Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
TI, Farnell и Комет 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение TI, Farnell и Комет
Някой да знае каква е причината поради която не може в момента да се купи нищо от TI през Фарнел/Комет?
От Комет нищо не разбрах, освен, че не може да ми доставят трите чипа които искам да си поръчам и ги има в наличност в Фарнел.


Пон Апр 22, 2019 9:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10609
Местоположение: София
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Непроверен слух твърди че Ti искали да наблегнат на директната продажба чрез техния електрически магазин.
Същия източник твърди, че продуктите на Ti можели да бъдат закупени директно от сайта на Фарнел. През Комет не можело.


Пон Апр 22, 2019 9:43 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Точно това е, не е слух. Но това не значи съвсем директно TI, но отсвирват много търговци. Важно е да си регистрираш и проекта.


Пон Апр 22, 2019 11:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
TI вече или директно от сайта или през Mouser/Digikey/Avnet/Arrow. Ако си с малко бройки - това е. Отрязали са каналите на всички по-дребни дистрибутори. Да регистрираш проект ако нямаш поне 100к долара поръчка е безмислено, по-добра цена от тази на сайта няма да вземеш.

Два пъти поръчвам от сайта и идват през Холандия, та поне с митници не се занимавам.

За Фарнел или добро или нищо... След продажбата американците уверено водят европейския клон към ликвидация и свеждането му до нещо подобно на Конрад и RS, демек хоби боклучарник. Чак почвам да си мисля, че има някаква Тръмповщина зад това, защото Newark си е доста добре зареден, но вече не можеш да поръчваш за Европа от там...

Въобще технологичната завеса пак почна да се спуска, като в едни отминали години...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Апр 23, 2019 7:47 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
С digikey някакви изненади?
Че аз поръчвам веднъж на високосна година и последно преди няколко години всичко си беше ОК, без митници без глупости...


Вто Апр 23, 2019 7:57 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Digikey си функционират нормално, поръчвам по няколко пъти на година и досега съм намирал всичко. Виждам че имат и количества макар и още да не съм стигнал до там.


Вто Апр 23, 2019 8:06 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Digikey си през митница... Не е драма, ако си упълномощил DHL, просто няколко дни отгоре. Иначе драми няма... засега. Arrow, Avnet също са ОК.

Mouser е по-драматично, все по-често намирам неща, които са рестриктед за Европа... И не са ракетни технологии, а глупости, което значи, че някой чиновник се е напънал и се е изсрал...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Апр 23, 2019 8:30 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
За маузера няма митница нали?
Щото няма да правя ракети, нито цените ме бъркат... само с митничари не ми се занимава ;-)


Вто Апр 23, 2019 8:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Цецо написа:
Digikey си през митница... Не е драма, ако си упълномощил DHL, просто няколко дни отгоре....


Сигурен ли си за митницата? От маузер няма такива драми, и там, също като в дигикей си пише
Цитат:
Incoterms: DDP (Duty and customs paid by Digi-Key)


Вто Апр 23, 2019 9:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
На TI не им е лесно - публична компания, акционерите искат дивиденти и печалби, а китайците им дишат във врата и постоянно завземат територии, които им бяха запазени преди с години.
Миналата година някой умник в TI реши, че най-лесният начин да вдигнат печалбите при намаляващи продажби е да прецакат дистрибуторите и да минат направо към продажби на дребно.
Затвориха част от дистрибуторите си, а другите оставиха на мизерен марджин. При 10% отстъпка която дават от TI на Фарнел, те едва ли могат да предложат нещо на Комет и съответно последните или трябва да вдигнат цените от тези които се виждат във уеб-а на Фарнел и да оберат негативи от крайните клиенти или да спрат да предлагат това за което Фарнел не им дава отстъпки. Не може да ги обвиняваме за последното всеки работи за да има накрая финансов резултат.
При Digikey проблема е че не освобождават пратките в европа като Mouser и съответно те товарят тук с разходи за митническа оработка, отделно че и "безплатната" им доставка се товари тук от разни допълнителни такси за обработка от куриерите, които били отделно от транспорта който бил безплатен :) . Като цяло за дреболии дори цената в Mouser в евро да изглежда по-висока от тази в сайта на Digikey, накрая излиза по-ниска от това което виждаш в Digikey с допълнителните разходи които няма как да се избегнат.


Вто Апр 23, 2019 10:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
michev написа:
Сигурен ли си за митницата? От маузер няма такива драми, и там, също като в дигикей си пише
Цитат:
Incoterms: DDP (Duty and customs paid by Digi-Key)


Не знам дали са се променили нещата или не, но Януари миналата година разменихме 5-6 имейла със съпорта на Digikey и UPS точно за това, че уж било условието на доставка DDP+free shipping, а UPS ми фактурираха хендлинг 36 лв отгоре. До последно Digikey твърдяха, че условието е DDP и free shipping, а това била друга такса от Българското правителство за която не били отговорни :D
От тогава и не ги ползвам за нищо, в Mouser има абсолютно всичко, което има и в Digikey, но пристига безпроблемно. Да не говорим, че това минаване през митницата добавя винаги 2-3 дни в най-добрият случай към времето на доставка. В Mouser си имат депо в Чехия където се освобождават пратките още при кацането им и на другият ден за при клиента.


Вто Апр 23, 2019 10:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Дигикей съм забелязал че много често правят прИмоции за нови чипове. Излиза нещо ново и освен че го има само при тях, ами е и на супер цена. Е примерно STM32H750 беше на 7$ бройката и за количества падаше на към 4$. За съжаление не се натутках да си заръчам, хем знаех че някой ще ги изкупи... Днес гледам че позицията е изчерпана, новата цена е 10$ парчето, което е нормално и на толкова предполагам ще се появи и при останалите търговци.


Вто Апр 23, 2019 10:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Направих вчера поръчка директно през Фарнел,
Към момента не са я отказали. Статуса и е "подготвяне за изпращане".
Плащането е минало. Май има шанс да купя каквото ми трябва.


Вто Апр 23, 2019 10:34 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Заек, аз Digikey пускам само с DHL (можеш да си избираш куриера при поръчката). Упълномощил съм ги и не ми взимат нищо за освобождаване нито за куриер в България, плащам си налозите и ми ги носят.

UPS не съм ползвал, ама FEDEX имаха някаква умопомръчителна такса за освобождаване след 3-тата позиция, на всяка позиция... А нали се сещаш, от Дигито, как се поръчват по 20+ позиции, последно така им оставих сигурно 200лв...

Тишо, Фарнела си работи, поръчвам непрекъснато. Напоследък честичко идват с ден-два по късно, но като цяло, каквото има на склад идва. Проблема е, че много позиции въобще им изпаднаха от каталога и то основно масовите неща - чипове, пасиви, конектори... за сметка на това е пълно с някакви никому потребни екзотики на кретенски цени.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Апр 23, 2019 1:34 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Аз щастлив, вече си имам и трейкинг номер. :D

Току виж и чипове преди празниците.

Звъннах на един телефон, на който на чист Български беше написано ако имам въпроси да се обадя.
Като очаквах да чуя на Български език "добър ден", но вместо това ми проговори китайка или някаква там азиатка на английски.
След кратко представяне кой съм и защо и звъня ми потвърди, че няма проблеми с изпращането.


Вто Апр 23, 2019 4:06 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ToHu и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни