Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Skype и телефонен номер 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Skype и телефонен номер
Скуре-то днес ме сюрпризира че няма да ме пусне да се логна ако не му дам телефонен номер. С цел сигурност на моя акаунт.
Обичам когато корпорациите се грижат принудително за сигурността на моите лични данни, искайки да им предоставя допълнително такива. Има опция за потвърждение с електронна поща. Но електронната поща пак е свързана с телефонен номер (поне новите акаунти изискват) или с друга електронна поща. Демек винаги има начин да те идентифицират.
Нещата се развиват чудесно.


Сря Май 22, 2019 12:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Skype и телефонен номер
Да те "успокоя" - бях доста настоятелен и хитър при опитите да заобиколя тази простотия. Не постигнах успех. Това се случи с акаунта който използвах за служебни цели.. 5 пъти поред, като след всяко блокиране правех нов акаунт. За да бъде още по-забавно - преди да кажем половин година, вероятно и по-малко - имаше скайп, който можеше да ползваш без акаунт - Отваряш страницата, пишеш си "името", дава ти линк и споделяш с който ти трябва. Това им стои в документацията, но всъщност не е достъпно вече като услуга.
Сега си чакам реда на личния скайп и да приключа един път завинаги с него.


Сря Май 22, 2019 12:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Skype и телефонен номер
Ъмчи M$ го закупи преди доста години, ти на к'во се надяваш?! Даже жената вече не го ползва, а бабата го забрави - чака ние да ѝ пуснем връзка с внучетата.
В момента най-популярен е Viber, а за най-оптимално като качество/популярност се води WhatsApp, но аз лично не ползвам нито едно от трите, Скайпът ми атрофира от самосебе си :)

michev писал преди мен... А това със споделения линк не го ли въведоха и във Firefox, то май и Opera имаше нещо...


Сря Май 22, 2019 1:06 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 290
Мнение Re: Skype и телефонен номер
E, ако ти дава възможност с е-маил - има разни временни такива - примерно temp тире mail точка org.
Лошото е, че трудно ще възстановиш парола на скайпа, ако ти я пратят на тази временна поща.
Днес оправях един акаунт, били го блокирали заради моята сигурност. Искат номер на телефон да ми пратят SMS. Отблокираха го. После пак искаха телефон за друг SMS, да го свържели с акаунта.
MS кавали...


Сря Май 22, 2019 2:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Skype и телефонен номер
Че откога ползването на Скайп е задължително? Кат не ме кефи не ползвам. А като се има и предвид, че е без пари, всякакви претенции са към арменския поп.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Май 22, 2019 8:17 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Skype и телефонен номер
Цецо написа:
Че откога ползването на Скайп е задължително?......

Беше, беше! Докато беше най-популярното и вършещо работа нещо.


Сря Май 22, 2019 8:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Skype и телефонен номер
и сега скайпа няма алтернатива при конферентни разговори & видео, споделяне на екрана, качество на връзката, моб. и десктоп версия.
на другите алтернативи - все нещо липсва, има ограничение или не е добре!


Сря Май 22, 2019 8:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Skype и телефонен номер
А тъпото TeamViewer ?
Не съм му ползвал всичкото, но досега не ме е подхлъзвал и е това което твърди.

А как ме спаси когато изненадващо се оказах само с няк'в неподготвен талафон през девет земи в десета :prayer: . Просто продиктувах на малкия кое копче да натисне и после все-едно си бях вкъщи.


Сря Май 22, 2019 8:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Skype и телефонен номер
ps66 написа:
и сега скайпа няма алтернатива при конферентни разговори & видео, споделяне на екрана, качество на връзката, моб. и десктоп версия.
на другите алтернативи - все нещо липсва, има ограничение или не е добре!

Има, има. И meet и hangouts са страхотни за конферентни разговори и споделяне на екран. Slack пък освен това има и кадърен чат. И на 3те софтуера аудио и видео качествата са значително по-добри от тези на скайп.

bongo_x2 написа:
А тъпото TeamViewer ?
Не съм му ползвал всичкото, но досега не ме е подхлъзвал и е това което твърди.

А как ме спаси когато изненадващо се оказах само с няк'в неподготвен талафон през девет земи в десета :prayer: . Просто продиктувах на малкия кое копче да натисне и после все-едно си бях вкъщи.


Явно аз съм карък с тоя софтуер. Повече от 10 минути не ми пуска аванта преди да дропни кънекцията, въпреки, че го ползвам изключително рядко.

Цецо написа:
Че откога ползването на Скайп е задължително? Кат не ме кефи не ползвам. А като се има и предвид, че е без пари, всякакви претенции са към арменския поп.


Като имаш клиент който настоява за комуникация по скайп - тогава.


Сря Май 22, 2019 9:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Skype и телефонен номер
Ами като имаш такъв клиент и вадиш пари от него, регистрираш един служебен телефонен номер (не личния) и го поддържаш за целите на тоя клиент и други подобни бизнес начинания. В крайна сметка в тоя случай скайпа е инструмент за изкарване на пари и някой отделен лев няма да те събори.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Май 22, 2019 9:33 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Skype и телефонен номер
michev написа:
...Има, има. И meet и hangouts са страхотни за конферентни разговори и споделяне на екран. Slack пък освен това има и кадърен чат. И на 3те софтуера аудио и видео качествата са значително по-добри от тези на скайп.


както казах всички останали имаха някакви проблеми или ограничения!
пред месец жена ми търсеше алтернатива на скайп за 15 конф. връзка с видеи, шерване на екрани и чат. беше си набелязала 5-6 "алтернативи", но всички отпаднаха.

понеже подчертаваш hangouts - то отпадна още с ограничението си от 10 юзера в конф. връзка!


Сря Май 22, 2019 10:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Skype и телефонен номер
Не ми се е налагало да участвам в конферентен разговор с повече от 4 участника, та затова и не съм гледал за подобни ограничения. Сега погледнах набързо и видях, че на доста места за хенгаутс пише 10 участника, но пък в документацията му - пише 25. Та, пробвайте, може пък да изкарате късмет и да нямате проблем с 15 участника.
Другите 2 платформи са платени и със сигурност ще можете да вкарате 15 участника в тях.


Сря Май 22, 2019 10:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Skype и телефонен номер
Е то телефонния номер не е задължителен, май може да се мине и с поща.
Но, като се замисля и Телеграмата, и Ватсап и другите също искат телефонен номер. Че някои нямат изобщо друга опция.


Чет Май 23, 2019 1:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Skype и телефонен номер
По скайп до преди малко повече от година и половина останахме да си чатим само аз и шефа. Накрая остана вайбър, щото тъпия скайп, едно дето харчи 40% ресурс на компютъра ми, ами и постоянно искаше да му доказвам че съм аз - е писна ми и го зарязах. Горд ползвател съм и на WeChat - ако някой не знае това е алтернативата на Viber дето китайските власти не филтрират и масово се ползва там. Имам цели два контакта в списъка (без китаеца заради който го сложих).


Чет Май 23, 2019 6:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Skype и телефонен номер
Тия пичове - писачите на скайп са болни. Трудно ми е да определя от какво.
Инсталирам актуална версия. До няколко дена получавам увоедомление че имало нови ъпдейти. По някое време ги инсталирам. След няколко дена пак има актуален ъпдейт. И така до безкрай.
Тия кавали верно ли си мислят че съм се сдобил с компютър, за да имам възможността да ъпдейтвам нещо и да не скучая. Въпросът е риторичен... :D
Същата работа като писачите на приложения за андроид - живея за да ъпдейтвам...
Болна работа. При това, много.


Нед Юли 14, 2019 2:17 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни