMS известяване на момента и след секунди ще разбираш платил ли си или не. Не знам дали всички банки го имат - на жена ми на картата веднага и пуска SMS - буквално секунди след като плати. На мойта - не съм питал дали могат да пускат.

Това не е сигурен начин. Точно днес, попаднах на банкомат на който са му свършили парите.
При теглене не предупреди че няма пари. Операцията изгърмя по някакъв таймаут докато се пънеше да ми наброи банкнотите и ми върна картата. Веднага извадих разпечатка за наличност - нямаше изтеглени пари. Но получих SMS, за изтеглена сума. Банкомата и картата са на ДСК, възможно е да е частен случай. Но поне веднъж SMS и действително изтеглени пари се разминаха - SMS пада в графата ненадежден източник. Аз поне не бих го ползвал като аргумент пред банка или търговец за възстановяване на пари.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Пон Сеп 09, 2019 4:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Мен ми се е случвало да свърши хартията на POS-а и той да забие, транзакцията я виждах че е станала, дори имахме лек спор, така ли иначе направиха втора, като първата уж я канселираха, не съм проверявал дали се е върнала, но предполагам се е все пак е костко. Иначе тук някои банкомати точно така излизат по таймоут, даваш им пин, уж всичко наред, седи и мисли то бая мисли, и по едно време върне картата и пари йок. Проверявах на няколко пъти, изобщо няма регистрирана транзакция, в смисъл не валидна а дори и опит няма, но това е мехико, тук всичко е възможно. Една конкретна банка веднъж ми приема картата на ПОС веднъж не, без никаква закономерност и ми се случва да напазарувам и да не мога да платя.


Пон Сеп 09, 2019 5:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2582
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Ами аз понякога купувам работи за по 2-3лв. няма смисъл да давам 15ст. на СМС . За ДСК става дума. Май няма смисъл за такива суми да се ползва карта... А и аз не съм убеден, че СМС-а може да служи като документ пред търговеца...
Преди 2-3 седмици пък внасях пари през техен банкомат. И ми "арестува" (задържа за проверка) една банкнота от 20лв. После писах жалба и ми я възстановиха чак на 15тия ден след това... Банкомата отказа да ми върне на момента банкнотата. Съгласен съм - има логика - може някой да прави опит да пробута фалшиви. Но 2 седмици - специалист от НАСА ли викат да провери тази банкнота ?

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Сеп 09, 2019 5:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Бях си дал картата (ДСК) да ми изтеглят 200лв. За всеки случай следях по нетя к'во става, не че хората не ми се обадиха по телефона. Онлайн ми се отрази точно и на момента, но около ден ми разправяше за блокирани 200 лева. Да не е отпуснато време за оплакване на Арменския поп?


Пон Сеп 09, 2019 7:44 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Малко извън проблема е но да споделя една хватка която не знаех, и една служителка на банката ми каза.
Трябваше да тегля по голяма сума от дебитната карта (ДСК) , над дневния лимит ( 1000лв).
Обаждаш се в КОЛ центъра и искаш да ти завишат временно дневния лимит.
Питат те някой друг въпрос за да са сигурни че си собственика на картата и ти го завишават временно ( за 2-3 часа ) на колкото искаш. Аз исках да е до 10000 лв..
После от банкомат си теглиш сумата.
Така се спестява комисионната ако теглиш парите от гише в банката.


Пон Сеп 09, 2019 8:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Това ако банкомата не взема комисионна, такива почти не останаха.


Пон Сеп 09, 2019 9:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Така, то ... затова си пращам в ДСК сметката парите раздробени по 100 евро траншове, че да не ми слагат комисионна, че захранвам сметката си ...

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Сеп 09, 2019 9:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Казус плащане с дебитна карта
Това ще да е нещо отскоро. Аз не знам банкомат, който да пуща повече от 400 на транзакция. Демек 10К са си 25 транзакции. Демек ще брадясам докато ги направя. На гише сега не знам, как е но доскоро не даваха повече от 2К без заявка.


Пон Сеп 09, 2019 9:41 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни