Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Шредер/Компактор .... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Шредер/Компактор ....
Не намерих по-подходящ раздел, то не знам и какво точно ми трябва. Имам сериозен проблем с отпадъка, най-вече от към място. Имаше тук някакви местни дето минаваха и събираха, ама от няколко месеца много нередовни, търсили са други ама и те такива. Генерираме доста отпадък,най-вече картони и пластмасови опаковки, повечето експандират полиетилен. Та се чудя какво да ги правя вече, от една страна мястото което заемат от друга един човек постоянно трябва да ги пасе, т.е. да пори кутиите за да заемат по-малко място и да подрежда някак опаковъчните материали. Имам само едно място за голям контейнер на дока и няма как да сложа индустриален за смет.
Почвам да си мисля как да ги направя по-компактни, и ако може да не се губи време с разпаряне. Гледах разни компактори но по-малките ми се струват безполезни. Чудя се някой индустриален шредер ..ако някой е про борил ефективно подобен отпадък да сподели как. Най-добре да идват да ги вземат ама ...


Съб Юли 20, 2019 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Шредер/Компактор ....
шредера изкарва относително лек отпадък, т.е. ниска плътност, дори да надробиш картони и опаковки пак ще заемат място, освен това рано или късно трябва да го пратиш някъде, а тия дето го събират може да се мръщят на надробен и смесен отпадък ако го рециклират, няма да е лошо да ги питаш преди да го надробиш, шредера има предимство да речем за дървени палети и сандъци, за картони и опаковки по добре преса/компактор, работил съм с такава голяма хидравлична (май), изкарва го на бали, има ленти за връзване. излиза твърдо като дърво, и тежи доста
ако искат да го рециклират режат лентите и балата се разпръсва
удобни са щото имат 2 врати, горната стои постоянно отворена и мяташ вътре докато се напълни, затваряш, пресоваш и пак отваряш и има място за още
нещо подобно беше сякаш, балата излизаше точно колкото евро палет и на височина около метър
http://img.nauticexpo.com/images_ne/pho ... 898774.jpg
http://img.nauticexpo.com/images_ne/pho ... 898776.jpg


Нед Юли 21, 2019 12:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Шредер/Компактор ....
Гледах ги тия, останах с впечатление че ако не го подредиш не компактна много, при мен са кутии, сравнително тесни, от трипластов, дори може да е пет пластов, доста корави. Поренето има е най-зор, иначе веднъж разпорени дори и да не се пресоват заемат не много място защото са тежки и сами се пресоват, става стабилна бала. Това като го гледам, ще трябва по-3-4 макс на цикъл.
Чудех се ако ги шредвам и след това компактвам, ама си прав май, обема пак ще е голям. Съседите събират и преработват, ама приемат само големи камиони. Отдавна се оглеждам в контейнерите им зарязани отзад, така и така са там да им ги допълвам по малко ..:D
Най-добре някой бай мехикан да идва всеки ден, ама не идва.


Нед Юли 21, 2019 4:04 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], velio и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни