Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина.... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
Постановката- баня, купена овална душ-кабина.
Проблемът - не искам да се ползва поддушовото корито,искам праг и плочки.
Тук
https://www.fat-bg.com/%D0%BF%D1%80%D0% ... 5/58-90-90
правят полимерни....ама не съм много въодушевен - най-малкото - само картинки, не ми е ясно как се лепи,как се захваща кабината към това.

Някой борил ли се еуспешно с въпроса?


Пон Апр 15, 2019 6:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
Виждал ли си едни "вкопани" сифони за душ кабини? С тях избягваш прага, който си е предпоставка за бтп (баня-транспортно произшествие)

едит: сега погледнах, викат им линейни сифони.

_________________
Хайде де!


Пон Апр 15, 2019 8:31 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
мм линейни нелинейни, праг си трябва иначе водата ще ти бяга. Точно такива са ни душ кабините, праговете са .. да де, камък са според мен, същият който е на пода, имах го на снимка ама тоя телефон даде фира и не се е качила в гуглето. Значи предполагам отдолу са изляли бетон, и отгоре са го облепили с камък, може би е машинно рязан и лепен, не знам ,но снадките едва се забелязват, трябва много да се вглеждаш за да видиш че е от ивици. Иначе това от твоят линк също става, изкуствен камък, не е лошо.
Но ако питаш кой и къде, е това не знам, тия прагове ги слагахме преди 13 години, слагаха ги наши работници, но нито тогавашният им шеф е вече при нас, нито някой от тия бригади.


Пон Апр 15, 2019 11:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
правят полимерни...
В Румъния като бях в един хотел всичките бяха напукани, голяма трагедия са. Душ кабините не ги харесвам ама щом няма друг начин, това е решението. Не ги харесвам защото след къпане си иска търкането. Но тия с завесите са ужасни докато се къпеш се лепят като магнит а още по гадно е да има завеса и вана. В такава ситуация влизам да се къпя с чехли понеже като се насапонисах веднъж щях да се пребия. Така и така правиш ремонт, дублирай сифона с рогов за душ кабината и слагай прага с парапетче или задигни нивото. За сифон ти са необходими 3 градуса наклон


Вто Апр 16, 2019 1:47 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
Няма бе, що да се пребиеш, на нашата плочите са награпени, самият камък е така обработен, и не можеш да се хлъзнеш, или поне трябва доста упорство. добрият изкуствен камък не се пука, ама хотел и то в Румъния .. какво очакваш да видиш, по такива места се прави възможно най-евтиното, а и работниците не се стараят.
Мен друго ме дразни, на почти всички душ кабини дето се продават в БГ колелцата им са пълна трагедия. Нашите оригиналните се скапаха за 2-3 години, в мсисъл почнаха да имат проблеми, най-изначало блокираха. След това им правих една маслена баня, раздвижване, абе .. закрепиха се за няколко години, да не кажа за доста. След това обаче други проблеми, те бяха шарнирни, единични, шарнир-колелце. Шарнира с винт през стъклото. е те тия винтове се развиват на поразия, и там стигнах до локтайт осигурител, помогна за известно време. След това взеха да се преебват втулките които са през стъклото .. накрая едната врата стана на сол преди 2-3 години, ама щото не беше в нашата баня така карах до тази нова година. нашата поддръжка къде какво е търсила, нямало такива врати. е то точно такива наистина няма, нашите са 8 мм. Минах аз по всички магазини в хоум макс намерих едни които на размер пасват, ама са само 4 мм. Взех един комплект, смених на счупената, и за нашата остана една резервна. купих и резервни колелца, и с много псуване успях да ги сложа на нашата. Новите са двойни, на танкетка, ама да видим, гледам едното вече дало фира.
Тия в САЩ карат по 20 години и нищо не им става, все се каня да накупя една торба колеца с надеждата все някое да стане, ама все забравям


Вто Апр 16, 2019 2:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
ToHu написа:
...Тия в САЩ карат по 20 години и нищо не им става, все се каня да накупя една торба колеца с надеждата все някое да стане, ама все забравям

Купи си струг бре...


Вто Апр 16, 2019 10:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
Прав си да не искаш коритото ако не е зазидано: след време уплътненията по краищата дават фира, водата се просмуква и настава смрад.
Обикновено обаче е трудно да се докара наклона на канала за втория сифон, т.е. за душ-кабината.
Ннам, при майка ми е тъпо пластмасово корито (като за душ-кабина в ъгъла) и завеса, и не хвъчи вода навсякъде, нито завесата се ветрее като у нас (права). Но се разсмърдя и трябва да вадя коритото.
Предполага се, че и този полимерния праг е кух и ще почне да пропуска. Със ситни плочки не става ли? Не знам профила как ще го докараш, при мен е прав.
Прикачени файлове:
IMG_20190416_M.jpg
IMG_20190416_M.jpg [ 9.74 KiB | Прегледано 4604 пъти ]


Вто Апр 16, 2019 11:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
stefan63 написа:
Тук
https://www.fat-bg.com/%D0%BF%D1%80%D0% ... 5/58-90-90
правят полимерни....ама не съм много въодушевен - най-малкото - само картинки, не ми е ясно как се лепи,как се захваща кабината към това.

Някой борил ли се еуспешно с въпроса?

Аз съм с почти същата кабина в нас. Дъгата е от технически камък. Поръчахме го заедно с душ кабината по нейните размери и в разцветка да пасва на плочките. Пазарихме от магазина до Технополис в Младост 4 - Баня Стил... Плочкаджията първо залепи дъгата на пода с теракол и после по нея налепи плочките - стабилен е и няма мърдане. Самата душ кабина си я монтираха от фирмата - надупчиха си сложиха си дюбелчета и газ - няма мърдане. Аз лично съм доволен...

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Вто Апр 16, 2019 1:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
При мен при последният ремонт фаянсаджиите за по лесно налепили плочките върху старият нестандартен праг за душ кабина и ме принудиха да поръчвам душ кабина специално за нестандартният ми размер - горе долу се получи ама ... сега ще кача снимки ...

Прикачени файлове:
F072AA65-5231-43A2-9B42-C10EA7894D2D.jpeg
F072AA65-5231-43A2-9B42-C10EA7894D2D.jpeg [ 2.35 MiB | Прегледано 4569 пъти ]


Прикачени файлове:
C309E6B3-D022-4BEC-A7AB-327F402BB4B9.jpeg
C309E6B3-D022-4BEC-A7AB-327F402BB4B9.jpeg [ 2.73 MiB | Прегледано 4569 пъти ]


Прикачени файлове:
991A4713-4AB6-40AB-8FF9-2C14EC1EB8B6.jpeg
991A4713-4AB6-40AB-8FF9-2C14EC1EB8B6.jpeg [ 2.22 MiB | Прегледано 4569 пъти ]

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Апр 16, 2019 4:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
Сега обърнах внимание, че твоята е овална ... другата баня е с такава - проблема го реших като не сложих никакво корито - ми мокри се ама пък поне не се спъвам в него защото банята и там е малка и като не се ползва душа овалните врати са прилепени доколкото може към стената покривайки душа.

Прикачени файлове:
21F352E0-C63F-4976-A09E-FE0A3C59DFF4.jpeg
21F352E0-C63F-4976-A09E-FE0A3C59DFF4.jpeg [ 2.54 MiB | Прегледано 4568 пъти ]


Прикачени файлове:
6B5B49F8-54DD-4C86-B51F-80B50B780942.jpeg
6B5B49F8-54DD-4C86-B51F-80B50B780942.jpeg [ 2.27 MiB | Прегледано 4568 пъти ]


Снимките в моя браузър са обърнати но като ги цъкна на цял екран се преориентират в правилната посока ...

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Апр 16, 2019 4:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
Хъх, представих си жената в такава кабинка :)
По-добре да поръчам ковчег (за мен, де).

ПС: Това което е снимано не е таван! :)


Вто Апр 16, 2019 4:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
Ми ново строителство ... маломерни бани ... при добро желание може да се събирате даже двамата с жената ;)

За мен проблемът е, че тези стъклени душ кабини са много трудни за поддръжка т.е. чистене на котленият камък ... в белгистан сме с пердета които редовно се перат и на няколко години подменят с нови.

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Апр 16, 2019 4:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
Това с техническия камък...в Силистра няма как да стане.
Ще ходя да питам дали могат да ми изрежат дъги от плочки - за горни капаци на прага. За челото си мисля , че ще стане с "мозайка" - плочици на мрежа.
Чудя се - дали бетонов праг няма да се шпаклова - като финишно покритие- с епоксидна фугираща смес , дето Гичо я разправяше.


Вто Апр 16, 2019 6:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
Ако ще правиш "епоксидка" си направи домашен технически камък - смола за епоскидни подове, кофраж (калъп), няколко проби на двора и ...
Иначе епоскидната фуга трудно се намира тук, не и в разфасовки на дребно. Аналогия (донякъде) е класическа (циментова) фуга разтворена със строителен латекс (смола) - Сика имат 1л опаковки специално за фугиращи смеси - разтваря се с него вместо с вода, не променя цвета и прави фугата водоплътна и гъвкава. За раскош импрегнираш - има на кнауф, на боро, а има и концентрат на химатех.
Реално епоскидните фуги са специфични понеже са правени да пасват на технологията на класическото фугиране, т.е. разтваряне, напълване на фугата, избърсане с гъба и полиране с кърпа. Ако няма на пълниш фуги си ползвай обикновена епоксидна смола. За пълнител се слага кварцов пясък, мозайка, гранит, декоративни камъчета - каквото ти харесва. Има специфични смоли с висока прозрачност, както и уж издържащи на UV (че иначе пожълтява). Но това е ако я ползваш навън, за вътре не е проблем.
Аз не разбрах какъв точно е проблема - някой спомена линеен сифон - аз в едната баня съм с метър и нещо такъв, точно под параван - от паравана се окапва точно в центъра на сифона. Ти едва ли ще преправяш под и прекарваш нов сифон? Та трябва да направиш особен праг?

Едит: ако не гониш да е равно за да упътнява можеш да видиш аналогия на класическата мозайка, но с по-различни и големи камъчена, стил "речни" примерно. Така правят и дъното на душ кабината - доста е приятно за стъпване, като масаж.


Вто Апр 16, 2019 8:22 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Спешна нужда от съвет ... праг за душ кабина....
ммм може да стане, ако ти се занимава. Има хубави кантове, само трбява да намериш къде да ти ги огънат, но все един роунд е останал в града. идеята ми е да нямаш просто ръб, защото технически трудно ще го изпълниш. Ако само го фугираш ще е гадост, с мозайката също ще имаш грижи ... абе ... сега си мисля, държиш ли да е плочка .що не си го направиш бетонен, и отгоре да го минеш с някое епоксидно саморазливно покритие, дори има едни които не са точно епоксидни, стоят леко мекички Ще е един цвят, въпреки че братушките гледам ги миксират с пигменти и шарка докарват много хубава.
А поред мен няма да ти е проблем изкуственият камък, ама .. въпрос на желание.


Вто Апр 16, 2019 9:15 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни