Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
"Новите" самолети 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: "Новите" самолети
сега на запасняците кеф им Фейс, кеф им Лора, 2/3/4/5G
но имам чувстовото че 99% няма да искат да се бият срещу който и да е
ако изобщо има запасняци...
а говорителите от едно време, които ги имаха пилоти и по-специални запасняци
а Звездата - каква звезда, те вече преките телефони отрязаха и иснталираха мобилни такива
национална сигурност.... да сложат един прожектор с морзор код на кулата, поне някой да разбере какво се случва
много интересно как кулата още си е на мястото, и как никой не е отворил ресторант там горе, както беше едно време


Вто Юли 16, 2019 2:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: "Новите" самолети
ЕЖК написа:
miro_atc написа:
... Имаше си някакъв разчет къде по колко време нашите трябва да задържат турците, като ние междувременно трябваше да вдигнем запасняците. В крайна сметка за два часа турците стигаха стигаха Добрич, а ние още оповестявахме ;-) ...


_________________
Хайде де!


Вто Юли 16, 2019 3:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: "Новите" самолети
не знам колко е в момента възрастта, след която те 'отписват'. май е 55, не съм сигурен.
но последните, които все пак са ходили в казарма и подлежат на горното, до 5 години ще я чукнат.
то и сеща в щабовете бръмчат из коридорите на дървени кончета, тогава съвсем ще я закъсат с мат'ряла.
Прикачени файлове:
конче.jpg
конче.jpg [ 12.15 KiB | Прегледано 2820 пъти ]


Вто Юли 16, 2019 3:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: "Новите" самолети
Над 55 ще сме дъртаци, така ли? :twisted:
Ще ни отпишат значи... добра основа за партизанско движение, ако ни пуснат жените де... :D


Вто Юли 16, 2019 3:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: "Новите" самолети
Гтуби, то май още има заведение, но нали знаеш че тук не е много учтиво да поканиш някой на кулата ;-)

Иначе спешните процедурите бяха само за по-специалните запасняци... Системата беше халифакс, примерно на мен се падаше честта да я организирам, но не ми се полагаше да знам какво става. Трябваше като ми звънне началството от Варна да отворя сейфа и от чувала с пликове да намеря правилния. Вътре в плика има позивна, т.е. някакъв безсмислен за мен текст. Имах си табълце с което да изключа пощите, т.е. всички градски разговори и да набера всички късметлии едновременно. След което им чета позивната няколко пъти и почвам да следя едни светодиодчета. Ако някое светодиодче не изгасне, значи някой се скатава и не си вдига телефона. Съответно се прави списък и няколко пешака тръгват по адреси... Не знам какъв беше смисъла, той щом не си вдига телефона надали си е вкъщи, ама такава беше процедурата. Въпросът е че имаше процедура и там добитъка трябваше да се събере на сборни пунктове, от там да ги натоварят на камиони, да ги пръснат по поделенията наоколо, където ги чакат топли дрехи и съответното снаражение. Демек за около час-два-три максимум от пижамата и дивана до въшкарника и фронта.
Сега няма позивни, няма запасняци, няма камиони с които да ги извозват, няма и накъде да ги извозват, щото и поделения няма...


Вто Юли 16, 2019 3:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: "Новите" самолети
Миро, щом е имало светодиодчета, работата е била напреднала. На пешаците за които говориш им викаха "викачи".

Баща ми, лека му пръст, беше военен лекар. А когато звъннеше телефонът посред нощ, обикновено той отговаряше и отстрани се чуваше следното:
Слушам......тъй вярно.........слушам.....(трясване на слушалката)..........да ви е*а майката - тъпа, говеда с говеда...... :evil:


Вто Юли 16, 2019 3:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: "Новите" самолети
е, те и сега военните лекари са с някакъв болт, поне в гардероба.
и не е ненормално да казват 'слушам'

но и цивилните подлежаха на спешаване.
дори определени частни коли (за Волга съм сигурен) също подлежаха на 'запас'.
че всичко си беше на ташак, си го знаеха момчетата с широките червени ивици на гащите.


Вто Юли 16, 2019 4:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: "Новите" самолети
мой приятел имаше наследствена волга (~1995) и се оказа че трябва да я кара в монтана (400км) за техн. преглед защото се водела на военен отчет.
тя за 400 км щеше да изгори 100кила бензин (ако ги измине) :)
решение то му беше просто - фалшив талон за 20 марки (талона на автомобил по него време беше картонче попълнено на пишеща машина)


Вто Юли 16, 2019 4:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: "Новите" самолети
Клетките в парка бяха двойни - по 2 камиона в клетка, паркирани един зад друг. В една такава единият го кара старо куче с вода а другият - новобранец с антифриз. В една зимна нощ, малко преди да заспи старото се сеща, че не е източил водата и праща новобранката да свърши таз работа. Обаче в парка няма осветление а подръжката вадили камионите и ги разменили. Ся нали се сещате, на кое му се вика "новобранска работа" ........ :D Няколко часа по-късно ни вдигат по тревога и се оказва, че ротата е "назад" с 2 джугана. Единият със спукан блок а другият с опекла гарнитура.


Вто Юли 16, 2019 4:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: "Новите" самолети
нашите бяха зил 131, 157(джоган), уазки и виетнамки - но никога не са помирисвали антифриз (за да не се изпие - по съвецки обичай!?). имаше водогрейка и при тревога търчаха с тубите :)


Вто Юли 16, 2019 4:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: "Новите" самолети
Ние се водехме елитно поделение :D - свързочен полк към щаба на армията (втора), та бая бяха с антифриз, но имахме и водогрейка.


Вто Юли 16, 2019 4:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: "Новите" самолети
lcr написа:
Слушам......тъй вярно.........слушам.....(трясване на слушалката)..........да ви е*а майката - тъпа, говеда с говеда...... :evil:


При оповестяването всички номера се набираха едновременно и при нас нямаше слушалка изобщо. Само микрофон. А че са ме псували 100% съм сигурен, щото ми се е случвало. Веднъж задействах системата по погрешка и в паниката още като светнаха светодиотчетата реших че мога да я изключа. Да не звъни да събуждам хората посред нощ. Оказа се, че веднъж задействана няма връщане назад. Първите няколко минутки добре но после пощата възстановила градските линии и телефона при мен почервеня. Не ме псуваха буквално, ама то се подразбираше. Най-весело беше на другия ден. Аз от сутринта рано си бях приготвил багажа за ареста, само чакам началника да ме извика. Чакам, чакам, няма и няма. Беше минало обяд, когато най-накрая дойдоха да ме извикат. Влизам аз и от вратата виждам камера насочена към мен и някаква репортерка с микрофон... Шефът ме викнал да ме показва и да отговарям на някакви въпроси, нещо беше за условията в казармата. Не помня въпросите щото бях като ударен с мокър парцал. Очаквах да ме пратят в ареста, а не да давам интервюта ;-)


Вто Юли 16, 2019 4:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: "Новите" самолети
В полка имахме школа за млад-сержанти. Те бяха отделна губерния, учеха се само в класната стая и по занятия не ходеха. А като навършеха 6 месеца служба, ги произвеждаха в чин и ги разпращаха по други поделения. Та един такъв синковец, не се научил от реалните ситуации да се пребива (метод радистите да коригират грешки) и попаднал в някаква батарея, предавал данни за стрелби. Та бяха опукали едни овчарници а синковецът влезе в дисципа.


Вто Юли 16, 2019 4:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: "Новите" самолети
И аз бях младши сержант... но добре че не бях в артилерията ;-)


Вто Юли 16, 2019 4:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: "Новите" самолети
Бях в един екипаж с 4 стари (трима радисти + шофьор). Не съм имал ядове. Ядовете дойдоха, когато старите се уволниха и на тяхно място дойдоха новобранки. Помня, че на първото занятие (през декември) 3 денонощия не мигнах.


Вто Юли 16, 2019 5:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни