Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Workstation закупуване на компоненти и проектиране на охлажд 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Workstation закупуване на компоненти и проектиране на охлажд
Можете ли да препоръчате доставчик на компютърна техника в София. Става въпрос за следната конфигурация

ASUS WS X299 SAGE Mainboard Sockel 2066
4x ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti
2x Nvidia Geforce RTX NVLink 4-Slot
8x 16GB Corsair Vengeance LPX schwarz DDR4-2400 DIMM CL14, SKU CMK128GX4M8A2400C14
2TB Samsung 970 Evo Plus M.2 2280 PCIe 3.0 x4 3D-NAND TLC (MZ-V7S2T0BW)
5x 1920GB Samsung PM883 bulk 2.5" (6.4cm) SATA 6Gb/s 3D-NAND TLC (MZ7LH1T9HMLT-00005)
Corsair AX1600i Modular 80+ Titanium 1600 Watt
Corsair Hydro Series H150i Pro
Lian Li PC-O8 case

Освен това се чудя дали няма да ми дойдат твърде шумни blower style GPU-тата. Оптминално би било да се проектира едно closed loop охлаждане, но при процесор и 4 графики заемащи по две PCIe отделения всяка колкото и да голяма кутията си мисля, че ще опра в границите. Дори да го разделя на два паралелни loop-a не съм сигурен дали ще е достатъчно за да охлади последния компонент във веригата и колко попми ще са необходими. Та някой ако има опит с охлаждането на подобни с-ми, нека сподели.


Пет Юни 07, 2019 8:12 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Workstation закупуване на компоненти и проектиране на ох
това си е за ТЕЦ
водно охлаждане с няколко радиатора и зимата няма да има нужда да се топлите

дъна с 4 PCIe х16 не са популярни по нашите земи.
стига се до 3, ама това обезсмисля линковете


Пет Юни 07, 2019 8:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Workstation закупуване на компоненти и проектиране на ох
Ами аз за работни станции използвам адсис, но там май не са фенове на водни истории. За това мога да ти препоръчам хардуер БГ, търсиш Григор, въпреки че работа ще ти свърши всеки друг но не и той ;D, предполагам ще ти намерят решение. Търсиш Григи за да ти каже с кого да говориш, че аз много рядко ги посещавам вече и не знам кой с Коко се бори в момента. И от двете фирми няма да останеш разочарован, но за такива неща. Hwbg по-добре.
Те тук. ХАРДУЕРБГ ООД
ул. „Бадемова гора" №9, ж.к. Стрелбище 1404 София, България

Търсиш Григор, ако го няма може Бачо Киро, /Кирил Венев/ Григор трябва да се ръчка иначе забравя повече от мен :)


Пет Юни 07, 2019 8:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Workstation закупуване на компоненти и проектиране на ох
Благодаря, ще ги потърся и ще пиша какво е станало. Иначе как са с гаранциите в България? Гледам 2080 TI-та изпушват честичко, дори и без овърклокинг. В Германия дават две години и досега рекламациите не са били проблем.


Пет Юни 07, 2019 5:51 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Workstation закупуване на компоненти и проектиране на ох
В България дават колкото дава производителя, ако е 2 години две години, ако е три, три. Няма проблем поне при читавите фирми. От адсис купувма всичко с 36 месеца, якои неща може да ги вземеш и с 60 месеца, от HWBG не знам, те са ми по скоро приятели не доставчици, последно си купих работна станция от тях щато ми трябваше много нестандартна. Със сигурност не са най-евтините, но и със сигурност ще ти отделят внимание каквото на друго място няма да получиш .. ама да не го разбереше погрешно, няма да е внимание от женски пол, иначе итакива има в много фирми ама си оставаш само с усмивката и загубата на време пари, поне трябва да ги задължат по една свирка да правят, да не е човек с празни ръце ...


Пет Юни 07, 2019 7:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни