Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
TI, Farnell и Комет 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Ами ето - намерили сте решение. Аз ако помоля за такова нещо, ще извикат полиция :)
Аз имам предвид сериозен рентген за такива неща - цената вече не е толкова сериозна, но резолюцията и кутията са и можеш да правиш серизони снимки дори на точките на бондиране, да не говорим за самия чип.


Вто Май 21, 2019 12:11 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
velio написа:
За TI върви и друг слух - че имат големи поръчки за Автомобилния пазар и гледат да отсвирват другите (индиректно). Като ограничаването на местата за пазаруване е един от начините.
В същото време обаче ме облъчват директно с някакви нови техни продукти, кой от кой по-неадекватен за нашето производство. Да им се неначудиш.


Едва ли е истина това с Автомобилния....
Колкото и чипове да има на ТИ в едно изделие броиките за авто индустията са с порядъци по малки отколкото за консумер електрониката например.
Отделно всичко за аутомотив е AEC-Q100 което прави нещата по скъпи и по бавни.

Обяснението е просто- и преди писах тука- големите фирми почват да правят неща само за големи поръчки и горе долу си правят договори с големите консуматори и това е.
Това да направиш нещо и после да чакаш някои да го купи - тази политика я разкарват.
Дали е правилно или не -ще си покаже.


Вто Май 21, 2019 7:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Ами за нашия бизнес определено не е добре. За техния не знам :)


Сря Май 22, 2019 11:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Това е перфектно за нас. INTC, QCOM, NVIDIA и другите му подобни не си мърдат пръста ако сумата е под осем цифри. И под мърдат пръста нямам в предвид някакви елементарни напасвания или дори поддръжка. Не, просто отказват да ти продават чипове. Това отваря огромни възможности за стотиците хиляди шест и седемцифрени пазари, защото хората имат нужда от технологии. Според мен ренесансът на микроконтролерите и FPGA-та за маломерни и енергийно ефективни embedded приложения тепърва започва. Ще има глад и няма да има кой да го обслужи щото онея се самозабравиха.

Обяснението за развитието е елементарно - решенията се взимат от големите риби, които с малките си мозъци и големи заплати гледат само на едро. При това на мнооого едро.


Сря Май 22, 2019 11:21 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: TI, Farnell и Комет
Е не знам дали е така, никога не сме правили 8 цифрени сметки на производител на силикон, но не се оплакваме от лошо отношение, някои дори доста време ни играха по свирката и то за доста понамалели поръчки. Един даласки чип едно време го поръчвахме по 3-4 хил на месец, последните години поръчвахме толкова на година, и все пак до преди две години ни го произвеждаха, при условия че беше официално спрян 2004-та. Е верно цената от 30 отиде на 60 на чип, но го доставяха .. вече не, ама то ако бях аз отдавна за бях разкарал тая линия, т.е. хората се оказаха по-човечни от мене :)


Сря Май 22, 2019 10:39 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни