Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Спестовни засраховки живот и подобни 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
Кой знае дали няма връзка с този неуморен бачкатор... :D
Прикачени файлове:
Google [Bot].jpg
Google [Bot].jpg [ 10.58 KiB | Прегледано 3408 пъти ]

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Юни 22, 2019 2:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
Това звучи като да е от моята партия. От както съм станал 17 едно нещо не съм пипнал, което да не ми е интересно. Иска ми се да вярвам, че това ме направи един от най продуктивните работници, но и един от най-лошите. Няма цяр това, не е точно мързел, но е също толкова опасно. Трябва да се научи да си търси сама задачите и да си подбира внимателно началниците. Т.е. трябва да поема инициатива и отговорност. Ако остави другите да го правят вместо нея ще я пратят в киреча преди да си е развила потенциала. Хване ли юздите обаче, нещата потръгват.


Съб Юни 22, 2019 2:59 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
Бил си късметлия, или си случил на родители които едно са го толерирали, второ са имали и възможността. Аз си вадя парите сам от както станах някъде на 14, и много от нещата не са ми били интересни, нито пък сега са ми интересни. Нито ми е било интересно да разтоварвам вагони, нито да бъда касапин, нито пък сега ми е интересно да се занимавам с бюрократщини, ама такъв е живота.


Съб Юни 22, 2019 3:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
Тони, нещо не си ме разбрал - сина има още година и половина да завърши университета и после е изцяло в негови си ръце. Застраховката живот е да помогне, когато децата още не са достигнали тоя момент да се оправят сами или пък след това да не загази жената. Спестяванията пък са да си осигуриш по-комфортни старини и/или за времето когато поради някакви причини вече не можеш да работиш. Та няма нищо общо с поамериканчването или не поамериканчването. Даже едно от типичните американски неща е човек да има добра застраховка за всичко - та може би е поамериканчване, знам ли :D . На година плащам поне едно $5к за различни видове застраховки (коли, къщи, лиабилити, живот и т.н.).


Съб Юни 22, 2019 3:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
Да, застраховката за там си е стандарт, имах в предвид многото мисли за децата, като пораснат ...мислех че вече е завършил.
Аз съм ОК и с едното,и с другото, но спестяване се прави в банка, а застраховка при застраховател, тия миксирани Сървисис са ни едното ни другото. Лично за мен ...все ми е тая, някой ден може и да съжалявам, но едва ли, ще видим, нека да доживеем. Ако жената пък не ме е изгонила до тогава, или разфасовала, може и да е различно, тя за разлика от мен мисли ...


Съб Юни 22, 2019 3:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
Той току що завърши ама реши да продължава за магистър.
Иначе и аз нали точно това казах - застраховките при застрахователите, спестяванията където се спестява.


Съб Юни 22, 2019 3:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
Предполагам и от двете по-много, но от 17 годишен се издържам напълно сам. Просто никога не съм се насилвал. Едно нещо като не ме кефи, не го правя. Преминавам към следващото докато намеря нещо което ми харесва и чак тогава запрягам ръкави. Някой биха го нарекли егоистично, нелоялно, та дори и неморално. Просто не ми пука, животът е мой, кратък и не съм ли на 100% убеден, просто не съм там.


Съб Юни 22, 2019 3:55 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
HCL, Точно така е и при мен. Чувал съм и, че човек трябва да се използва там където е най-силен. Едина приятелка беше решила да ходи на курсове да става програмист. Вика ми "Не мога обаче да си представя цял ден да гледам и пиша разни кодове". Казах и, че трябва това да я влече, да и е интересно, дори да и е мания. Тя ми овърна , че в живота не било така, трябвало да се работи независимо дали ти харесва работата или не.
Обаче познайте, тя се отказа след 5-6 ходения. И и викам "То да не е програмирането елементарно като ходенето до тоалетна/магазина, че да го правиш по задължение".
Ама нали чула от някъде, че било голяма далавера, щракаш на компютъра и вземаш много пари :lol:

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Съб Юни 22, 2019 4:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
slav4o.com написа:
Казах и, че трябва това да я влече, да и е интересно, дори да и е мания.

Това не е необходимо и достатъчно условие. Най-важното нещо, когато става въпрос за работа е да си добър в това, което правиш иначе няма да си успешен. Би било идеално ако това те влече и ти е мания, но в повечето случаи тези неща са за хоби, особено ако не си много добър в тях. Та само на една гола мания си е пак предпоставка за провал. Отделно работата се работи поради необходимост, а не щото те влече и понеже трябва да се съобразяваш с една камара неща, хора, клиенти, шефове е повече нерви, от колкото удоволствие и мания. Ето един пример - аз съм луд на тема голф, обаче хич не съм добър и не бих могъл да изкарам и 1 цент с голф. В същото време съм доста добър в професията си, дето си вадя хляба и не е като да не ми харесва, но чак мания не ми е. Ако утре имам възможност (финансовата такава да не ми трябва да работя) повече няма и да помисля за електроники и софтуери и по цял ден ще играя голф. Така че много трябва да се внимава със съветите да се работи това, което ти е мания, защото почти никога не работи ако не си добър в манията си. Има даже куп изследвания и десертации на тая тема, които го доказват това и също има много примери на хора зарязали професиите си, в които са добри и тръгнали да си вадят парите с това, което им е като хоби и мания и са се провалили :) .


Съб Юни 22, 2019 4:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
Ами как да станеш добър в нещо, ако то не ти е интересно ?
Ако е отегчително, това си е предпоставка за претупване на нещата - дали учене, дали работа. Съдя по себе си и по другите хора. Случаят с момичето е точно такъв :)
Не, че не може насила, но малко вероятно да се стигне далеч.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Съб Юни 22, 2019 4:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
С много труд :D . Установено е, че да станеш добър в нещо ти трябват 10000 часа работа по него. Идва още от времената на чиракуването. Пращат те при майстор да се учиш и никой не те пита дали ти е интересно. Обучението така е направено, че да те тренира за определено време и да станеш добър и да можеш да го работиш. Естествено не всички стават еднакво добри, не всички стават гении и даже някои отпадат, но тук не говорим за единични случаи, а за статистика.


Съб Юни 22, 2019 5:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10928
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
Брей, ако наистина модата за връщането на чиракуването се връща - аз съм с двете ръце за това. Но дали или надали?


Съб Юни 22, 2019 5:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
При докторите е реално точно така, също много професии тук в щатите са пак точно така. Чиракуваш/учиш се и като прецени майстора че си готов даже в повечето случаи ти дава от неговите клиенти и почваш да бачкаш за себе си.


Съб Юни 22, 2019 6:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
тая тема няма да я чета :? сам съм :arrow: брачеда е набор..

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Съб Юни 22, 2019 7:29 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Спестовни засраховки живот и подобни
Е какво му е на чиракуването. Въпроса е да чиракуваш там където ти е интересно и искаш да научиш нещо.
Един друг приятел пък учи в университет някакви компютърни науки. Имаха някаква задача да направят програма за ардуино или нещо подобно, съвсем елементарна програма за контролер. Викам му ей от тука примерно може да си го купиш това нещо, не е скъпо. Трябва платката да е пред теб на компютъра и да напишеш реална програма за да начуиш нещо. Мина известно време, и питам какво става ?
"Ами то ние колегите намерихме там от интернет разни примерни програми, стъкмих му го, предадох му го и той ми писа оценка и минах..."
Е после що разни бизнес администрации икономисти и други работели сервитьори, миели чинии. Ами и вагони ще разтоварват и улици ще метат.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Съб Юни 22, 2019 8:02 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни