Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Кучетата 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Психично болни са хората, които без да се замислят унищожават животински видове, природни дадености и пр. ръководейки се от принципа "след мен и потоп".

Хубаво е, че все пак се намират и психично здрави хора, които съзнават, че те не са господарите на вселената и мислят за околнота среда.


Сря Апр 17, 2019 8:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Реконструктор написа:
Гледането на животни без полза е психическа болест, увреждане на мозъка. И няма значение кви аргументи ще си измислиш за самоуспокоение.

А такива са само животните даващи я месце, я млекце, я някое яйце? Да?


Сря Апр 17, 2019 9:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4974
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
ToHu написа:
...Та се замислям дали да не взема електрически нашийник, за 2-3 седмици ще я превъзпитам ми се струва, пуска му ток с дистанционно, подобно на безжичните огради.

По принцип електрошоковите нашийници са разрешени в щатите, но все пак провери как е положението в твоя щат. В Афропата са забранени. Това е за да не настъпиш локалното право, когато водиш кучето с такъв нашийник на обществени места.
Слагането на такъв нашийник е съчетано с обучение, при което кучето трябва да "знае" какво да прави като го удари шока, като шока е крайна мярка (1-2 пъти макс.), т.е. ако е обучено, самото поставяне на нашийника му държи влага и е послушно. Продават се и имитатори на такъв нашийник (със същия външен вид и маса), които се слагат на вече обучените кучета. Ако някой има повече такива зверове - бюджетното решение е купуване на един действащ и по един имитатор за всеки екземпляр.
Последния абзац е по инфо от производител, продавач и потребител на такива нашийници. Неговите са по радиоканал, а аз му правих вариант с GSM управление, като електрошоковата част си беше негова.


Сря Апр 17, 2019 10:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Кучетата
Нашийника дето съм виждал беше със звук и шок - има само звук и комбинации звук и шок. Един треньор на кучета ми го беше носил да го ремонтирам. Електрошока в един момент става само крайна мярка - само като чуе звука и се сеща какво ще последва :) По скоро не би трябвало да е само имитатор а да си е функционален приемник ама само със звука.


Сря Апр 17, 2019 11:18 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Кучетата
Нашийника има звук, ток и вибрация, регулират се в различни степени. Тока не го препоръчвам и на най малката степен ошашава кюпекка.


Сря Апр 17, 2019 11:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4974
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Тъй де... Понеже неговия шокер нямаше възможност зо регулиране на честотата, времетраенето и силата на звука, това направих (няколко тона) + вибромотор + шока. Ако кучето проявява упоритост, трябва да усети шока, за да му държи влага. А имитатора го видях с очите си - в същата кутия стоманени електроди за шокера залети с нещо като епоксидна смола, за да докарат теглото. Така идват от производителя (някъде в хамериката) на много по-ниска цена. Идеята на клиента беше да използваме тази кутия, но като му казах да си чопли сам смолата, ентусиазма охладня... :wink: Платките на шокерите бяха различни модели за съответното куче. Тоя образ имаше няколко кучета и подозирам, че шокерите ги тестваше на тях.


Сря Апр 17, 2019 1:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Кучетата
Който има нужда от шокер - няма нужда от куче! Точка!

Спомних си лаф за нищоправене: "Биеш кучето по цял ден".


Сря Апр 17, 2019 6:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
itso.t написа:
Реконструктор написа:
Гледането на животни без полза е психическа болест, увреждане на мозъка. И няма значение кви аргументи ще си измислиш за самоуспокоение.

А такива са само животните даващи я месце, я млекце, я някое яйце? Да?


Кучетата също имат предназначение.


Сря Апр 17, 2019 7:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Кучетата
Реконструктор написа:
Кучетата също имат предназначение.


Тука плюскат коне и не им пука, ама предполагам нямаше това предвид :D


Сря Апр 17, 2019 8:17 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Бонго, така е докато не те осъдят да платиш 200к щото кучето ти се зарадвало на някой и му скочило да го ближе, а онзи толкова се уплашил че години наред вече нямало да може да се разхожда спокойно из парковете и си му нанесъл такава травма че и 200 млн да платиш пак е малко.
Едните такива са за безжични огради, имам такава но така и не сме обучили дзверо. на нашата се настройва силата на шока,както и дистанцията от която почва да го тресе, и дистанцияъта от която започва да му пищи.
Процесът на обучаване отнема няколко месеца, започваш с разхождане на кучето около оградата, която задължитлено маркираш с флагчета за да вижда къде му е границата. при всяко доближаване при което нашийника започва да писука трбява да му даваш команда да спре, да го подръпваш назад. така няколко дни обикаляш цялата ограда. След това се овтаря но го оставяш да с еприближи колкото иска, в един момент бива елкетрифицирано. Така поне седмица две, но пак на кишка, рядко ще го бие токът и ще изгради навик още като писне да се дърпа. като свърши и тоя процес, почваш да го обучаваш от къде го извеждаш, това е най-смотаната част, трябва и така да си си предвидил оградата че да можеш да го извеждаш без да го бие ток. Сега в САЩ е по лесно, аз съм оставил драйвуея без ограда, до там се стига през гаража. И така за есец два го научаваш и то не я преминава. Трябва да внимаваш особено в началото защото тия гадове са мазохисти, и по лошото е че като се засили и я премине, после няма да се върне. Общо взето приключва с това да му хвърлиш топка да гони, и да спре когато стигне оградата без да продължава след топката.
Същите такива ги има и с дисанционо за трениране, сега аз не мисля че нормално тов аби бил начина, но изтървеш ли го няма много начини, особено с по-хитрите породи като голдъна. ако беше немска овчарка нищо от това не ти трябва, те генетично са много податливи и много изпълнителни, но голдъните са много по трудни, особено като ги изтървеш. Ако още 5-6 месеца бяха продължавали да го обучават както аз правех в БГ, сега нямаше да ми трбява ни ограда, ни нещо друго, да ама не ...


Сря Апр 17, 2019 10:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Кучетата
Чай ся, искаш да кажеш, че имотът ти не е заграден с обикновена ограда и не искаш кучето да го напуска? Е па нема начин, или поне нормален такъв. Всъщност има де: викат му синджир.
Кучето си пази дома и дори голдъна ще се озвери на някоя котка или друго куче, забравяйки невидимата ограда, с което пак ще докара някого до дълбока депресия за милиони.


Сря Апр 17, 2019 11:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Кучетата
Обаждане в предаването на Милен Цветков:
- Ало, Миуенчо ли е? Милуенчооо, тука у Перник много кучета бе!
- Господине, има "Екоравновесие", обадете им се, да дойдат да ги кастрират.
- Милуенчооо. Ти не ме разбра бе! Они не ни ебат! Они ни апат!!


Сря Апр 24, 2019 2:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: bobo и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни