Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Кучетата 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Абе незнам, имам чувството, че поне в големите градове или поне в по-човешките им части, кучетата доста намаляха.

За сметка на това дойдоха котките... И докато кучетата поне отчасти ги хващаше кастрацията, при котките е тотална щета... На сезон една излюпва по 10тина...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Апр 16, 2019 1:55 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Преди кучетата пак бяха котките. После, като стана модерно да се гледат кучета, се появиха и недобросъвестни стопани заради които се появиха уличните кучета. В резултат на това драстично намаляха котките. Сега общините криво ляво се справят с проблема и кучетата понамаляха, което пък доведе до увеличаването на котките. Те не са такъв проблем а и котки също биват кастрирани.


Вто Апр 16, 2019 2:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
satchy написа:
Абе живеем в извратени времена и още по извратена страна, ще го осъдят човек за един помиар та в чудо ще се види!
Преди три години един колега ловец така се нагледал на едни уличен помиар, който се въртял покрай махалата и се спускал от време на време на хора и автомобили. Писнало му от безхаберие на кмет и разни там "кучешки институции" и му теглил един патрон. Да ама вземе та го види една кукундрела която деца покрай нея цял живот не е виждал ама храни бездомни кучета и котки колкото щеш. Е тая звъни на полиция на зелени на бенбени и до ден денешен човека е с присъда или още май го размотават по съдилищата. Та, че сме луди, луди сме. Загрижили сме се за улични помиари и котки, пък народа чезне всеки ден от тая територия.


Е, виждаш кви са коментарите тука. :) Държавата е такава, каквито са хората в нея.


Вто Апр 16, 2019 2:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Тъй тъй....

И стигнахме до въпроса за яйцето и кокошката.


Вто Апр 16, 2019 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Кучетата
Цецо написа:
.... За сметка на това дойдоха котките...

Ннам за големите градове, ама в по-малките се навъдиха лисици, които ядат котетата. Не се майтапя!
А бе въобще: https://www.youtube.com/watch?v=lUekh6bMKJ8
Поне не е внос на китайски калинки :)


Вто Апр 16, 2019 3:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Кучетата
- Ухапа ме вашето куче! Искам компенсация!
- Добре, аз ще го държа, а вие хапете!


Вто Апр 16, 2019 7:02 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Е какво пречат котките, или и те нападат хора, нищо им няма, а и се само регулират, и не съм виждал котка да снесе 10, освен ако не са мутирали, обикновено са по 3-4 най-много 5, повее от това рядко, от тях ако са на улицата оцеляват не повече от 50%, и самите улични котки нямат много дълъг живот. Котки се грижат и за една друга напаст, гълъбите, е стига да нямат по лесни източници на храна.
Кучето всъщност е най-големият паразит, от него няма никаква полза, освен да те нахапе друго няма да направи. Котките регулират и гризачите и хвъркатите. Имахме коте на лозен, вендага се усети спад в популацията на мищоците, и совата вършеше добра работа ама ай умря от студ :)
А за кучетата, особено тия дето лаят по коли, това са ми любимите, биват прегазвани на секундата, много важно е не да завиваш плавно към него, рязка маневра да не се усети, лошото е че пропуснеш ли веднъж, след това явно те пони и бяга, имаше няколко пропуснати, всеки път ги дебнах но видят ли колата да излиза и веднага скачаха в черното, едно две ги отстрелях ама ... ровъра си беше идеален за целта, малко драскотини само по бронята, с Q-то сигурно ще е с повече щети, и баба алфа добре се справяше ама по-малките колици получават по тежки травми, ама да не се е раждала кола, а и защо има каско. И другото предимство е че това си е ПТП, а в правилника няма наказание за сгазено куче, и кучетата не говорят та да свидетелстват срещу теб :)


Вто Апр 16, 2019 9:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Кучетата
ToHu написа:
... и не съм виждал котка да снесе 10, освен ако не са мутирали, обикновено са по 3-4 най-много 5, повее от това рядко...

Моята котка понякога имаше и по две котилота на година ;)

ToHu написа:
... Кучето всъщност е най-големият паразит, от него няма никаква полза ...

Има една еволюционна теория, че всъщност не ние отглеждаме кучетата а те нас за да ги храним и да се грижим за тях ... по същият начин и останалия добитък - започне ли да го гледа човек и популацията му експлодира :D

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Апр 16, 2019 9:35 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Твоята котка е била нимфоманка, домашните ми не са се окотвали, ама то повечето бяха кастрирани. Но едно време имахме котки в квартални, живееха по дворове, това и в Шумен и на село, по повече от веднъж не са се котели, а едно от любимите ми занимания като малък беше да ловим котки и котета, котите не ставаха за игра, ама котетата бързо привикваха, та познавах всички котки в квартала, това още по соц време.


Вто Апр 16, 2019 9:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Кучетата
Сега ми дойде на идея че кучетата мразят нишадър, не знам до колко е полезна идеята но е способ при обучението да не сере дето му дойде ;)
Моето беше електричар и усещаше тока, първоначално с батерийка и малко кабели го отучих да яде чехлите в последствие
реших да го отуча по същият начин да не яде от земята каквото намери но усещаше къде е батерията и само него не пипаше, така и не го научих да не взема всичко от земята.


Вто Апр 16, 2019 9:45 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
Това се учи и без ток и бой, мойто голямото докато беше на 3-4 месеца беше много послушно, само трябваше да го погледна за да се сети че не се яде това дето иска да изяде, не съм го бил, изобщо без насилие, ако изключим по здравото подръпване на каишката. от както обаче го заведохме в САЩ няма оправия. 5-6 месеца бяха достатъчни за да се промени тотално. там явно са го оставяли да прави каквото си иска, не са го възпитавали и в момента някой път ми се иска да хвана дървото. мен горе долу ме слуша, ама то ме вижда 4 пъти в годината, така че няма голяма полза. Най-лошот започнало е да бяга и не се връща като го викаш, едно време дотичваше само като му свирна.
Та се замислям дали да не взема електрически нашийник, за 2-3 седмици ще я превъзпитам ми се струва, пуска му ток с дистанционно, подобно на безжичните огради.


Вто Апр 16, 2019 10:00 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Кучетата
HCL написа:
Разказите които съм слушал в германия за времената след втората световна показват, че може и по-друг начин.


Следвоенен конфликт и събития "хора срещу хора" не може да се сравняват с демократичните условия на "свободия" и куче-бизнеса.

Много пъти съм участвал в дискусии засягащи кучетата като проблем, бизнеса, който стои зад този проблем, хората - псевдо-защитници на животните и всякакви други индивиди, които поради нямане на друга работа си намират повод за заяждане като подхващат такава дискусия, усещайки, че това е доста дразнеща тема за пострадали от кучета хора.

Задавал съм хипотетичния въпрос: С какво кучетата се различават от други животни, например агнета, прасенца и прочие, та да са им дадени такива специални права и привилегии!?

Наистина въпроса ми е хипотетичен, защото съм се наслушал на всевъзможни опити за смислен отговор, но наистина смислен досега няма и отдавна вече не искам отговор.

Прасенца, агънца, козички, крави, зайчета, кокошчици и прочие - биват отглеждани в кошари и обори, затворени в клетки, закачвани към жестоки доячни машини, и с цел угояване, убиване и изяждане. Защитниците на животните в тези случаи никакви ги няма. По коледа и гергьовден цари същински армагедон за животинската популация. Истински геноцид, замислен предврително, без заобикалки, без опити да се натипоса като случайно убийство или като убийство при самозащита. И за тези убийства на животни няма обвинения, няма съдебни дела, няма присъди. … В същото време някой е набутал в законодателството на Република България забрана за добив на месо и кожи от кучета и котки. И аз питам отново: "Защо? С какво са те по-различни?"… Отговор няма.

Междувременно докато водим поредната дискусия по тази наболяла тема - там, някъде навън в тъмното се прибира самотна майка с дете, внимателно подбирайки по коя уличка да мине, и как да избегне поредната глутница улични псета, оставени по най-безхаберния начин да налагат закона на джунглата около домовете ни. Която може да е поредната жертва на системата в 21-ви век.

Ето, поредния случай: https://www.24chasa.bg/novini/article/7403776

Собственичката е учудена по свой си начин: "Ама то не е правило така досега". Колко странно. Може би е мислела, че кучето разбира от закони!?


ToHu написа:
… и ходим в парка на разходка и аз го пускам без каишка да бяга, и някакви деца като вземат да пищят, да реват а то само им се радва. …


Мда, много хубаво мнение. Може би и онази госпожа си е мислела същото преди тази случка.



Има едно много просто правило, което за съжаление голяма част от кучкарите не могат да възприемат: "Твоята свобода свършва точно там, където започва моята!". Това е. И е много просто. На мен не ми е приятно насреща ми да тича озъбен пес, без значение дали иска "само да ми се радва". Създава ми дискомфорт, цапа ми дрехите, пречи ми. Кучкарите много държат да се налагат над околния свят като си измислят някакви неписани привилегии, дадени им от незнайно кого, но пиедестала им се крепи само на факта, че не-кучкарите не отвръщат подобаващо с подобни действия. Например по същия начин аз може да реша някой ден да изведа на разходка в парка змията Спаска, и да я пускам да си пълзи свободно сред хората с убедителното: "Спокойно, тя само си играе, няма да ви ухапе". Но и без да правя подобен експеримент - съм наясно колко бързо ще бъде извикана полиция, и колко мастило ще трябва да изпиша после, за да обяснявам защо съм изложил околните хора на риск.

И следва поредния хипотетичен въпрос: Защо кучкарите не дават обяснения за излагането на хората на риск?
Не се пънете, не очаквам отговор.

С поздрав,
pechkov

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Сря Апр 17, 2019 12:19 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Кучетата
Тони - котките си раждат по два пъти в годината, ама есенното котило много рядко оцелява - там щетата обикновено е 95%. Една зима спасихме един такъв зимен котьо. После стана 7 кг. дзвер.

Иначе тука в Разград преди 15-тина години бяха изтрепали всички кучета - вечер излизаха две-три дружинки с флоберки и за нула време нямаше кучета. Това със с разрешението на тогавашния кмет. Сега рядко се виждат безпризорни кучета. Интересното е че и котките не са много. Не мога да кажа че има някакъв котешки бум.


Сря Апр 17, 2019 8:19 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
palavrov написа:
Има една еволюционна теория, че всъщност не ние отглеждаме кучетата а те нас за да ги храним и да се грижим за тях ... по същият начин и останалия добитък - започне ли да го гледа човек и популацията му експлодира :D


Гледането на животни без полза е психическа болест, увреждане на мозъка. И няма значение кви аргументи ще си измислиш за самоуспокоение.


Сря Апр 17, 2019 8:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Кучетата
ToHu написа:
Е какво пречат котките, или и те нападат хора, нищо им няма, а и се само регулират, и не съм виждал котка да снесе 10, освен ако не са мутирали, обикновено са по 3-4 най-много 5, повее от това рядко, от тях ако са на улицата оцеляват не повече от 50%, и самите улични котки нямат много дълъг живот. Котки се грижат и за една друга напаст, гълъбите, е стига да нямат по лесни източници на храна.
Кучето всъщност е най-големият паразит, от него няма никаква полза, освен да те нахапе друго няма да направи. Котките регулират и гризачите и хвъркатите. Имахме коте на лозен, вендага се усети спад в популацията на мищоците, и совата вършеше добра работа ама ай умря от студ :)
А за кучетата, особено тия дето лаят по коли, това са ми любимите, биват прегазвани на секундата, много важно е не да завиваш плавно към него, рязка маневра да не се усети, лошото е че пропуснеш ли веднъж, след това явно те пони и бяга, имаше няколко пропуснати, всеки път ги дебнах но видят ли колата да излиза и веднага скачаха в черното, едно две ги отстрелях ама ... ровъра си беше идеален за целта, малко драскотини само по бронята, с Q-то сигурно ще е с повече щети, и баба алфа добре се справяше ама по-малките колици получават по тежки травми, ама да не се е раждала кола, а и защо има каско. И другото предимство е че това си е ПТП, а в правилника няма наказание за сгазено куче, и кучетата не говорят та да свидетелстват срещу теб :)


Котките са индивидуалисти и строго териториални животни. Дадена площ може да бъде обитавана само от константен брой котки. Това, разбира се, ако трябва сами да се борят за оцеляването си.


Сря Апр 17, 2019 8:28 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], nixx, ToHu и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни