Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Stihl vs Husqvarna 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Тони, Крафстман ги купиха Стенли и просто имат договор за продажба с Лоус. Не съм обаче съвсем сигурен че качеството е още същото като на стария Крафтсман - трябва да проучиш май.


Съб Авг 03, 2019 4:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Не съм купувал нищо тяхно от години, едно време сиърс ги продава ха и съм купувал техни и струменти, но нищо повече, ще по прочета.


Съб Авг 03, 2019 11:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Спрях се на варианта тример + косачка. Нямаха наличен от тримера, който исках и взех един (наличен) MTD. Били сглобявани в Унгария. Общо взето върши работа. Имам чувството че харчи повече бензин спрямо китайчето. Не можах да преценя дали "пръта" е малко афиф (огъва се) или тревата беше твърде степана - косих след една страхотна буря и еднометровата трева се беше слегнала във всички посоки.

Тези Toro май, че са по-широки от хускварните. Но за това ще отидем с жена ми в магазина, да я подберем на нея да й е удобна.

_________________
Хайде де!


Пон Авг 05, 2019 8:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Моят съвет е да се купува само марка, за която имаш сервиз (по възможност на близко). Даже не е зле да се купи от самия сервиз, щото като им кажеш, че после с техните камъни ще ги биеш по главата, отношението е малко по-различно. Освен това в зависимост от сервиза цената може да е по-ниска от тая в големите веригите.
Иначе като техника аз си взех малък и лек мулчер - това трябва да е, но може би предишната версия, щото моя е заоблен, а не ръбест. Пробвал съм много други видове, но това е много по-удобно. Влиза във всякаква трева, понеже е лекичко ако трябва го изправям на две гуми. Изобщо като функции е перфектно. Като качество може би щото е евтината серия на шведите са спестили май от карбуратора и всяка година посещавам сервиза.


Пон Авг 05, 2019 8:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
miro_atc написа:
...Като качество може би щото е евтината серия на шведите са спестили май от карбуратора и всяка година посещавам сервиза.

Източваш ли горивото между "сесиите"?


Пон Авг 05, 2019 10:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
itso.t написа:
miro_atc написа:
...Като качество може би щото е евтината серия на шведите са спестили май от карбуратора и всяка година посещавам сервиза.

Източваш ли горивото между "сесиите"?


Абе знам.., първата зима не бях го източил и на пролетта сменях карбуратор за моя сметка. Та миналата година редовно бръмчах докато свърши, зимата сух както си му е реда. На първото косене запали от раз, но на второто йок. Ядосах се щото толкова я пазех, даже имах стар бензин и го изхвърлех само и само да не прецакам карбуратора. Явно просто карбураторите са скапани или сервиза е калпав, не знам. Но вече не й треперя, просто свикнах с мисълта за един карбуратор годишно. Смяната не ми е проблем, въпросът е като се случи пролетта, когато тревата расте бързо и аз ходя веднъж седмично и като не мога да си свърша работата и изпускам тревата. Особено и ако преди това съм закъснял с косенето...


Пон Авг 05, 2019 10:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Ако машината се използва няколко пъти в сезона, е хубаво горивото да се източва не само при "зазимяване" ами и след всяко ползване. Че бензинът се изпарява, и остават остатъците от двутактовото масло, които започват да спичат и да образуват смолисти гнусотии.


Пон Авг 05, 2019 10:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
я тя си е с четиритактова моторетка...


Пон Авг 05, 2019 10:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
То двутактови отдавна няма. То и с източването на бензина не е баш оферта, щото пък се разсъхват и има вероятност на следващото пълнене да текне като лейка.

Аз не го източвам, досега ядове не съм имал. Сменям маслото на 2-3 сезона и филтър на толкова това е.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Авг 05, 2019 11:58 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Това за източване на горивото беше за двутактовите джаджи.


Пон Авг 05, 2019 3:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Моят ефтинджос двутактов тример изкара два сезона без източване, палеше почти без проблем.
Скапа се щото послушах: "Бате, тази малка машинка ще я скапеш като даваш непрекъснато газ!". Послушах, но само след 5мин взе да прекъсва и угасна. Запали със зор, но после още по-бързо угасна и оттогава не е палил.
Аз съм чистил десетки декари със Щилка, не съм новобранец, но обикновено слушам двигателя, не някой "умник".
Както и да е, този ефтинджос никак не ми харесваше, за изкъщи предпочитах онова анемичното на ток, ама на него една пружина изхвърча и не съм я търсил.


Вто Авг 06, 2019 12:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2582
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Stihl vs Husqvarna
Цвайтакт моторен иска масълце и да му се дава газ.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Авг 06, 2019 4:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение ДА ПОЛЗВАМ ТЕМАТА
Препоръчайте малка, лека и лесна за обслужване мотофреза, щото пренасянето ѝ ще отнема повече време от използването. Естествено не трябва да струва хилядарки.

Досега бях с една мини електричеста и ми беше много удобна, но точно днес, като съм на голям зор, си изпусна Свещенния пушек. Но градината ми се разшири и ще трябва бензинова.

От някоя година ме гони ужасен "късмет", освен всичко останало инструментите се чупят точно когато не мога без тях. Всеки момент очаквам да ми влезе трън в петата, боклук в окото и уй в гза - да се чудя кое да вадя :)
Отивам да блъскам с мотиката!


Сря Авг 07, 2019 6:44 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни