Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Кучетата 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Кучетата
Във връзка с link :

Кучетата с какво друго могат ефективно да се тровят, освен с антифриз. По възможност да не е привлекателно за други бозайници (например катерици).
От любопитство питам.

_________________
Хайде де!


Чет Апр 11, 2019 10:45 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
С китайци и виетнамци... :mrgreen:


Чет Апр 11, 2019 10:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Кучетата
животинките не са виновни с нищо, хората дето не се грижат за тях са за бой....
както и тези които се "грижат" за бездомните да се множат...


Чет Апр 11, 2019 11:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Кучетата
За това как се тровят собствениците предлагам да отворим друга тема, а тук да се концентрираме върху кучетата.

_________________
Хайде де!


Чет Апр 11, 2019 11:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Кучетата
dan написа:
Във връзка с link :

Кучетата с какво друго могат ефективно да се тровят, освен с антифриз. По възможност да не е привлекателно за други бозайници (например катерици).
От любопитство питам.


Катериците не ядят отровни мръвки :wink:
За котките обаче не гарантирам...

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Апр 11, 2019 11:40 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
dan написа:
За това как се тровят собствениците предлагам да отворим друга тема, а тук да се концентрираме върху кучетата.

Вземи и прочети какво причинява отравянето с антифриз, и не се занимавай с тъпотии.
Ако пострада някой домашен любимец и стигнат до теб, няма да бъдеш доволен от развитието на събитията. Вероятно и лопатата няма да ти е от голяма полза...


Чет Апр 11, 2019 12:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Тази дискусия e позор за този форум!

Моля, модераторът да я изтрие.


Последна промяна lcr на Чет Апр 11, 2019 12:55 pm, променена общо 1 път



Чет Апр 11, 2019 12:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Кучетата
Е, Ицо, аз писах, че питам от любопитство :)
Това би трябвало да разсее всички съмнения, че съм намислил нещо лошо на животинките.

Между другото - и аз имам куче, всъщност почти цял живот съм имал, но не го пускам на свобода, докато минават хора пред блока. А е напълно безобидно.


едит: lcr, помниш ли онзи случай в Търговище, дето куче почти изяде едно дете. Кучето още е живо в приюта, а за детето всяка година слагат нов некролог.

_________________
Хайде де!


Чет Апр 11, 2019 12:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
dan написа:
Кучетата с какво друго могат ефективно да се тровят, освен с антифриз. По възможност да не е привлекателно за други бозайници (например катерици).
От любопитство питам.


Слагаш отровата в подходящ кокал. :idea:


Чет Апр 11, 2019 1:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Разни бром съдържащи отрови, каквито са тези за мишки. Реално действат на всички бозайници.


Чет Апр 11, 2019 2:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Кучетата
Как ще тровиш животноту, бре?! Ако е доказано агресивно - викай службите, лошото е че в БГ по-бързо ще се намеси арменският поп. Но ако отровиш мойту животну (макар случайно) и те хвана - малей!!! То ми е детенце!

Пък собственика го пребий със сап от кирка и после му го наври в гза - той е виновен!
Аз нали наследих едно не много възпитано 2кг куче: след като ухапа случаен минувач веднага го закарах на село. Много се обичахме, ама...


Чет Апр 11, 2019 3:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
И аз съм на мнение, че тази тема трябва да се изтрие. Ако сложиш отрова може някое дете да убиеш погрешка, после какво ще кажеш на майка му? Че стават грешки и да свика ли?
Като отровиш агресивните кучета, изрода ще си вземе нови, постояно подаряват бебета мелези и ще си обучи нови агресивни кучета и резултата ще е 0. За това трови собствениците, не се занимавай с животинките. Хората убиват, не оръжията или кучетата.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Чет Апр 11, 2019 6:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Аз хич не съм фен на кучета, въпреки че имаме две, но не бих тровил куче, изобщо тровенето нещо много опасно ми се вижда не е ясно какво ще го хапне. Куче съм клала, убивал с ритници, с тояга, имам няколко разстреляни, но тровене не. За агресивните кучета много важно е освен кучето пердаха да го отнесе и стопанина. Ако моето куче ухапе някого най-вероятно ще го убия на момента, а пък ако ухапе детето, ще го одера живо и няма да ми мигне окото. Нямал съм такива кучета, то аз както казах не съм им фен. Тия които имам са научени да не си и помислят да хапят, то те са и добряци, голдъна е много контактен, никога няма да охапе обаче плаши хората щото им се радва, иска да ги ближе, скача, то за мен и тия хора са за бой де. С кучетата е много специфично, аз проблеми лично съм нямал никога, кучетата усещат дали човек го е страх, и по-агресивните усетят ли че те е страх става лошо, иначе няма куче което да не е избягало след ритник в муцуната, колкото и да е агресивно, въпроса е да го нацелиш добре.
какъв ти е проблема с кучето че искаш да го тровиш. Ако е бездомно тегли му ножа и толкоз, ако не си падаш по кланетата предполагам и пушка нямаш и освен да викнеш ония с бездомнит ... ако е агресивно издебни го с някоя по-здрава тояга, най-добре метална тръба, а най-добре работи длето от канго, тия по-длъжките от пневматичните, един удар в тила и е дало фира, а може и да го обесиш, на някой им се вижда по-хуманно, ама повечето кучета са леки, пък вратовете им са здрави, артериите им не са толкова плитко и могат да си висят с часове .. лично на мен не ми се вижда хуманно.


Чет Апр 11, 2019 6:28 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
ToHu написа:
...голдъна е много контактен, никога няма да охапе обаче плаши хората щото им се радва, иска да ги ближе, скача, то за мен и тия хора са за бой де...

Приятел има такова. Женско, но едро за породата си. Иначе е душичка. Като повечето от тая порода.
Някаква жена възмутено му прави забележка.
- Ама моля ви се, дръжте това опасно куче!
Отговорът му бил:
- Да, госпожо, изключително опасно е. Може да ви оближе до смърт!
:lol:


Чет Апр 11, 2019 6:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Проблема е че хората плашат децата си у ги учат да се страхуват от кучета. Като беше малко беше в БГ, ама то беше като голяма котка още, и ходим в парка на разходка и аз го пускам без каишка да бяга, и някакви деца като вземат да пищят, да реват а то само им се радва.
Аз малкото го уча да не бяга и да не се страхува от никакви животни, не се ли научи като малко после забравяш. За сега само от буболечки се страхува ама то не е и страх истински а е подражание. Сестра и се страхува много от пчели, и малкото докато беше малко не му пукаше, обаче като порасна започна да подражава, и ако кака му е наблизо много го е страх, като е само или с мен спира да го е страх... това лято ако остане време ще го водя на лов за хвъркати, ще направим хербарий, ще у трепем и някое друго стадо оси, то тия са си страшни де, но трябва да се научи да не се паникьосва, то това е лошото, иначе страхът е здравословен, и аз съм доста внимателен. В САЩ се въдят едни мутанти, две те отнасят и до вечеря си изяден. Имаше едно гнездо в къщи, но умряха безславно.


Чет Апр 11, 2019 7:03 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни