Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Кучетата 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Кучетата
Става дума за улични псета, които разни бабички ги хранят. Като цяло само лаят, рядко се хвърлят. Обаждах се на кучкарите в общината, те ме питаха дали са ме хапали. Викам им, трябва да ухапят някого за да ги махнете ли? Отговорът им беше, че да. Както и да е, тогава не знаех, че са хапали един човек от съседния блок. Една вечер бая се бях кандърдисал да ги отровя, но осъзнавайки, че това може да ми струва и затвор, го оставих за по-късно, така и си остана.
В селото, където скоро ще живеем ( то е същото от линка ) периодично местните ги "отстрелват", каквото и да значи това. Но после се появяват други кучета и така... Оттърване няма.

_________________
Хайде де!


Чет Апр 11, 2019 8:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Ние пък си имаме едно "общинско" куче.
Казва се Роза. Кастрирано е.

Хората говорят, че един ден на чорбаджията му му станало лошо, повикали линейка и тя го откарала в Пирогов.
Кучето тичало подир линейката и после дни наред чакало стопанина си пред болницата.
Човекът починал а кучето продължило да го чака.

И така няколко месеца.

Хората го хранят и то им се радва. Спуска се само по колите.

Когато дойде есента и застудя, му направихме и дом.


Изображение

Изображение

На никого не пречи. Дано да живее, колкото му е писано.


Чет Апр 11, 2019 9:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Кучетата
lcr, добре сте постъпили дори ако ледендата не е вярна. Ама кучката е дърта, остават ѝ броени години или месеци.
Нищо, нека да се учат децата на добро, че не остана откъде.


Чет Апр 11, 2019 10:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
dan написа:
Става дума за улични псета, които разни бабички ги хранят. Като цяло само лаят, рядко се хвърлят...

Не ги трови. Има и по-цивилизовани начини да се уточните кой е шефа. Например спрей за самозащита. Не е необходимо да е нещо супер-дупер.
Те са умни животинки. Като се разберете кой командва, ще разберат и кой от кого да се пази... :D


Чет Апр 11, 2019 11:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Със сигурност е вярно, от линка дето тоя е казал че едното дете го е страх от кучета, колко и да не ви се вярва страха мерише и животните го усещат много добре и се възползват от това. Колкото и ти се иска не ги трови, всички по-достъпни отрови причиняват големи мъчения за животното преди да умре, с какви очи ще погледнеш твоето куче като знаеш какво си причинил на друго подобно пък било то и ухапало някой. Прди доста време имахме панелка във Фондови жилища та там имаше един голям пес дето беше изпохапал сумати народ, та песа един ден идва към мен и ме гледа злобно, вика си е ти си следващия, аз тръгнах към него и го питам а шут искаш ли, от тогава ме заобикаляше. Колкото и да е тъпо евтаназията е най-хуманното, дори да го стреляш трябва да го убиеш от първия път.
@ lcr браво за Роза, аз щото имам къде и ги прибирам, и сега си гледам една Стефка, предии 4-5 години я прибрах на Стефанов ден цялото мокро и нахапано от други псета.
Едно от моите кучета ухапа преди време на съседа зет му, та стана леко скандал, да съм бил платил скъсаните дънки били скъпи видиш ли ти, ма после се оказа че ахмака го бил дразнил тва като се успокоиха нещата и си прегледал записа от камерата.


Пет Апр 12, 2019 12:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Абе мъчили се били, не ми дреме че са мъчили, но не бих искал да отровя някое коте, те са ми слабост.


Пет Апр 12, 2019 12:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
И каква е разликата между куче и коте, щото аз не намирам. Аз пък не обичам много котките но това не ми пречи да гледам и храня десетина мякащи и правещи бели котки. Миналата седмица една влязла в едната оранжерия с много бодливи кактуси и се овъртяла в един, беше страшно, три часа двама ветеринари я чистят от тръните 95 лева ми струваше масрафа, че и после инвестирах в решетки на прозорците.
Те в три саксии такова беше Изображение


Пет Апр 12, 2019 2:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Котка мазохист :) Ами разликата е че обичам котки и не обичам кучета .. като да обичаш шкембе и да не обичаш :)


Пет Апр 12, 2019 3:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Човек и да има желание да се грижи за животинки, само това не стига. Трябват и парички.
Преди седмица занесохме един котарак в централната ветеринарна клиника, защото се мъчеше да уринира.

- Преглед (добър ден): 40 лв.
- Ехография: 50 лв.
- Поставяне на катетър под упойка и промивка: 150 лв.
- 24 часа престой (под наблюдение): 75 лв.
- лекарства: 55 лв.

тотал: 370 лв.


Пет Апр 12, 2019 8:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Кучетата
lcr написа:
Човек и да има желание да се грижи за животинки, само това не стига. Трябват и парички.
Преди седмица занесохме един котарак в централната ветеринарна клиника, защото се мъчеше да уринира.

- Преглед (добър ден): 40 лв.
- Ехография: 50 лв.
- Поставяне на катетър под упойка и промивка: 150 лв.
- 24 часа престой (под наблюдение): 75 лв.
- лекарства: 55 лв.

тотал: 370 лв.

Не сте уцелили мястото. Преди време взех едно улично коте и го занесох в "Добро хрумване" до католическата църква. Взеха ми около половината от нормалната такса, именно защото съм прибрал улично коте, такава им е била политиката.

_________________
Хайде де!


Пет Апр 12, 2019 9:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
В "Добро хрумване" цените са по-приемливи и като цяло съм доволен от тях но проблемът е, че не работят денонощно а описаният случай беше спешен (според жена ми :) ).

Друга денонощна лечебница в София е "Св. Антим" но там цените са съизмерими с тези, които посочих.


Пет Апр 12, 2019 9:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Кучетата
Тук си имаме няколко бездомни - минали кастрация, с марка на ухото. Изключително са кротки и недосадни.
Преди време се беше появила глутница, олайваше хората, включително и жената - нея я страх много. Почнах да хвърлям пиратки по тях, но един ден не видях майка с дете наблизо и стана една... Може би затова ги прибраха след няколко дена.
Това, че трябва да ухапят някого е пушилка. Длъжни са да реагират само като кажеш "агресивно", да го приберат и ако се кротне след кастрацията го пускат откъдето са го взели.


Пет Апр 12, 2019 11:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Кучетата
След известен рисърч по темата се оказва, че:
- отровите, които причиняват безболезнена смърт на кучетата са изключително опасни И за хората.
- не малка част от отровите правят трупа на животното отровно за следващите по хранителната верига - лешояди, гарги и други
- някои отрови може да проникнат в разтенията около заровения труп.
- "безопасните" отрови в общия случай причиняват доста "грозна" смърт. Това не означава, че е болезнена (вътрешните кръвоизливи например не са болезнени), но вида на животното травмира хората, които го наблюдават.

С две думи - тровенето не е нито най-ефикасното, нито най-безопасното решение.

_________________
Хайде де!


Пон Апр 15, 2019 10:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: Кучетата
А един патрон струва само 0.45 ст.


Пон Апр 15, 2019 11:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Мда, ама ако не е при самоотбрана срещу агресивно животно, влизаш в под ударите на закона.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Апр 15, 2019 11:28 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни