Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Кучетата 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
dan написа:
С две думи - тровенето не е нито най-ефикасното, нито най-безопасното решение.


Най-достъпно и анонимно.


Пон Апр 15, 2019 12:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: Кучетата
Цецо написа:
Мда, ама ако не е при самоотбрана срещу агресивно животно, влизаш в под ударите на закона.

Абсолютно си прав, но имаш по-голям шанс да ти се размине, като разпориш единия крачол и държиш версията за самоотбрана. Не си искал да го убиваш, но си нямал избор. Тровенето е умишлено, целенасочено, че и предварителна подготовка имаш. Като се вземат предвид и страничните опасности, последствия и вреди, които биха могли да настъпят и които си длъжен да предвидиш и... няма мърдане
Е... ако в рамките на един час те нападнат половината псета в квартала ще изглежда съмнително вече


Пон Апр 15, 2019 9:36 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Абе .... вие шегувате ли се, ще ви осъдят за куче ... скоро ще кажете че и убийството на мангал е подсъдимо... трябва някой много да ви е вдигнал мерника, и да сте съвсем балами та да ви осъдят за това, то хора убиват и им се разминава дори без условни ... ама и съвсем без работа трбява да сте ако тръгнете да биете кучета, аз ведъж им бях набрал, не помня бяха лали по някого, ама като излязох живо куче не видях, наоколо и си си прибрах без улов, това ми е за цял живот кучеловът. Виж онзи дето ми гепна чатата повече го дебнах но не се появи за негов късмет, не че не съм си аз виновен, но това не пречи да му счупя ръчичките и крачката.


Пон Апр 15, 2019 11:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Кучетата
@itso.t
Отравянето с антифриз не е по страшно от фалшивият алкохол, само по себе си е точно това + глицерин и вода

А кучетата не се тровят!!!! (до колегата Дан) Никое животно не го заслужава! Има хиляди методи да вкараш акъл и на най простият стопанин на животно.


Вто Апр 16, 2019 1:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Кучетата
Гледайте сега, аз не съм някакъв изверг, който се кефи да трови/трепе животни. Но тъжната истина е, че от една страна в нашата татковина помиярите де факто имат повече право на живот от хората, а от друга институциите чакат някое дете/баба/дядо да пострада, че да се сетят да кастрират няколко псета. И до там свършва всичко.
Близо до нашата къща живеят едни тузари, на които каракачанката излиза на улицата и се хвърля по хората. Аз пред тях минавам само с колата и всеки път трябваше да го пазя да не го сгазя. Това до деня, в който не нахапаха онези дечица (линка от първия пост), от тогава няколко дена не съм го виждал. Но ще минат две седмици и всичко ще си тръгне по старому. Работата е там че ако тяхното куче нахапе някое от моите деца или жена ми, няма да си простя, че не съм взел мерки навреме. И понеже подобни типове не подлежат на превъзпитание, единственото решение е кучето да изчезне.
Малко по-нататък пък живеят 2-3 "улични" кучета, улични, защото съседите са им направили къщичка. Вече един път летяха камъни по тях и от тогава лаят отдалече, но знам ли какво ще стане, ако чаветата и жена ми минат без да съм там...

В съседния блок има един образ, разбран дядка, който обаче си пуска кучето (пак каракачанка) без никакъв надзор да се разхожда навън. В действителност животното е много добричко, но човек никога не знае кога ще изперка. Имал съм каракачанка и знам какво може да се очаква от тези животни. Няколко пъти сме му правили забележка, но резултата е временен.
За бездомните кучета работата е ясна. Ако на някой са му толкова мили, нека си ги прибере вкъщи.

За сега ще изчакам с тровенето. За бездомните кучета пак ще пиша до общината, за домашните - ще пробвам да говоря със стопаните и ако до два-три месеца няма някакво развитие - ще трябва да търся някое радикално решение.

_________________
Хайде де!


Вто Апр 16, 2019 7:05 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Ооо ти искаш да я бастисаш за бъдещи грехове...


Вто Апр 16, 2019 7:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Кучетата
ToHu написа:
Ооо ти искаш да я бастисаш за бъдещи грехове...

Политкоректният термин е превенция :)

Чудя се следващия път като ни залаят дали превантивно да не им тегля един бой, може пък верно да хване декиш...

_________________
Хайде де!


Вто Апр 16, 2019 7:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
В самата генетика на българина е да се мъчи да пречи и да дразни по всякакъв начин. Кучетата, изглежда, са удобен инструмент за тая работа.


Вто Апр 16, 2019 8:56 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
timt написа:
@itso.t
Отравянето с антифриз не е по страшно от фалшивият алкохол, само по себе си е точно това + глицерин и вода...

Знам. Но доколкото малко животни налитат на твърд алкохол - водка, ракия и други от тоя тип, то налитат на антифриза защото не мирише гадно, и е сладичък.
А смъртта от отравяне с антифриз е мъчителна.

Редакция:
dan написа:
...Но тъжната истина е, че от една страна в нашата татковина помиярите де факто имат повече право на живот от хората, а от друга институциите чакат някое дете/баба/дядо да пострада, че да се сетят да кастрират няколко псета. И до там свършва всичко...

Би трябвало да знаеш че с институциите се работи само в писмена форма! Устен разговор или такъв по телефона е загуба на време. Нямаш представа колко се променя реакцията им ако становището ти по даден въпрос има и входящ номер. :D


Вто Апр 16, 2019 9:52 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Кучетата
Може би във времена на анархия и тотално безхаберие единствените работещи мерки са именно радикалните.
:(

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Вто Апр 16, 2019 10:49 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: Кучетата
dan написа:
Чудя се следващия път като ни залаят дали превантивно да не им тегля един бой, може пък верно да хване декиш...

Срещу псетата най-ефективното решение е спрей. Плашат се и бягат от пиратки, но някои псета пак налитат след това. Друго доста ефективно и проверено средство е електрошокова палка. И не е нужно да ги пипаш, само звукът от искрите ги плаши и колкото по-силно "щрака", толкова по-бързо бягат. Не знам дали е само от звука или нещо друго от електрошоковата дъга усещат, но бягат като луди. Спреят или електрошоковата палка задължително се комбинират с псувни, колкото да ти свъжат гласа с болката и след това само като те чуят и си счупват краката да бягат

Електронните кучегони не вършат работа.


Вто Апр 16, 2019 11:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
С технически средства може и да не разполагаш. Най-важното е да не се подадеш на страха, защото кучето отлично усеща това и не пропуска да се възползва.

Преди време, на открито простанство, десетина песа се спуснаха срещу мен. Взех няколко камъка и ги запокитих, но това отказа само половината от глутницата. Тогава реших, че трябва да ги оставя да приближат за да мога да уцеля някое от най-нахъсаните. Когато приближиха на 2 - 3 метра изчеластрих едното и то започна да квичи. Останалите веднага побягнаха.


Вто Апр 16, 2019 11:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: Кучетата
pechkov написа:
Може би във времена на анархия и тотално безхаберие единствените работещи мерки са именно радикалните
Разказите които съм слушал в германия за времената след втората световна показват, че може и по-друг начин.


Вто Апр 16, 2019 11:39 am
Профил WWW
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2012 8:59 pm
Мнения: 76
Мнение Re: Кучетата
ToHu написа:
Абе .... вие шегувате ли се, ще ви осъдят за куче ... скоро ще кажете че и убийството на мангал е подсъдимо... трябва някой много да ви е вдигнал мерника, и да сте съвсем балами та да ви осъдят за това, то хора убиват и им се разминава дори без условни ... ама и съвсем без работа трбява да сте ако тръгнете да биете кучета, аз ведъж им бях набрал, не помня бяха лали по някого, ама като излязох живо куче не видях, наоколо и си си прибрах без улов, това ми е за цял живот кучеловът. Виж онзи дето ми гепна чатата повече го дебнах но не се появи за негов късмет, не че не съм си аз виновен, но това не пречи да му счупя ръчичките и крачката.


Абе живеем в извратени времена и още по извратена страна, ще го осъдят човек за един помиар та в чудо ще се види!
Преди три години един колега ловец така се нагледал на едни уличен помиар, който се въртял покрай махалата и се спускал от време на време на хора и автомобили. Писнало му от безхаберие на кмет и разни там "кучешки институции" и му теглил един патрон. Да ама вземе та го види една кукундрела която деца покрай нея цял живот не е виждал ама храни бездомни кучета и котки колкото щеш. Е тая звъни на полиция на зелени на бенбени и до ден денешен човека е с присъда или още май го размотават по съдилищата. Та, че сме луди, луди сме. Загрижили сме се за улични помиари и котки, пък народа чезне всеки ден от тая територия.


Вто Апр 16, 2019 1:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Много правилно е направила жената и условна присъда на този му е малко.

Каква е разликата между това да умъртвиш куче с отрова, с изстрел или да го влачиш с кола???

Все е убийство, на което никой не ти е дал право!

За агресивните кучета си има хуманни начини.

Докато това не го разберете, във все по-извратени времена ще живеете.

Покажете, че сте хора а не животни.


Вто Апр 16, 2019 1:45 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], ToHu и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни