Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Въпрос за заплати... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Въпрос за заплати...
Горе-долу колко взимат добрите уебаджии в София?

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Авг 28, 2019 3:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Въпрос за заплати...
По мои наблюдения около 6к когато се работи за западни фирми, става въпрос за Java/SQL. Ако питаш за графичните дизайнери там е 1-2к надолу, но пък там разликата между добър и много добър е по-голяма.


Сря Авг 28, 2019 4:04 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за заплати...
Това е въпрос който не знам има ли точен отговор, не е въпрос дори на голяма малка фирма, според мен варират в диапазона 3-6. Много зависи с какво работи, SQL вече не е толкова модерно, и на Жабата и минава времето, има търсене но вече не е като преди 3-4 години, сега започват да сатват модни други екстри, усилено започват да се търсят змиеукротители и др. подобни но като цяло от WEB платформите java може би все така си се търси доволно добре. Да обаче да правиш web далеч не е жаба, нито пък толкова SQL, айде css го водят дизайн, но html си е все така доста сериозна и важна част за това как ще работи един сайт. Истинска жаба не е толкова популярна във web-а, само за определени web /клауд базирани приложения и специфични сайтове, там повече се рупа жаба скрипта.


Сря Авг 28, 2019 6:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Въпрос за заплати...
сега май се търсят повече пристанищни работници. някои ги наричат докери, други - хамали. все тая.
разчита се на фреймуъркове, някой да ги барне малко, дизайнера да ги направи лачени и да има wow ефект, задължително.

зависи за какво питаш - някой да ти направи сайт, или колко се плаща на човек, дето сглобява сайтове. и кой точно от всичките тези хора е, че те по принцип са няколко вида дейности и все бъкел не разбира от работата на другия.


Сря Авг 28, 2019 6:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за заплати...
те по принцип бъкел не разбират, въпрос от преди 3 седмици, от девелопър към колега от съпорт, абе как се пуска дебъг режима на браузера .... при такъв въпрос просто блокираш, чудиш се да му теглиш една, да му отговориш, да хванеш някое дърво или да го изхвърлиш от 6-тия ... web developer .... или както там се води. Същият тоя преди 4 седмици, говорим нещо и аз му кавам, абе няма да стане фокуса се краде и не е там ... тотално игнориране, след 15-на мин вече друг колега който си е прогрмаист не девелопър, му обеснява, абе тук имаме скрипт той краде фокуса за да е винаги в еди кой си елемент ... отговора беше абе трябва да пробваме то ще стане сигурно .... айде това с крадене на фокус, изобщо фокус, май вече повечето веб драскачи идея си нямат какво е фокус, ама това с дебъга направо ме изуми.


Сря Авг 28, 2019 7:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за заплати...
Какво е "уебаджия"?


Сря Авг 28, 2019 9:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Въпрос за заплати...
ДедоБоре написа:
...
разчита се на фреймуъркове, някой да ги барне малко, дизайнера да ги направи лачени и да има wow ефект, задължително.

зависи за какво питаш - някой да ти направи сайт, или колко се плаща на човек, дето сглобява сайтове. и кой точно от всичките тези хора е, че те по принцип са няколко вида дейности и все бъкел не разбира от работата на другия.


Разбира се, че се разчита на фреймуъркове.. да не мислиш, че клиента има безграничен бюджет или търпение някой да му пише всичко от 0? И никой не ги "барва малко", просто защото в общия случай не се налага. Изграждат се приложенията чрез тях. Това далеч не е толкова бърз процес колкото си мислите (или прост).

ToHu написа:
те по принцип бъкел не разбират... май вече повечето веб драскачи идея си нямат какво е фокус, ама това с дебъга направо ме изуми.

Вземи да им плащаш на тия хора, та белкем дойдат разбиращи при теб. И стига обижда хората и ги слага под общ знаменател.

Н'бабане Гт'муан'га написа:
Горе-долу колко взимат добрите уебаджии в София?


Ако в "уебаджии" влиза всичко което минава през браузър - то от 3 до 8к нето.


Сря Авг 28, 2019 9:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за заплати...
мичев, ние плащаме на хората дори повече от колкото повечето западни фирми, ама все съшата работа, айде да не си говорим, ако трябва да говорим за читави и разбиращи можем да говорим за изключения, за нищо друго. А за фреймуорк също няма какво да коментираме, виждали сме го и в С-то, ама в уеба е направо врътхта, нито става въпрос за бюджет, нито за търпение, едно време като нямаше фреймуорк какво, да не би да не се правеха сайтове ? Освен тов аповечето сериозни фирми и разработчици си имаха техен фреймуорк, да далеч от днешните, но досатъчен за да се прави всичко, вкл.доста сложни електронни магазини, и се знаеше кое как работи, и проблемите и поддръжката беше много по-малко.
И сега да стигнем до оксиморона, клиент аняма безкраен бюджет и търпение, и в същото време уеб драскачите искат заплати по-големи от тези на С програмистите ... значи няма как да им плащаш тая заплата ако правят сайчета за по 1000 лв нали така ? Вземаш значи едни не лоши пари, ако изобщо говорим за чист сайт, сваляш темата от темплейт монстъра или друго подобно, пипне я малко дизайнер, някой нацвръка css-а, и друг някой го нареди във фреймуорка .. и къде тук е експертизата, експертиза в какво ... за какво се дават тия пари ? няма нужд ад ами казваш, аз знам, защото има търсене. Ийй пък ако трбява д аима каталог, електронен магазин ... вземат се още повече пари, прави се още по-малко, всички хепи .. .лошо няма ама как да е.
Не ми се говори на тая тема, тук не е и мястото, всеки гледа от своята чершия, от моят досег с уеб специалисти, някои от които дори се водят за авторитети, мога да ти кажа че нито са програмисти, нито са кой знае какви специалисти, вкл.и преподаващите във всякакви видове университети и академии дето се навъдиха.
С това нито искам да обидя теб нито някой друг, това че един, двама или 5-ма са различни нищо не значи, ако аз съм се срещнал със 100 и от 100 е имало 3-ма 4-ма читави, то това е статистиката, аз съм се срещал с хора от къде ли не, няма нужда да изброяваме най-големите и известни фирми по БГ, те са ясни, и да ти кажа, най-читавите хора са в по-малки фирми, и много интересно работят за едни много по-ниски заплати, и нито са искали да дойдат при мен, нито при някой от големите.


Чет Авг 29, 2019 3:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4715
Мнение Re: Въпрос за заплати...
хлебар ... уеб дизайнер :) бъзикам се

_________________
main[-1u]={1};


Чет Авг 29, 2019 6:06 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за заплати...
Абе не е въпроса в това, аз познавам 10-на човека, които се занимават и с веб и са наистина читави програмисти, от тях само двама се занимават основно с уеб, има няма 20 години, от както има уеб, и са наясно и с жаби и бази и ХТМЛ-и и флашове и общо взето всичко що се е появявало като уеб технология, но и двамата са започнали с лого и бейсик, писали са и на асм за 86 и като цяло са програмисти а не машинописки или мишограмистии. Иначе какво токова има да му разбираш, дали ще е pho, java sc, или каквито там други измишльотини са натворили, все тая, ако си програмист разлика за теб няма. Това че не се занимавам грам с такива технологии не ми пречеше да ходя и да оправям грешките на девелопърите и да им пиша алгоритмите, от което после бяха много горди, какъв сложен алгоритъм написали в pup-то или жабата, пък то някакво елементарно обхождане на масив....та има читави, не го отричам но са много малко, повечето знаят някакъв фрейм уорк и до там, най-голямото им постижение е да са кодифицирали някоя функция или написали тяхно модул че ...


Чет Авг 29, 2019 6:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Въпрос за заплати...
Да, под "уебаджии" имам предвид такива дето пишат за браузър. Иначе въпросът ми беше да получа някакви референтни стойности за едни бюджетни сметки... Май ги получих, така че мерси.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Авг 29, 2019 8:52 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни