Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Stihl vs Husqvarna 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Stihl vs Husqvarna
Счупи ми се китайското тримерче. Гледам за ново
Чудя се главно между тези два модела:
FS 131 stihl
и
Husqvarna 553RS

В магазина ми препоръчаха stihl-a, по телефона - хускварната. Някой има ли опит/наблюдения?

_________________
Хайде де!


Пет Авг 02, 2019 2:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Реално и двете марки са корави, макар, че май вече и те се правят от жълтурите... Аз лично имам Хуск резачка и косачка (ама такава с бутане), но и за Щил лоша дума не съм чул.

Според мен избирай според мощността/теглото. При работа, по-мощната винаги е по-добре, особенно ако двора ти изобилства от бурени и храстчета. Но пък тая мощност си я носиш на гърба. А специално при моторните коси, натоварването в кръста и гърба е сериозно, та всеки килограм си го усещаш...

Ако китайския ти е бил с ДВГ, значи имаш идея какво и колко ти пасва. Ако е бил електрически... моторния няма нищо общо :)

Аз лично за двор около декар, не много подържан (коси се 5-8 пъти в годината) ползвам бутаща за равното и с електрически китайски тример режа около дървета, огради и там дето терена е неравен за бутане. Тоя декар ако трябва да го мина с моторна коса ще каталясам. Като бутащата ми е 6.5 коня и пак се задъхваме пролетно време и двамата.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Авг 02, 2019 2:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
И моя двор е декар. С моторен тример го окосявам за около 2 часа. Същата площ съседите ми я косят повече от ден, но с електрически косачки.

_________________
Хайде де!


Пет Авг 02, 2019 2:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Баси мамата 1000 лв за тример, ти да не косиш треви професионално :D .
Аз никога не бих купил вече такава техника с двигател с вътрешно горене. Има толкова свястни с литиеви батерии, че не знам на кой ще му се занимава с бензини освен ако не е мексиканец, дето коси треви по цял ден :D . 1 декар двор не е ли по-лесно да се коси с косачка а не с тример. Моя двор е горе-долу толкова и ми отнема 30 минути с косачката.


Пет Авг 02, 2019 2:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Това ми е вариант номер 3.
някакъв обикновен тример + косачка с бутане. Пак ще дойдат на тези пари, но пък ще мога да делегирам тази деликатна работа и на деликатната част от семейството :)
Например:
http://www.koledzhikov.bg/product/3738/ ... 5-k-s.html
и
http://www.koledzhikov.bg/product/3350/ ... 2-k-s.html
или
http://www.koledzhikov.bg/product/3390/ ... 1-k-s.html

_________________
Хайде де!


Пет Авг 02, 2019 3:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Аз бих взел моторната косачка и електрически тример. Отделно не мисля, че в тия ценови диапазони има значение коя марка ще избереш щото всички са еднакво зле или еднакво добри в зависимост от коя страна искаш да го погледнеш :D .


Пет Авг 02, 2019 5:11 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Аз имам хусгварна моторна но само с две двигателни. 4х4 е по удобно на баир четата, по големият проблем е висока и най-вече мокра трева. Направи ми впечатление че по-евтина марка се справяш по-добре с високата трева, при все че мойта беше с чисто нов нож. Ако се косо на сухо, или не много висока, проблем няма.


Пет Авг 02, 2019 8:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Изпуснеш ли тревата става страшно за "наземната". Почва да я натиска и тя ляга отгоре и. Отделно се заталачва непрекъснато. А мойта както казах е 6.5 коня и пак яко се мъчи. Тая пролет я хвърлих сред едни глухарчета по 50 см. високи. Смила ги и ги плюе направо на каша, но накрая отдолу се събира килограми гняс и я блокират.

Тогава моторния тример е много по-добро решение. Реално това е най-коравия метод, минава и през храсти и малки дръвчета... Но си иска физика на оператора :)

Ако двора се подържа що годе, оптималното решение е бутачка плюс тримерче за деликатните места.

Бутачката обаче с нож поне 56 см и поне 4-5 коня мотор. И самоход ако има...че тоя клас вече са тежки за влачене.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Авг 02, 2019 10:13 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Тия с ножове са за равна поляна (стадион) и без камъни.
Като работех в един сервиз на "хускварна" донесоха един път резачка Stihl . Майсторът я взе в ръце, завъртя я и изрече гласно "Мръъъъсна Щилка..." :) Ако идваха други марки нищо не казваше. Е явно са двете най-добри марки и се конкурират.
Ако бях отишъл в сервиз на Щил, сигурно там майсторът щеше да каже "мръъъъъсна Хускварничка". :D

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Авг 02, 2019 10:52 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Абе не знам, в щатско повечето са такива и не виждам някой да се оплаква,а смея да твърдя че няма друго място на света където да се коси повече трева. За задръстване то да задръства се, особено от мокра, въпроса е че съседа същата трева я косешв все едно не е мокра, неговата беше Toro. Та има нещо ама....


Съб Авг 03, 2019 9:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Тримерът е за буренак, косачката е за ливада.
И моят евтинджос угасна (май завинаги) точно когато най ми трябваше. Косих с електрически храсторез и връзвах на снопи - чиста работа. Но 1000лв за тример бих дал само ако ме наемат в "Паркове и градини".
Косачката ми е на ток и е напълно достатъчна щото тревата е под 300 квадрата. Лека е и се справи с високата трева като я изправях на задните колела. При нормални обстоятелства дори малкия може да коси с нея, стига да не среже жицата.


Съб Авг 03, 2019 10:26 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Ако е само висока бива, кофти е като е и мокра. Тая пролет лвалеше през ден, от чакане да спре стана 20 см, така и не спря тя я косих мокра. Ама с тоя дъж, косих в неделя, после в сряда и в петък все едно не е косвено...
За случая с глухарчета та на цецо тример сигурно е по-удобен, имам и тример и еджер и косачка, и за всяко има работа, еджера и косачка та са моторни, тример е електро, ама май някъде и бензинов се моташе.
Малко и се ядосах на тая косачка, даже бях хванал една ама се усетих че съм с на гледачката минито и няма как да я завлека до вкъщи. Сега на есен сигурно ще взема нова, и ще е 4х4 отзад половината двор е склон, с две двигателни е малко зор, особено като е влажно...но няма да е хусгварна, може би ще взема торо като на съседа, но 4х4. На тая хусгварна не мога да и се моля повече, смених и всичко и свещи, и нож, и филтри и масла... гасне си и това е.


Съб Авг 03, 2019 11:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
И мойта е Toro. Но мократа трева е гнус отвсякъде, като хванеш окосеното дето го изхвърля и го стиснеш от една шепа пълни половин чаша вода .... Същото това нещо като го емна с тримера така лети и пръска около мен, че ми трябва химическа защита иначе ставам целия като орка от фентъзи филм. :) Глухарчетата са най-гадни мамичката им.

Тони, гледай моторетката да е Бригс. Там май нещата са най-железни. То и Хускове имаше с мотори Бригс, ама напоследък пак гледам Хонди слагат...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Съб Авг 03, 2019 12:13 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Моята косачка е Крафтсман с мотор Бригс. Купил съм я преди 10 год и никога не съм и сменял нищо - ни свещи, ни масло ни дяволи. Даже и не съм го доливал маслото и пак пали от раз като часовник. Снегорина и той е същите марки и при него е така. Само един път съм чистил на косачката въздушния филтър. Не знам има ли разлика как ги правят сега Бригс-вете ама явно от преди 10 г са железни.


Съб Авг 03, 2019 2:36 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Ще ги видя крафстман, те явно пак подписаха с LoweS, гледам почнаха да им правят щандове и предполагам и косачки ще се появят. Мойта хусгварна е с Хонда. Ей да му имам на андроид спелинга.....


Съб Авг 03, 2019 2:39 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ToHu и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни